Brak produktów
Wydawcy
Tytuły z kategorii Książki o architekturze przeznaczone są zarówno dla specjalistów, jak i osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny.
"Dotychczas dyskusje o kwestii miejskiej i kobiecej biegły osobnymi drogami. Ta książka pokazuje, że miastopogląd oraz feminizm to dwie strony jednej monety, a walka z patriarchatem to obecnie najważniejsze i najpilniejsze zadanie dla polityki miejskiej" Kacper Pobłocki
Album poświęcony cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, jednej z najstarszych drewnianych świątyń obrządku wschodniego zachowanych na terenie Polski, wpisanej w 2013 r. na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
"W mieście, w którym kolejnym pokoleniom powtarza się od maleńkości [wieki na was patrzą], ten przewodnik jest jak haust świeżego powietrza. A jak wszyscy wiemy, Kraków bardzo go potrzebuje." Beata Chomątowska
Kontynuacja książki "Trzecie miasto Galicji"
Wybór esejów i wywiadów z kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni” 2002-2022
Polskojęzyczna edycja książki Juhaniego Pallasmy The Eyes of the Skin
Instytut Architektury przygotowuje publikację polskiego przekładu zbioru esejów “The Eyes of the Skin: Architecture and the Senses” [‘Oczy skóry: Architektura i zmysły’]...
Najnowsza aktualizacja sprawdzonego przez dziesięciolecia dzieła
Kolejny tom z naszej serii ilustrowanych dwujęzycznych atlasów architektury, a zarazem pierwszy monograficzny atlas miasta. Łódź reprezentuje tu 65 obiektów.
MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa obejmuje obszar rozciągający się na północ od alei „Solidarności”, do torów kolejowych, czyli granicy z Żoliborzem. Atlas przedstawia 62 budynki, założenia i detale architektoniczne, pomniki i rzeźby znajdujące się na tym terenie.
Podstawowym celem tej popularnonaukowej monografii jest zaprezentowanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych zastosowanych w Stalowej Woli – mieście zwanym kiedyś perłą Centralnego Okręgu Przemysłowego.
Kolejny tom z serii „20 lat XX wieku” przedstawia najciekawsze zjawiska, miejsca, budowle, które towarzyszyły odradzaniu się i rozkwitowi Polski w dwudziestoleciu międzywojennym.
Piotr Samól podjął się ustalenia architektonicznych dziejów kościołów dominikanów w Gdańsku, Chełmnie, Elblągu, Tczewie i Toruniu.
Betonowe drapacze chmur, osiedla z wielkiej płyty, corbusierowskie „podniebne ulice”: część z tych modernistycznych brył, które kiedyś tworzyły miejski krajobraz powojennej Wielkiej Brytanii przetrwało próbę czasu, inne zniknęły na zawsze.
Ilustrowany przewodnik po historii architektury od najdawniejszych cywilizacji po rewolucje przemysłową.
Współczesne miasto jest miejscem sprzeczności; zamieszkiwane przez wiele grup etnicznych, przedstawicieli wielu różnych kultur, warstw społecznych, wyznawców rozmaitych religii. Jest pełne kontrastów i tarć, a więc ma wiele twarzy, bo jedna nie wystarczy.
Publikacja prezentuje najwspanialsze światowe osiągnięcia architektoniczne - od czasów neolitu aż do współczesności.
„Warszawa rysuje Skopje” to mało znana i dotąd nieopowiedziana historia wielkiego międzynarodowego sukcesu polskiego soft-power, opartego na wiedzy i doświadczeniu warszawskich urbanistów, którzy wzięli udział w ONZ-owskim projekcie odbudowy zniszczonego w trzęsieniu ziemi z 1963 roku Skopje, współtworząc Master Plan (plan ogólny) miasta.
Autor przeprowadza w książce analizę najważniejszych elementów kompozycji urbanistycznej, uwzględniając zagadnienia percepcji i powstawania określonych wrażeń, a także zwraca uwagę na konieczność świadomego kształtowania zespołów urbanistycznych i krajobrazowych.
Wieżowce w kształcie młotka, bloki z wielkiej płyty, latające spodki i betonowe monolity; te konstrukcje, wzniesione na powojennych zgliszczach, ukształtowały polskie miasta na nowo.Brutal Poland od Zupagrafika jest publikacją dwujęzyczną, wszystkie teksty w książce są zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Monumentalne ‘sypialnie’ Moskwy, Plattenbauten Berlina wschodniego, warszawskie modernistyczne osiedla, kijowskie Brezhnevki; większości mieszkańców miast nazywa je domem, mimo to, powojenne przedmieścia Europy centralnej i wschodniej z biegiem lat stały się dla nas niewidzialne.
Dlaczego ściany w arabskich domach są grubsze niż w europejskich? Czy zamiast budować dom z cegieł, można wydrążyć go w ziemi? Czy da się zorganizować wieś w wieżowcu?
To już siódmy ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury.
"PRA. Ilustrowany atlas architektury Pragi" obejmuje obszar zagospodarowany najwcześniej po prawej stronie Wisły, czyli historyczną Pragę w granicach zamkniętych obwodnicą kolejową oraz leżący poza nią teren Kamionka.
Książka zawiera ponad 120 fotografii zdobień, które znajdują się na budynkach Szczecina. Po takiej lekturze wielu z nas idąc ulicą z pewnością spojrzy w górę.?
Z przedmową, wstępem historycznym, indeksem nazwisk autorów i pracowni. Po polsku i po angielsku!
Siódmy tom z serii „Architektura jest najważniejsza”, traktujący o złożonych relacjach ludzi i zwierząt w przestrzeni architektury i urbanistyki
Architektura
Miasto dla kobiet
Radruż Cerkiew w przestrzeni pogranicza
Modernizm socrealizm socmodernizm...
Stanisławów 20/XX miasto i architektura...
W przejściu 43 teksty o architekturze i...
Oczy skóry Architektura i zmysły
Neufert Podręcznik projektowania...
Łódź Ilustrowany atlas architektury
MUR Ilustrowany atlas architektury Muranowa
Stalowa Wola Architektoniczne oblicza...
Architektura dwudziestolecia Wyd 2
Architektura kościołów dominikańskich w...
Brutal Britain Wyd 2
Architektura Style i detale
Pokusa miejsca Przeszłość i przyszłość miast
Historia architektury
Warszawa rysuje Skopje
Elementy kompozycji urbanistycznej
Brutal Poland Zbuduj Swój Betonowy PRL
Eastern Blocks
Witaj w świecie bez architektów
ŚRÓD PN Ilustrowany atlas architektury...
PRA Ilustrowany atlas architektury Pragi...
Cuda na Fasadach część 1 Detale...
ŻOL Ilustrowany atlas architektury...
Architektura i zwierzęta
Książki o architekturze, które proponujemy, to pozycje zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Poruszają różne tematy - wyjaśniają zagadnienia z zakresu architektury i urbanistyki, opowiadają o największych światowych osiągnięciach architektonicznych, opisują konkretne projekty, np. sowieckie blokowiska, a także prezentują informacje na temat budynków zabytkowych.
W tej kategorii znajdują się nie tylko książki o architekturze przeznaczone dla specjalistów, ale też dla zwykłego czytelnika, zainteresowanego tą tematyką, który chciałby poszerzyć swoją wiedzę.
Oferowane przez nas książki o architekturze to pozycje wydane m.in. przez Centrum Architektury, Zupagrafikę, Universitas, Słowo/Obraz, Wysoki Zamek, Krytykę Polityczną, EMG i Arkady.