Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Książki dla młodzieży to pozycje różne pod kątem gatunkowym, kierowane do czytelników w wieku ok. 12 - 18 lat.

Literatura młodzieżowa

na stronę

Proponowane przez nas książki dla młodzieży są bardzo różnorodne. Znajdują się tu pozycje należące do takich gatunków jak: powieści fantasy, kryminalne, przygodowe i obyczajowe, które łączy to, że poruszają tematy dorastania, pierwszej miłości, przyjaźni i poszukiwania własnej tożsamości. Jest to tematyka typowa dla literatury young adult.

Co ciekawe, choć literatura młodzieżowa pisana jest z myślą o nastoletnich czytelnikach, to równie chętnie czytają ją osoby dorosłe. Z badań amerykańskiej firmy marketingowej wynika, że stanowią oni nawet połowę czytelników powieści dla młodzieży.

Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej książki dla młodzieży od takich wydawnictw jak Poradnia K, Widnokrąg, Nowa Baśń, Wytwórnia, Stara Szkoła, Debit, Commspace czy Borgis.