Brak produktów
Wydawcy
Kultura i sztuka
Katalog towarzyszący wystawie Przeczarowując świat Małgorzaty Mirgi-Tas w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki 2022. W publikacji pod redakcją Wojciecha Szymańskiego i Joanny Warszy, obok tekstów kuratorów znalazły się eseje zaproszonych pisarzy — Ali Smith i Damiana Le Basa, uczonej Ethel Brooks, a także wiersze Teresy Mirgi i Jana Mirgi.
Niniejsza publikacja jest wszechstronną analizą warsztatu pracy Grażyny Hase. Projektantka z niezwykłą fantazją łączyła talent i znajomość krawieckiego rzemiosła z przedsiębiorczością.
Czwarty tom poświęcony Muzom jest najnowszym tomem wydanym w ramach projektu wydawniczego Vittorio Storaro: Pisać światłem i dotyczy filozoficznej i wizualnej interpretacji obrazu.
Katalog prezentujący wybrane akwarele, litografie i rysunki opatrzony jest tekstami Edyty Chlebowskiej, Anny Grochali i Katarzyny Haber.
„Objawił się nagle poetą, który wyczuł i w obrazach swych znakomicie oddał majestat, grozę i czar szczytów, borów i jezior, poranków i zmierzchów, melancholię jesieni, wlokące się po górach, wśród mgieł” – tak o swoim przyjacielu, Leonie Wyczółkowskim, pisał wybitny kolekcjoner Feliks Manggha Jasieński.
Oddawana do rąk Czytelników Historia malarstwa polskiego jest zwięzłym kompendium wiedzy przeznaczonym dla wszystkich miłośników polskiej sztuki. Napisana przystępnym językiem, przybliża najpiękniejsze i najbardziej wartościowe obrazy w historii naszego malarstwa pochodzące ze zbiorów prywatnych, muzeów, jak też kościołów i klasztorów.
Album przybliża życie i twórczość jednego z najwybitniejszych artystów w historii malarstwa polskiego. Autor w interesujący i przystępny sposób omawia najistotniejsze wątki twórczości tego czołowego malarza okresu Młodej Polski, podkreślając znaczenie i urodę jego najważniejszych i najpiękniejszych obrazów.
Bogato ilustrowana książka autorstwa Desmonda Morrisa jest pionierską i ożywczą analizą znaczenia mowy ciała w rozumieniu sztuki.
Autorzy opisują 153 filmy fabularne nakręcone w łódzkich plenerach, od niemej "Ziemi obiecanej" Aleksandra Hertza i Zbigniewa Gniazdowskiego z 1927 roku po "Piłsudskiego" Michała Rosy z 2019.
Książka Witolda Kanickiego Wacław Nowak. Polaroid, to pierwsza monografia poświęcona zmarłemu przedwcześnie (niemal pół wieku temu) artyście. Skupia się na polaroidowym dorobku niezwykle intrygującego, dziś nieco zapomnianego fotografa, kojarzonego zwykle z czarno-białymi zdjęciami z nurtu fotografii subiektywnej.
"Czy możliwe jest opowiedzenie "całej historii mody"? "Moda" to takie złożone pojęcie. Istnieją mody na rozmaite rzeczy, nie tylko ubrania, także na ideologie, a nawet imiona. Doprawdy, moda wydaje się rodzajem ogólnego mechanizmu, który wywiera wpływ na wiele aspektów nowoczesnego życia, szczególnie tych, w których jakąś rolę odgrywa gust."(fragment)
Książka przedstawia najważniejsze koncepcje męskości w Japonii wykształcone w latach 1950–2021, przyczyny ich sformułowania, a także ich obecność w przestrzeni publicznej, w postaci reklam telewizyjnych i magazynów modowych.
Rycerski pomnik nagrobny w sztuce polskiej XVI wieku jako wyraz stanowego prestiżu szlachty
To jedyny w swoim rodzaju, pięknie opracowany i wydany album zawierający blisko 170 artystycznych fotografii przedstawiających Stary Sącz, jego malownicze krajobrazy, Klasztor Klarysek, architekturę, życie religijne i kulturalne oraz okoliczną przyrodę.
Scena w Onym. Drugim Powrocie Odysa była Amsterdamem, chronionym przed morzem kontrolowanym systemem zapór, otwieranych tylko w trakcie odpływów. Odys jest na mieliźnie, stąd jego powolne umieranie. [...]Po śmierci ojca tamy zostały otwarte i to morze, czekające na ujście z kulis, zalało teatr.
"Piękna Litera" zdobyła wyróżnienie w 57. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2016! W kategorii "Podręczniki, materiały edukacyjne i szkoleniowe"
Mocny, baśniowy charakter grafik wprowadza nas w atmosferę sennego marzenia, w którym wszystko jest możliwe, a jedynymi granicami są granice naszej wyobraźni. Kimże jest główna bohaterka? Według autora słów to dziewczynka niegrzeczna, którą spotykają nieszczęścia bo nie słucha dorosłych, mimo to artysta darzy ją niezwykłą sympatią.
Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę
Tekst do wystawy powstał kilka miesięcy przed wybuchem pandemii COVID-19. Do wystawowego zestawu chorób dołączyła nowa, wywoływana przez nieznany wcześniej wirus. […] Sytuacja kryzysu tylko pogłębiła istniejące już wykluczenia.
Książka powstała we współpracy między Galerią Miejską Arsenał a Archiwum Badań nad Życiem Codziennym (ABnŻC) i Kolektywem Wydawniczym Ostrøv, przy wsparciu firmy VOX.
Albumowe wydanie w twardej oprawie, szyte kreda mat. Okładkę projektował i album złamał prof. Lech Majewski
Kompletny, najobszerniejszy w historii, przewodnik po modzie vintage - nie jest kolejną zwykłą historią mody, ale próbą ukazania, jak przeszłość mody aktywnie kształtuje jej teraźniejszość – co wyraźnie widać na ulicy, wybiegach i w stylizacjach wpływowych wielbicielek mody vintage takich, jak Kate Moss czy Sienna Miller.
Kolejny tom z serii „20 lat XX wieku” pokazuje barwny świat fotografii, radia, filmu, czasopism oraz początki telewizji – mediów, które w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia zawładnęły sercami szerokiej publiczności.
W drugiej części „Uprowadzenia Madonny“ Włodzimierz Kalicki i Monika Kuhnke opowiadają nie tylko fascynujące losy bezcennych skarbów z polskich kolekcji zagrabionych przez nazistów i Armię Czerwoną.
Pierwsza antologia dokumentująca historię sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce. Kompleksowa panorama kultury, nie tylko dla zapalonych klubowiczów.
Prostota franciszkańska i rokokowa ekspresja w założeniu pielgrzymkowym w Ratowie nad Wkrą