Brak produktów
Książki z kategorii Wywiady, listy i wspomnienia to pozycje, które zainteresują miłośników literatury, lubiących czytać o prawdziwych wydarzeniach oraz poznawać przemyślenia znanych postaci.
Mentalność sportowca według Łukasza Piszczka.
Jarosław Sowizdraniuk - nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i ratownik medyczny. Nauczyciel Akademicki Roku 2021
Artur Andrus rusza w trasę z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem.Wybierz się razem z nimi!
Dziennik Janiny Turek pisany w latach 1943-2000 sprowadza się do suchej, detalicznej inwentaryzacji życia, dotyczącej tematów ważnych dla autorki, zajmuje 745 zeszytów i dzieli się na 36 kategorii.
Ks. Jan Kaczkowski nie obrażał się, gdy nazywano go onkocelebrytą. Przeciwnie – świadomie wykorzystał swoją chorobę i wiedzę zdobytą przy pracy w hospicjum, aby zwrócić naszą uwagę na rolę medycyny paliatywnej.
Ks. Jan Kaczkowski nie obrażał się, gdy nazywano go onkocelebrytą. Przeciwnie – świadomie wykorzystał swoją chorobę i wiedzę zdobytą przy pracy w hospicjum, aby zwrócić naszą uwagę na rolę medycyny paliatywnej.
To idealny prezent dla twoich bliskich... i dla ciebie!
Wytworne salony, eleganckie zabawy, wyrafinowane szyderstwa – oto świat Marcela Prousta i Luciena Daudeta. Jednak fundament ich przyjaźni był solidniejszy – zawsze wspierali się i podziwiali jako artyści, bardzo w siebie nawzajem wierzyli.Ze wstępu Anastazji Dwulit
Książka powstała na podstawie relacji Pani Leokadii Zwolińskiej, wywiezionej na Syberię w 1941 roku.
O stanie wojennym opowiadano wielokrotnie – także głosami świadków, najczęściej jednak byli to konspiratorzy, internowani, ofiary represji – ludzie, którzy pogrudniowej rzeczywistości przeciwstawiali się czynem i w sposób dramatyczny doświadczali jej skutków. Tu postanowiliśmy oddać głos świadkom drugiego planu – tym, którzy nie stawali w pierwszej linii oporu...
Wywiad rzeka z Lamą Ole Nydahlem, pierwszym Europejczykiem, który otrzymał pełen przekaz nauk buddyzmu tybetańskiego i jako Lama przeniósł je na Zachód.
O czasopismach Mieczysława Grydzewskiego i o nim samym. Wspomnienia
Dziennikarska relacja z Gusen powstała na podstawie ocalałych zapisków, precyzyjna w szczegółach, poraża ogromem zbrodni, okrucieństwa, wyzwolonego sadyzmu i "asortymentu" możliwych śmierci. Przeważająca część pamiętnika Nogaja z Gusen nigdy nie została opublikowana, książka zawiera wszystkie ocalałe zapisy Stanisława Nogaja z KL Gusen.
Fascynująca historia zespołu określanego jako „najgłośniejszy zespół na świecieˮ, uzupełniona posłowiem Bartka Chacińskiego.
Książka jest zapisem wspomnień Józefa Bau z czasów okupacji, w Krakowie i obozie KL Plaszow.
Historia kobiet, które doświadczyły okrucieństwa II wojny światowej
Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań?
Książka „Niewygodni” – zapis szesnastu wstrząsających rozmów z tymi, którzy musieli zmierzyć się z powojenną traumą i prawdą o tym, co się wydarzyło.
Wydanie IV, zmienione, z posłowiem prof. Jerzego Kochanowskiego
Kompletny zbiór dzienników Sylvii Plath obejmujący dwanaście ostatnich lat jej życia.
Szczere wspomnienia wybitnej siatkarki.