Brak produktów
Wydawcy
Janusz Becker jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie historii najnowszej
Książka nie tylko dla miłośników fantastyki, to powieść dla tych, których pasjonują mechanizmy władzy, trudy relacji, zapierające dech w piersiach przygody i zwroty akcji.
To podróż od braku perspektyw do niekończących się możliwości. Od strachu przed nieznanym do ekscytacji odkrywania świata.
Baw się z nami w logobajki to zbiór pięciu opowieści, których bohaterowie nie tylko uczą prawidłowej wymowy, ale i prowadzą małych czytelników w świat emocji i magii.
Czy dajesz z siebie wszystko, by znaleźć się tam, gdzie chciałbyś być?
Książka powstała na podstawie relacji Pani Leokadii Zwolińskiej, wywiezionej na Syberię w 1941 roku.
To historia o samotności, braku miłości i bliskości oraz o wielkim cierpieniu. Ale także o sile przetrwania. To opowieść o tym, jak niezwykle trudno niektórym odnaleźć się we współczesnym świecie, a także o przeżyciach, emocjach i myślach człowieka, z którego wnętrza wydobywa się potężny, przez nikogo niesłyszalny krzyk.
Z ojca na syna. Historia rodu Tabiszów - fabularyzowana opowieść biograficzno-obyczajowa.
Jeleń szlachetny, któremu towarzyszymy od narodzin aż do… nieśmiertelności, to bohater tej niezwykłej książki-albumu.
Wprowadzenie do aksjomatycznej teorii rozwoju społeczeństwa i organizacji
Pierwsza miłośćnoc spowita w ogniu namiętnościsierpniowe liście dotykały śwituokryły płaszczem pożądanieoszołomionych dwóch światów
Do ostatniego ziarenka ryżu to zebrane pod wspólnym tytułem luźne zapiski, które autorka prowadziła podczas swojego trzyletniego pobytu w Japonii. Opisuje w nich swoje małżeństwo z rodowitym Japończykiem oraz to, co w ich relacji – ludzi pochodzących z dwóch odmiennych światów, zaskoczyło i zszokowało zarówno ją samą, jak i jej męża.
Błędy to intensywna powieść o miłości, której bohaterom obok fascynacji i zrozumienia towarzyszą zdrada, rozłąka, przemoc, a nawet śmierć. Tu każdy chce być kochany i każdy popełnia błędy, szukając prawdziwego uczucia.
Tango podróżniczka to zbiór felietonów, w których zabieram czytelnika w podróż do Argentyny, Norwegii oraz Polski, opowiadając o tangu, rozwoju osobistym i… problemach żołądkowych.
Moje pamiętniki to zapis wspomnień 88-letniego seniora, który czuje się spełniony zarówno rodzinnie, jak i zawodowo, mimo że nie brakowało trudności na poszczególnych etapach jego życia.
Książka odsłania kulisy pracy na morzu. Zderza mity z rzeczywistością. Pokazuje losy polskich marynarzy od czasów PRL-u do chwili obecnej. Z pokładu „Białej Fregaty” przenosimy się na nowoczesny skomputeryzowany statek pracujący na polu naftowym. Morskie tragedie przeplatają się z opisami przygód w portach całego świata.
Czy Werter musiał targnąć się na swoje życie? Czy istniał choć cień szansy, aby odwieść go od tego zamiaru? A gdyby tak… zapytać samego zainteresowanego? Taką oto przewrotną zabawę proponuje czytelnikowi w Wywiadzie z Werterem Jordan Mateusz Tomczyk.
Groteskowa i oniryczna, siarczyście świętokradcza i gęsto podlana humorem fantazja religijna.
Kilkuletni Kevin układa się wieczorem do snu i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosi się do świata fantazji.
Aniołowie i kobry, czyli bocznymi drogami Dolnego Śląska oraz 4 opowiadania sudeckie
Ta ostatnia niedziela to powieść obyczajowa o różnicy pokoleń między wnuczkiem i dziadkiem, których życiowe drogi po latach ponownie się połączyły.
Krótki zarys historyczny, systematyka, metodyka, formy sceniczne
Książka dwujęzyczna - z jednej strony czytasz po polsku, z drugiej po angielsku.
Niezwykła podróż Natalki to opowieść o potężnej mocy młodzieńczych marzeń, o łamaniu stereotypów, a także - jakże ważnych - powrotach do domu i bliskich.