Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Historia księżycowego Promyka to ciepła, wesoła opowieść o niezwykłej przygodzie czwórki przyjaciół mieszkających w Wiosce Drwali, położonej w urokliwej, zielonej dolinie.
Dziennik z miesięcznej wyprawy na rowerze wokół wyspy pętlą drogi nr 1 (Hringvegur) i wypad na wyspę Heimaey.
Masz 66 lat, kobietę w domu, emeryturę i jedziesz sam rowerem przez Europę. Po co? To pytanie zadał Alfredowi Pieszczochowiczowi hiszpański policjant, pomagający mu pozbierać się po wypadku.
Ambicją autorów niniejszego przewodnika metodycznego jest dostarczenie nauczycielom przedmiotów ekonomicznych w szkołach ponadgimnazjalnych praktycznych, innowacyjnych narzędzi dydaktycznych, które umożliwią uczniom aktywne uczestnictwo w zajęciach z ekonomii dzięki znalezieniu się w sytuacjach zbliżonych do tych, które spotykać będą w swoim dorosłym życiu.
Przejmująca historia o zakazanej miłości oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Opowieści i wspomnienia Andrzeja Zbrożka są gorące i ciekawe niczym Meksyk, w którym mieszkał. Dlatego gdy pytacie, czy polecam tę książkę, odpowiadam: claro que sii Amigos!
Wędrowca Żoliborski to podróż wewnątrz przemyśleń podczas wyjazdu dwójki przyjaciół do Skandynawii.
Bohater opowieści żyje w późnym okresie XXII wieku. Mieszka w Krakowie, mieście, które pięćdziesiąt lat po trzeciej wojnie światowej zostało ponownie stolicą Polski.
„Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata” to zapis kolejnej podróży Katarzyny Maniszewskiej, która eksploruje świat w pojedynkę, z plecakiem, bez planów i wcześniejszych rezerwacji.
Już za chwilę poznasz szaloną mandarynkę, złośliwego banana, wybredną cytrynę i wiele innych owocowych bohaterów. Dowiesz się co ciekawego przydarzyło się tej niezwykłej gromadce a na koniec rozwiążesz owocowe zagadki. Mandarynkę Grażynkę przeczytasz w mig, ale zapamiętasz na całe życie.
Moja Afryka to bardzo osobiste spojrzenie na Afrykę Równikową oczami pracującego tam lekarza. Piękna, wyważona opowieść o niezwykle intensywnym momencie życia i realizacji idealistycznego marzenia. Jest w niej mądrość, pokora i Afryka.
Psychodeliczna groteska, obnażająca ludzkie popędy, absurdalne sytuacje przełamujące szarą codzienność, duża doza ironii pośród wszechobecnego weltszmercu, który wgryza się w polskie społeczeństwo, oraz porażające puenty - to wszystko, oraz wiele, wiele więcej w Złym mięsie, czyli solidnej porcji współczesnej prozy autorstwa Kuby Szczapińskiego.
Autor omawia krótko wybrane zabytki Iranu i warte odwiedzenia miasta oraz regiony. Ten praktyczny przewodnik kierowany jest szczególnie do osób, które za niewielkie pieniądze chciałyby samodzielnie poznać ten fascynujący kraj.
Wybuch reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Promieniowanie, niepewność, panika. Kilkadziesiąt sekund wystarczyło, by życie tysięcy ludzi legło w gruzach, a miliony ogarnął zwierzęcy strach o przyszłość.
Wraz z autorem poznajemy pozostałości kultur sprzed tysięcy lat, monumentalne budowle, gorące źródła, jedno z największych miast świata – Mexico City, a także miasteczka czy wioski na uboczu cywilizacji, ale przede wszystkim ciekawych ludzi – Meksykanów, Amerykanów, Australijczyków, a nawet Polaków, których wielu mieszka w Meksyku.
Sebastian i Wojtek, przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje, aż wreszcie dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali… robiąc zdjęcia polaroidem, a za gościnę dziękowali pysznymi daniami, w których przyrządzaniu mistrzem jest Sebastian.
Joachim Berg, emerytowany funkcjonariusz UB, dla zabawy i zabicia czasu instaluje podsłuchy w Oberży. Obserwuje bywalców ekskluzywnej krakowskiej restauracji również za pomocą ukrytych kamer.
Autorzy książki – tytułowi dos gringos – cierpią, gdy muszą przebywać dłużej w jednym miejscu. Piszą o tym w nocie „Od autorów”. W Oczami dos gringos zapraszają Czytelników do przeżycia ekscytującej przygody w krainie Majów i Azteków.
Dilerzy uczuć to historia prawdziwa – wzruszająca opowieść o sekretach miłości dojrzałej kobiety do o wiele młodszego mężczyzny.
„Nazwa ta kryje w sobie co prawda mordercze uderzenie (jak to u bazyliszków), ale zespolone z łagodnością ziołowego aromatu bazylii, co w efekcie daje (jak to po ziołach…) komfort miękkiego znieczulenia, więc uderzenie nie rani…”
Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia to zbiór opowieści z podróży autorki, która samotnie z plecakiem przemierza Azję, trafiając również na Papuę oraz Wyspę Wielkanocną.
Zaczerpnięty z fizyki kwantowej temat rzeczywistości równoległych jest przykładem nieodgadnionych możliwości człowieka do jednoczesnego życia w różnych światach.
Głównej bohaterce „Piromanów” pali się grunt pod nogami. Lidia dopiero co uciekła przed współlokatorką-psychopatką z zamiłowaniem do ostrych przyrządów kuchennych, a już musi stawiać czoła kolejnym absurdalnym perypetiom.
BOŻENA MARCZYŃSKA-LÜTTGE – urodzona w Kaliszu. Od ponad 20 lat podróżuje po najdalszych zakątkach świata w poszukiwaniu przypraw. Zwiedziła 56 państw na pięciu kontynentach, łącząc pracę zawodową z pasją odkrywania nowych miejsc i spotykania ciekawych ludzi.
W roku 1976 przyszły Autor Zatroskanej koloratki odpowiedzial na wewnętrzny głos:„Pójdź za mną” i rozpoczął drogę przyjaźni z Tym, który ponad dwa tysiące lat temu powołał do istnienia swój Kościół. W roku 1982, po przyjęciu święceń kapłańskich, stał się małym trybikiem tej Instytucji.
Autor w Egzekutorze opowiada o skomplikowanych losach i tożsamości mieszkańców Bliskiego Wschodu, a w szczególności Egiptu, mającego za sobą wiele tysięcy lat tradycji, od czasów faraonów poczynając.
Siłami natury opowiada o nadzwyczajnej wyprawie Michała Kozoka przez Amerykę Południową, za którą autor otrzymał prestiżową nagrodę KOLOSA za “Wyczyn Roku 2013″...