Brak produktów
Wydawcy
Ta publikacja będzie dobrze służyć tym wszystkim którzy szukają pogłębionej wiedzy o problematyce bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego oraz o zagrożeniach i ambicjach geopolitycznych Federacji Rosyjskiej w przestrzeni międzynarodowej.
Zebrane w tym tomie rozprawy i szkice powstało w ostatnim dwudziestoleciu. Nad wszystkimi tekstami unosi się duch XVII-wiecznego hasła bollandystów belgijskich, twórców nowożytnej krytyki historycznej, którym przyświecało hasło: discernere vera ac falsa, czyli odróżniać źródła prawdziwe od fałszywych.
Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego”, który powstał z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego to publikacja wyjątkowa.
Aby wygrać wybory, trzeba wskazać wroga, trzeba kogoś napiętnować i kogoś upodlić. Cynizm polityków trafia na podatny grunt powszechnych uprzedzeń.
Jakie znaczenie ma Polska w planach masonerii? Co wspólnego mają Chiny i masoni? Kto i jak chce wykończyć Polskę i Kościół? Czy czekają nas nowe rozbiory? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w niniejszej pozycji książkowej!
Politologia przeżywa w Polsce, i nie tylko, szczególny okres rozwoju. Po latach, w których zakwestionowano jej sens i próbowano ją zastąpić przez tzw. „naukowy socjalizm” lub „komunizm”, po trudnych latach, w których koncentrowała się ona na przetrwaniu nawet za cenę znaczących ustępstw, nastąpił okres, w którym nauka o polityce może, przynajmniej formalnie, rozwijać się w sposób nieskrępowany.
„Co z tą Europą”, w której na powrót do głosu dochodzą nacjonalistyczno-populistyczne ruchy i partie polityczne? Odpowiedzi na to pytanie Bernard Guetta poszukuje na Węgrzech, w Polsce, w Austrii i we Włoszech, w czterech krajach Unii Europejskiej, które odwracają się plecami do wartości europejskich.
Co do politycznego aspektu żydowskiego rasizmu, to twierdzenie o wyjątkowości ludobójstwa dokonanego na Żydach przez Niemców podczas II wojny światowej jest nieprawdziwe. To zwyczajny polityczny mit, polityczna propaganda...
Książka oddana do rąk Czytelników stanowi efekt wieloplanszowych rozważań nad najważniejszymi - zarówno z perspektywy Polski, jak i innych państw Europy Środkowej i Wschodniej - wyzwaniami, przed którymi stoją współczesna Europa i Unia Europejska.
Jak wielki wpływ na gospodarkę ma państwo, nie jako stabilizator procesu, lecz aktywny gracz, który za wszelką cenę chce decydować za producenta i konsumenta, co jest dla nas najlepsze. „Choroba czerwonych oczu” pokazuje, jak daleko socjaliści, pobożni i bezbożni, chcą kontrolować nasze życie – nie tylko w sferze gospodarczej, ale też politycznej.
„Czy liberalizm się przeżył? Za przeżytek powinien zostać raczej uznany pewien rodzaj dyskusji o liberalizmie – operujący fałszywymi znakami równości, przeciwstawieniami i uogólnieniami. […] Narracja o konflikcie między „ludem” a „liberalnymi kosmopolitycznymi elitami” to mylna diagnoza naszych czasów”
Publikacja ta zawiera praktyczne wskazówki z zakresu prawa prasowego i prawa autorskiego i jest przede wszystkim kierowana do wydawców zarówno prasy, jak i książek.Omówione w niej zostały podstawowe instytucje prawne prawa prasowego, prawa autorskiego i praw pokrewnych, a także regulacje dotyczące baz danych i praktyczne unormowania druku i dystrybucji.
Tragikomiczne jest to, że dygnitarze partyjni kończyli edukację na bardzo niskim szczeblu. Tak było z Bierutem, który dwukrotnie próbował bezskutecznie sforsować niepoddającą się przeszkodę w postaci 5...
Kiedy powstał naród żydowski? Cztery tysiące lat temu, czy też wyszedł spod pióra żydowskich historyków w XIX w., którzy wykorzystując tradycję biblijną odtworzyli dzieje ludu, stanowiące podstawę do kształtowania przyszłego narodu? W duchu historii kontrafaktycznej profesor Shlomo Sand zabiera nas w podróż przez "długą" historię Żydów.
Przez ponad stulecie lewica radykalna czerpała inspirację ze słynnej 11. tezy Marksa o Feuerbachu, głoszącej, że „filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić”.
Felietony zamieszczone w tej książce ukazywały się sukcesywnie w ciągu ostatnich kilku lat, przede wszystkim na internetowym portalu Konstytucyjny.pl. Zebrano je tutaj w całość w nadziei, że pokażą pewien niebezpieczny proces zachodzący w polskim porządku polityczno-prawnym, którzy Autorzy nazwali wygaszaniem państwa prawa.
W publikacji opisano zasady przygotowywania planów finansowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych w zależności od przyjętej przez daną jednostkę polityki finansowej oraz wzory zarządzeń w sprawie przygotowywania planów, a także procedury dokonywania zmian w tych planach w trakcie roku budżetowego.
W jakim stanie jest polska armia? Czy obronilibyśmy się przed agresją sąsiadów? Czy pieniądze wydane na modernizację armii nie zostały zmarnowane? Czy sojusz z USA faktycznie zapewni nam bezpieczeństwo? Jakie konflikty zbrojne rzeczywiście nam grożą? Odpowiada major Michał Fiszer. Jeden z kilku polskich oficerów, który miał okazję pilotować samolot przystosowany do zrzucenia bomby atomowej.
Podręcznik akademicki Niniejsza monografia stanowi oczekiwany przez środowisko politologiczne i ustrojoznawcze materiał dydaktyczny do przedmiotów: współczesne systemy polityczne oraz ustroje państwowe, realizowanych na kierunkach prawniczych, politologicznych, administracyjnych czy studiach europejskich.
Liberalna demokracja stoi w sprzeczności z naturą ludzką taką, jaką ujrzeliśmy dzięki rewolucji w naukach biologicznych ostatnich kilku dekad.
Dynamika integracyjna Unii Europejskiej doprowadziła na przestrzeni ostatnich lat nie tylko do kolejnych rozszerzeń Wspólnot, ale także do pogłębiania i zacieśniania współpracy na Starym Kontynencie.
W wyniku zapoczątkowanego w 1989 r. procesu transformacji ustroju politycznego, powstały w Polsce przesłanki społeczne i ekonomiczne odrodzenia samorządu jako podmiotu zdecentralizowanej administracji publicznej.
Dwudziesta rocznica rozpoczęcia przemian demokratycznych w Polsce jest szczególną okazją do dokonania, z pewnej perspektywy czasu, analizy przyczyn, przebiegu oraz oceny skutków transformacji ustrojowej.
Książka o propagandzie państw totalitarnych pomyślana została jako pierwsza pozycja z całej planowanej serii książek, analizujących i porównujących trzy klasyczne europejskie systemy o charakterze totalitarnym – Włochy okresu Mussoliniego, hitlerowską Trzecią Rzeszę oraz stalinowski Związek Radziecki.
Podręcznik akademicki Problematyka systemów politycznych to jeden z najistotniejszych obszarów badawczych we współczesnej politologii. Zajmuje również ważne miejsce w procesie dydaktycznym na wielu kierunkach studiów z zakresu nauk społecznych i humanistycznych.
Rynek pracy stanowi jedną z czterech zasadniczych płaszczyzn analizy ekonomicznej. Obok niego funkcjonuje rynek dóbr i usług, rynek kapitału i rynek pieniądza. Stan braku równowagi na rynku pracy, wyrażający się występowaniem zjawiska bezrobocia jest kategorią ekonomiczną, która zaczęła się kształtować wraz z rozwojem gospodarki rynkowej i kapitalistycznych stosunków produkcji.
Dlaczego tak mało wiemy o Białorusi? Dlaczego ten ośmiomilionowy, naród zbuntował się przeciwko Łukaszence tak niespodziewanie? Jak na przestrzeni wieków aż po dzisiejsze czasy kształtowała się świadomość narodowa Białorusinów?
Gdy Franciszek Ryszka w "Nauce o polityce. Rozważaniach metodologicznych" napisał, że „wedle własnych sądów życzeniowych, jedni są mniej, inni więcej kulturalni politycznie”, to równocześnie zwrócił uwagę na potrzeby: zastosowania kryteriów operacyjnych i stworzenia skali pomiaru tego fenomenu, które pozwoliłby zweryfikować wiarygodność składanych deklaracji wobec faktycznie podejmowanych działań
The European Union is an area of rapid development related both to internal reforms as well as external challenges. Sectoral policies spill over into new thematic areas and are the subjects of new regulations as well as growing institutionalization.
Niniejsza praca stanowi płaszczyznę wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji badań na temat problemów starego kontynentu, które uzewnętrzniły się w wyniku kryzysu finansowo-gospodarczego, jaki wstrząsnął zjednoczoną Europą, ujawniając jej wiele słabości.
Książka o współczesnej polskiej polityce w języku angielskim! Autorzy tego tomu patrzą na Polskę jak na polityczne laboratorium, a nie jak na odchylenie od ustalonych europejskich norm. Jest to książka nie tyle o populistycznym zwrocie w Europie Środkowej, ile o eksperymencie polegającym na odejściu od liberalizmu w rozdzieranym sprzecznościami XXI wieku.
Kolejna książka płk. Kowalskiego poświęcona zmaganiom służb specjalnych.
Słowem, polityczny mikro-kosmos radykałów, o których traktuje niniejsza książka, utkany był z pędzących ku nowoczesności pojęć.
Przedstawiona do recenzji monografia wpisuje się we współczesną debatę na temat roli i znaczenia działań politycznych w realizacji zasad bezpieczeństwa.
Niniejsza antologia jest owocem sfinansowanego przez Narodowe Centrum Nauki projektu pt. „Podstawowa literatura przedmiotu a kształt współczesnej politologii. Political Science, Politische Wissenchaft i Politologija w ujęciu porównawczym”.
Na treść niniejszej książki składają się głównie teksty publikowane na łamach Gazety Polskiej w latach 2007-2011. Wybór ten został uzupełniony o najważniejsze teksty Krzysztofa Wyszkowskiego, które ukazały się w paryskiej Kulturze, Głosie, Tygodniku Solidarność i Frondzie.
The increasing influence of women in the 21st century in social, political and economic life induces a broader reflection. A greater awareness of women’s issues has in turn led to a greater depth of knowledge related to women and their impact in the media and in politics. Publikacja w języku angielskim.