Brak produktów
Wydawcy
Książki politologiczne, które proponujemy w naszej księgarni, to tytuły przeznaczone są zarówno dla specjalistów, jak i osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat nauk politycznych.
Aspekty interdyscyplinarne - Zeszyty naukowe 4 - 2022
Studium upadku trzeciego gabinetu Katsury Tarō (1912−1913)
Jesteśmy świadkami wielkiej przebudowy świata, który nazwano Wielkim Resetem. Zgodnie ze słowami Klausa Schwaba, prezesa Światowego Forum Ekonomicznego, jego efektem będzie bieda milionów ludzi, którzy jednak będą „szczęśliwi”. Dlaczego?
„Książka Piotra Mirochy jest monografią interdyscyplinarną, metodologicznie nawiązującą do językoznawstwa (zwłaszcza socjolingwistyki), kulturoznawstwa, historii, antropologii kulturowej, politologii i filozofii. (...)"
4. Wojskowy Szpital Kliniczny jako gwarant bezpieczeństwa żołnierzy w systemie służby zdrowia
Rola USA i Chin w kształtowaniu bezpieczeństwa mieędzynarodowego na Półwyspie Koreańskim
Stanisław Krajski w swojej najnowszej książce dokonuje rozliczenia obecnego stanu kościoła w Polsce, zaczynając od okresu komunizmu i księży patriotów, do wszelkich protestantyzujących ruchów charyzmatycznych i na księżach czy duchownych celebrytach kończąc.
Z Jarosławem Hrycakiem rozmawia Iza Chruślińska
Pierwsza, profesjonalnie napisana po polsku teoria wywiadu.
O nazizmie i wojnie na podstawie materiałów biograficznych z powiatu ełckiego
Rok 2014 stanowi przełom dla świata postzimnowojennego. Zaznaczyła się faza nowej globalnej i regionalnej konfrontacji ideo-politycznej i gospodarczej z udziałem dwóch autokratycznych graczy: Rosji, Chin oraz Stanów Zjednoczonych.
Nauki ekonomiczne | Nauki humanistyczne | Nauki polityczno-prawne | Nauki społeczne i pedagogiki
Recenzowana książka ma charakter nowatorski, gdyż prezentuje problem bezpieczeństwa europejskiego z perspektywy dwóch wybranych państwa - Polski i Węgier.
Łukaszenki wojna informacyjna i kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej
Dziedzictwo przeszłości i wyzwania współczesności
W niniejszym tomie kończymy edycję niezwykle cennego dziennika Józefa Wójcika (1929-2015), działacza Stowarzyszenia PAX, bliskiego współpracownika Bolesława Piaseckiego.
Więzienia na całym świecie posiadają jedną wspólną istotną cechę. Jest nią wysokie ryzyko występowania sytuacji niebezpiecznych.
Niniejsza monografia stanowi próbę opisu oraz wyjaśnienia procesu nieudanej demokratyzacji w Egipcie, jaki toczył się w latach 2011–2015, ze szczególnym naciskiem na lata 2011–2013.
„Idee to córy przeszłości i matki przyszłości, zawsze zaś niewolnice czasu”.Gustave Le Bon, Psychologia tłumu
Prezydent Woodrow Wilson odegrał kluczową rolę w formowaniu Europy Wschodniej w trakcie paryskiej konferencji pokojowej w 1919 roku. Jednak amerykański prezydent nigdy nie postawił stopy na ziemiach, o których politycznym losie w znacznym stopniu decydował...
Dreyfus był francuskim nacjonalistą, czym nie różnił się od innych oficerów sztabu generalnego. Jednak – zdaniem historyka Francji Marka Sobolewskiego – „był Żydem, a w sztabie, zwłaszcza w kontrwywiadzie, siedzieli oficerowie reakcyjni wychowani w szkołach zakonnych, gwałtowni antysemici”...
W niniejszej książce skupiono się na ustaleniu roli polskich organizacji pozarządowych (NGO) we wspieraniu rozwoju bardziej pluralistycznych i niezależnych mediów na Ukrainie w ramach pomocy demokratyzacyjnej przekazywanej przez Polskę innym państwom.
Popularno-naukowa pozycja i obszerna synteza, oparta na cytatach z kilkudziesięciu dzieł, przedstawiająca związki z Polską wybitnego angielskiego pisarza i katolickiego apologety oraz jego szeroko rozumianą myśl polityczną.
100 najsłynniejszych eksperymentów psychologicznych świata i ich znaczenie dla rozumienia polityki
Zachowuję wobec nacjonalizmu szczególną postawę: nie znoszę go, nie ufam mu, nie aprobuję go i boję się wszystkich jego przejawów […], lecz dostrzegam drzemiącą w nim ogromną moc, którą – w miarę możliwości – należy okiełznać dla postępu. (fragment książki)