Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Książki o naukach humanistycznych to pozycje, które przybliżają takie dziedziny wiedzy jak filozofia, socjologia czy psychologia. Są wśród nich tytuły przeznaczone do specjalistów, ale też książki kierowane do szerszego grona odbiorców.

Nauki humanistyczne

na stronę

Książki o naukach humanistycznych - psychologii, filozofii, socjologii - to zarówno literatura specjalistyczna, jak i popularnonaukowa. Znajdują się w niej pozycje przeznaczone dla specjalistów, podręczniki dla uczniów i studentów, a także tytuły popularnonaukowe, pisane z myślą o szerokim gronie odbiorców.

Nauki humanistycznie bywają różnie definiowane, ale najczęściej określa się je jako grupę nauk, która zajmuje się badaniem człowieka jako istoty społecznej. W Polsce zalicza się do nich wspomniane wcześniej socjologię, psychologię i filozofię, ale też między innymi etnologię, pedagogikę, filologię, kulturoznawstwo, medioznawstwo i religioznawstwo.

Proponowane przez nas książki o naukach humanistycznych to pozycje wydane m.in. przez PIW, Słowo/Obraz, Czarną Owcę, Pasaże, FNCE, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Oficynę Naukową.