Brak produktów
Wydawcy
Książki o naukach humanistycznych to pozycje, które przybliżają takie dziedziny wiedzy jak filozofia, socjologia czy psychologia. Są wśród nich tytuły przeznaczone do specjalistów, ale też książki kierowane do szerszego grona odbiorców.
Książkę napisałam z nadzieją, że wielu aniołkowych rodziców poczuje, że nie są sami w swojej tragedii, ale również dla rodziców ziemskich dzieci i osób nieposiadających potomstwa.
Przygodami „ducha” w "Fenomenologii" rządzi duch dialektyki: rozpoznania siebie przez poznanie tego, co stoi naprzeciw, przedmiotu, i przyswojenie go sobie, upodmiotowienie.
Slavenka Drakulic - chorwacka pisarka, dziennikarka i eseistka. Autorka m.in. "Oni nie skrzywdziliby nawet muchy", "Ciało z jej ciała"
Pierre Nora (ur. 1931) to jedna z najważniejszych postaci francuskiego i europejskiego życia intelektualnego - historyk, wydawca i redaktor związany z wydawnictwem Gallimard, twórca i dyrektor opiniotwórczego pisma "Le Debat", które prowadził przez czterdzieści lat
Bergen pisze lekko i dowcipnie... fascynująco… Po przeczytaniu tej książki słowa nigdy już nie będą miały dla ciebie tego samego znaczenia… – „New Scientist”
Anna Brożek - filozof, pianistka, teoretyk muzyki
Marek Jakubiec - filozof i prawnik, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
Symbolika domu to poprawione i uzupełnione wznowienie książki Dom w tradycji ludowej – pozycji klasycznej na gruncie polskiej antropologii kultury i etnografii, ale istotnej także dla pogłębionego myślenia o literaturze i ważnej dla artystów.
Książkę docenią zarówno czytelnicy dopiero odkrywający Iwaszkiewicza, jak i znawcy jego twórczości.
Jak ułożyć sobie życie w świecie odwróconych wartości?
pod redakcją Martyny Grądzkiej - Rejak i Konrada Zielińskiego
pod redakcją Martyny Grądzkiej - Rejak i Konrada Zielińskiego
Krytyka filozofii niemieckiej w światopoglądach filozoficznych Adama Mickiewicza i Władimira Erna
Recenzja naukowa dr Małgorzata Nawrocka-Żarnecka Redaktor prowadzący dr Paulina M. Wiśniewska
U poetów. Ćwiczenia z interpretacji to zbiór studiów poświęconych poezji polskiej i światowej.
Ta książka uspokoi każdego, kto zgubił kolejną parę okularów lub nie mógł sobie przypomnieć imienia znajomego i martwił się, że to pierwsze objawy zaników pamięci.
Filozofia towarzyszy nam na co dzień, ale nie zawsze jesteśmy tego świadomie
Seria Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu
Jak zrozumieć pracę umysłu i przełamać nasze życiowe bariery mentalne
Między chrześcijaninem i anarchistą można postawić zupełny znak równości: ich cel, ich instynkt jest ukierunkowany wyłącznie na zniszczenie.
Zbigniew Libera – prof. dr hab., pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Przedmowa:dr hab. Mieczysław Dudek, prof. CH Recenzenci:prof. dr hab. Monika Mielko-Remiszewskadr hab. Barbara Olbrych, prof. AHNSks. dr hab. Adam Maj COrdr hab. Rafał Majzner, prof. ATHKsiążka zawiera płytę CD z muzyką i utworami.
To literacka i osobista próba zrozumienia świata
Książki o naukach humanistycznych - psychologii, filozofii, socjologii - to zarówno literatura specjalistyczna, jak i popularnonaukowa. Znajdują się w niej pozycje przeznaczone dla specjalistów, podręczniki dla uczniów i studentów, a także tytuły popularnonaukowe, pisane z myślą o szerokim gronie odbiorców.
Nauki humanistycznie bywają różnie definiowane, ale najczęściej określa się je jako grupę nauk, która zajmuje się badaniem człowieka jako istoty społecznej. W Polsce zalicza się do nich wspomniane wcześniej socjologię, psychologię i filozofię, ale też między innymi etnologię, pedagogikę, filologię, kulturoznawstwo, medioznawstwo i religioznawstwo.
Proponowane przez nas książki o naukach humanistycznych to pozycje wydane m.in. przez PIW, Słowo/Obraz, Czarną Owcę, Pasaże, FNCE, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Oficynę Naukową.