Brak produktów
Wydawcy
Książki o naukach humanistycznych to pozycje, które przybliżają takie dziedziny wiedzy jak filozofia, socjologia czy psychologia. Są wśród nich tytuły przeznaczone do specjalistów, ale też książki kierowane do szerszego grona odbiorców.
Dla Platona i Arystotelesa każdy byt posiada własne dzieło. Dziełem noża jest cięcie, a konia bieganie. Kiedy byt wykonuje dobrze to dzieło, które go definiuje, jest w pełni sobą, staje się dzielny i osiąga szczęście. Czym jest zatem właściwe dzieło człowieka?
Antropologia to […] dyscyplina pogranicza, którą trudno zamknąć w raz na zawsze ustalonych ramach teoretycznych i metodologicznych. Kierując się takim jej rozumieniem, zdecydowaliśmy się włączyć do tomu teksty autorów reprezentujących dwie dyscypliny współczesnej humanistyki: kulturoznawstwo i religioznawstwo. Dzięki temu czytelnik ogląda kulturę afrokaraibską niejako z dwóch perspektyw.
AUTORZY:Ewa Domańska, Agnieszka Kłos, Mikołaj Smykowski, Jarosław Jaworek, Piotr Słodkowski, Jacek Małczyński, Monika Stobiecka, Michał Kępski, Joanna Klisz, Gabriela Jarzębowska, Małgorzata Wosińska, Tomasz Wiśniewski
Jeśli Frankenstein jest mitem, to natychmiast pojawiają się dwa pytania. O jaki mit chodzi? I jaka koncepcja mitu jest potrzebna, by rzucić światło na tę zarazem powieść filozoficzną?
Opracowanie przedstawia nowe podejście Federacji Rosyjskiej do prowadzenia konfliktów zbrojnych przy wykorzystaniu na szeroką skalę możliwości oddziaływania informacyjnego i psychologicznego wobec społeczności międzynarodowej, lokalnej, jak i walczących stron.
Czy można oglądać programy telewizyjne, nie mając telewizji i nie korzystając z platform streamingowych? Jak zmienia się interaktywność telewizji pod wpływem mediów społecznościowych? Jak odbiorcy definiują telewizję w dobie nowych mediów? Książka Aleksandry Powierskiej przynosi odpowiedzi na powyższe pytania, prezentując świeże podejście do badań nad przemianami współczesnej telewizji.
Stanisław Krajski w swojej najnowszej książce dokonuje rozliczenia obecnego stanu kościoła w Polsce, zaczynając od okresu komunizmu i księży patriotów, do wszelkich protestantyzujących ruchów charyzmatycznych i na księżach czy duchownych celebrytach kończąc.
Książka Reporter rzeczywistości. O międzywojennej prozie Jalu Kurka została poświęcona twórczości prozatorskiej Jalu Kurka, która jest najmniej znaną częścią bogatego dorobku literackiego tego pisarza.
Biblioteka Krytyki Literackiej Kwartalnika "Nowy Napis"
Biblioteka Krytyki Literackiej Kwartalnika "Nowy Napis"
Antologia tekstów krytycznych o poezji Jerzego Jarniewicza
Przełomowa książka o doświadczeniu neuroodmiennych kobiet, która zaprasza czytelniczki i czytelników do myślenia w kategoriach neuroróżnorodności – porzucenia stygmatyzacji na rzecz wzmocnienia unikatowych cech naszych umysłów.
Najwyższa nauka - Da XuePowszednia praktyka drogi środka - Zhong YongSeria: Bibliotheca Orientalis
W katalogach świętych wszystkie kategorie ludzi są obecne i świadczą jedynie o tym, że powołaniem każdego człowieka jest świętość. Wystarczy tylko zrozumieć to i podjąć wędrówkę we właściwym kierunku…
Oddajemy w ręce czytelników słownik pojęć filozofii polityki - nauki, która zajmuje się opisem politycznej rzeczywistości w aspekcie normatywnym lub aksjologicznym.
Na podstawie prozy polskiej po 1989 rokuSeria: Podręcznik Humanisty
Sokrates jest figurą paradoksalną. Od dwóch i pół tysiąca lat prowokuje do nieustającego ruchu myśl kolejnych pokoleń filozofów. Napisano o nim więcej niż o jakimkolwiek innym filozofie. Jednocześnie nadal pozostaje postacią bardzo tajemniczą, taką, o której możemy powiedzieć wszystko i nic.
Słowo o religijnym przesłaniu instrumentalnych dzieł J.S.Bacha
Nauki ekonomiczne | Nauki humanistyczne | Nauki polityczno-prawne | Nauki społeczne i pedagogiki
Nowe wydanie światowego bestsellera – najsłynniejsza książka Davida Icke’a
Dzięki tej lekturze czytelnik zainteresowany jogą uzyska rozległy, panoramiczny obraz, w którym usytuuje to, co się dziś zwykle rozumie przez „uprawianie jogi”: ćwiczenia cielesne mające służyć zdrowiu i wyrabiać umiejętność koncentracji.
Ustanowienia, praktyki, rekonstrukcje - szkice ofiarowane Profesorowi Markowi Prejsowi
Seria: Monografie Teologii PolitycznejTłumaczenie: Michał Filipczuk, Michał Szczurowski
Wprowadzenie do duchowości bez BogaTłumaczenie: Elżbieta Aduszkiewicz
Książki o naukach humanistycznych - psychologii, filozofii, socjologii - to zarówno literatura specjalistyczna, jak i popularnonaukowa. Znajdują się w niej pozycje przeznaczone dla specjalistów, podręczniki dla uczniów i studentów, a także tytuły popularnonaukowe, pisane z myślą o szerokim gronie odbiorców.
Nauki humanistycznie bywają różnie definiowane, ale najczęściej określa się je jako grupę nauk, która zajmuje się badaniem człowieka jako istoty społecznej. W Polsce zalicza się do nich wspomniane wcześniej socjologię, psychologię i filozofię, ale też między innymi etnologię, pedagogikę, filologię, kulturoznawstwo, medioznawstwo i religioznawstwo.
Proponowane przez nas książki o naukach humanistycznych to pozycje wydane m.in. przez PIW, Słowo/Obraz, Czarną Owcę, Pasaże, FNCE, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Oficynę Naukową.