Brak produktów
Wydawcy
Ósmy tom filozoficznych przypowieści o kocie, rabinie i pięknej Zlabii to komiksowa lektura obowiązkowa.
Komiks, stworzony przez światową ikonę, Cristiano Ronaldo oraz twórcę superbohaterów, Sharada Devarajana, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Cristiano na świecie. Opowiada historię powstania grupy superbohaterów
Lincoln to zrzędliwy, nieśmiertelny rewolwerowiec, którego nie przestają prześladować Bóg i Diabeł próbujący sprowadzić go na dobrą (lub złą) drogę.
Planeta Ziemia przestała nadawać się do życia. Potomkowie Ziemian przemierzają kosmos na pokładzie „statku-świata” poszukując nowej, gościnnej planety. Sądzą, że znaleźli ją w gwiazdozbiorze Centaura. Ale na miejscu czekają ich tajemnicze widma i groźne pułapki... Ostatni tom cyklu.
Komiks „Tamara de Łempicka” autorstwa Virginii Greiner i Daphne Collignon to fascynujący portret nowoczesnej, silnej i niezależnej kobiety. Pełne elegancji i zmysłowości wspomnienie życia czołowej artystki stylu Art Deco.
Lubicie opowieści o Mamie Mu i Panu Wronie? Tym razem cztery historie o nietuzinkowej parze przyjaciół w zupełnie nowej, komiksowej, odsłonie.
Niedźwiedź, dla znajomych „Dźwiedziu”, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z „Osiedla Swoboda”. Wikipedia opisuje go tak: „niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku”.
Falafel na ostro to drugi już wydany przez MOCAK komiks Michela Kichki, znanego żydowskiego rysownika pochodzącego z Belgii. Autor opowiada tym razem o swojej alii, czyli osiedleniu się w Izraelu, kraju swoich przodków.
Kontynuacja historii z zeszytów „Zapalniczka z pozytywką” oraz „Spotkanie w »Kukerite«”.
Noël, 1932 to czwarty album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.
„Zeszyty Komiksowe” to magazyn krytyki komiksowej i badań komiksu. To także pierwsze w Polsce komiksowe czasopismo punktowane. Ukazuje się nieprzerwanie od 2004 roku. Wydawcami „Zeszytów Komiksowych” są Fundacja Instytut Kultury Popularnej i Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu.
Grupa dochodzeniowa kapitana Żbika rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Trop prowadzi do Złotych Piasków w Bułgarii.
Rok 1963, Dolny Śląsk. Wrocław zostaje odcięty od kraju kordonem sanitarnym ze względu na epidemię zachorowań na czarną ospę. W rzeczywistości Służba Bezpieczeństwa chce ukryć wybuch chemikaliów w pobliskiej radzieckiej bazie wojskowej. Tymczasem w podwrocławskiej wiosce członkowie Wydziału 7 muszą zmierzyć się z ogniskiem epidemii i jej nosicielami - i przeżyć!
Grupa dochodzeniowa Kapitana Żbika, we współpracy z policją niemiecką rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Niezależnie od tego, czy inżynier Czerski jest jednym z przestępców, czy tylko ich przypadkową ofiarą, może naprowadzić milicję na trop szajki.
Margrit, 1886 to drugi album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.
Adrien, 1917 to trzeci album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.
Kapitan Szpic, porucznik Koka-Kola i porucznik Michał ruszają z misją specjalną, która okaże się pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawą przez Bułgarię, Turcję, Węgry i Niemcy.
Trzech górników na prośbę kierownika robót, na którego wołają „Kanarek” przychodzi po robocie do lasu pod Czarną Studnię, w której jak głosi legenda mieszka wiedźma. Mężczyźni nie wiedzą czego dokładnie chce od nich „Kanarek” i bardzo się dziwią, gdy w końcu pojawia się w towarzystwie Julka, syna prezesa przedsiębiorstwa górniczego, w którym pracują.
„Śledziu” wraca do swoich bohaterów i na stare osiedlowe kąty, ale wprowadza też nowe postaci i miejsca, jak choćby tytułowe Centrum. Akcja komiksu dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzednich części i odpowiada na przynajmniej kilka pytań o dalsze losy osiedlowej ekipy.
„Koniec świata w Makowicach”, najnowszy komiks Jana Mazura, autora m.in. „Tam, gdzie rosły mirabelki”, to słodko-gorzka historia o niezapowiedzianej wojnie, więzach rodzinnych, nieporadnej rewolucji i tym, co przypadkiem można znaleźć w lesie.
Złoty Berlin to opowieść o korupcji, spisku i skandalu, dziejąca się na tle Berlina czasów Republiki Weimarskiej. Kraj pogrążony jest w ekonomicznym kryzysie, na ulicach co rusz dochodzi do starć z demonstrującymi „czerwonymi”, nasilają się ruchy narodowo-socjalistyczne.
Wage Slaves is a story about union struggle when you are somebody marginalized by socjety. But also the story of a journey to a new country. Daria tries to get a new life and make new friends. She parties, falls in love, works, learns the new language and starts a band.
Trzecia część przygód zwariowanego Ariola i jego równie szalonych kumpli.
Piąta część zakręconych przygód Ariola i jego równie szalonych kumpli.
Plemię Sów to fantastyczno-przygodowa opowieść stanowiąca połączenie elementów mitów i legend skandynawskich i północnoamerykańskich.
Gestapo aresztowało Francine R. i jej siostrę 6 kwietnia 1944 roku. Powodem był udział ich brata Joannèsa w ruchu oporu. Obie kobiety najpierw znalazły się w transporcie z innymi uwięzionymi, a potem je rozdzielono. Siostra Francine trafiła do obozu pracy w Hanowerze, a ona sama najpierw do obozu w Ravensbruck, a potem do jednej z fabryk broni doglądanych przez Hermana Göringa.
Rok 1924, południe Francji. Rozpoczyna się budowa położonej nad morzem willi. Niespełna 100 lat później budynek nazwany E-1027 uznawany jest za kamień milowy projektowania, a jego autorka, Eileen Gray, za pionierkę modernistycznego designu i architektury.
„Rita” to druga część futurystycznej antyutopii z cyklu „Bardo”. W komiksie ponownie zanurzamy się w rzeczywistość miasta „bez końca”, gdzie wymarła roślinność, giną ostatnie gatunki zwierząt, a jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki.
Podzielony na trzy cykle narracyjne Donżon to jeden z najbardziej wpływowych i oryginalnych komiksów europejskich. Na jego stronach pokazali się tak ważni autorzy, jak Christophe Blain, Blutch, Manu Larcenet czy Andreas, którzy wraz z Trondheimem i Sfarem stworzyli serię kipiącą energią, talentem i wyobraźnią.
Antologia, którą trzymacie w rękach, to wybór prac z czterech numerów TLS Series, dokonany z myślą o polskich czytelnikach.
Powroty to debiutancki album Pedro Moury i Marty Teives. To opowieść o tym, jak ludzie budują swój własny świat i szukają w nim spełnienia.
Trzeci tom autobiograficznego komiksu Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów – Muammara Kaddafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.
Angola Janga to niezależne królestwo zbiegłych niewolników założone pod koniec XVI wieku w Brazylii, które było latarnią wolności w kraju nękanym przez niewolnictwo. D’Salete ożywia historię i bolesne żywoty zbiegłych niewolników, pokazuje brutalność portugalskich kolonistów oraz bezwzględną walkę o władzę w tym nietrwałym królestwie.
Najlepszy komiks hiszpański Salón Internacional del Cómic 2012 w Barcelonie.
Po fantastycznej przygodzie w oceanie tym razem wyruszy do serca dżungli. Ale nie jest to zwykła dżungla – z każdym krokiem Jasia czas zdaje się cofać, aż jego – i czytelnika! - oczom ukażą się skrzypy, widłaki i dinozaury!
Komiks prezentuje przygody młodej kosmonautki Zosi, która wraz ze swoją trzyosobową załogą bada różne zakątki wszechświata. Bohaterowie podczas podróży nie tylko poznają nowe miejsca, lecz również pozyskują informacje z bardzo szerokiego spektrum wiedzy. Jednocześnie uczą się reagować na zaskakujące sytuacje i nieustannie weryfikują swoje poglądy i zachowanie.
W tomie drugim „Jeża Jerzego” znajdują się albumy „Ścigany”, „Ziom”, „In Vitro”, a także dodatkowe ilustracje, szkice, czy alternatywne okładki.
W swoim komiksie Joanna Karpowicz i Magdalena Lankosz pokazują zderzenie wyobrażeń o życiu aktorki z tym, co kryje się za kulisami filmowego biznesu. Opowiedziana w kryminalnej konwencji historia pełna jest suspensu i tajemnic. Dotyczą one zarówno przeszłości bohaterek, jak i mrocznych praktyk Złotej Ery Hollywood.