Brak produktów
Wydawcy
„Oszołomiające bajki urłałckie” Krzysztofa Owedyka potocznie „Prosiakiem” zwanego Żartobliwe, często uszczypliwe bajki z nie tak odległej Urłałcji.
Komiks legenda. Powstawał przez ponad 10 lat i najpierw ukazywał się w zeszytach. Powstało ich 12, a każdy kolejny wyczekiwany był z coraz większą niecierpliwością. Każdy kolejny spotykał się też z uznaniem ze strony krytyków i czytelników. Wydanie trzecie
Marietta i przyjaciele zrobią wszystko, by uratować Pana Snarfa! Zaczną od budowy balony, żeby wyruszyć w niebezpieczną podróż do Krainy Duchów, ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, kiedy tam dotrą. Bo w tym nieprzyjaznym miejscu wszystko okaże się zabronione: chodzenie po trawnikach, bieganie, śmiech, a nawet kichanie!
Dla tych, którzy jeszcze nie znają Bajki, ten album to świetny początek znajomości. Dla całej reszty - lektura obowiązkowa.
Angelo, młody poszukiwacz przygód pasjonujący się zoologią, rusza z rodziną w podróż do chorej babci. Jednak podczas postoju przy autostradzie rodzice w pośpiechu odjeżdżają bez niego! Angelo panikuje tylko przez chwilę i szybko postanawia samotnie przedrzeć się przez las do domu babci. Gdyby tylko wiedział, co go czeka…
Daniel Clowes, mistrz współczesnego komiksu, powraca z nowym tytułem!
Bohaterką tej książki jest Życie, które wprawia wszystko w ruch.Życie, które najbardziej pragnie dawać siłę i nadzieję. Ta opowieść jest celebracją wszelkiego życia, jakie znamy na Ziemi, wspólnej egzystencji natury, zwierząt i człowieka.
Bohaterką tej książki jest Śmierć, osoba miła i rozważna. Jej zadaniem jest odwiedzać wszystkich, którzy niebawem umrą - to mogą być insekty albo słonie, dzieci bądź starcy… Śmierć pełni niezwykle ważną rolę - dopełnia Życie, dla którego robi nowe miejsce. Swoje zadanie wypełnia w sposób jak najdelikatniejszy i troskliwy.
Tym razem nie jest to opowieść zanurzona głęboko w polskiej historii, rozprawiająca się z dzieciństwem i młodością autorki w czasach PRLu. W „Twarzy, brzuchu, głowie” Wanda Hagedorn postanowiła przyjrzeć się… ukobiecaniu.
Jedynka to robot. Jedynka to człowiek zamknięty w maszynie. Robot to człowiek zamknięty w maszynie?
„Poczwarki” to opowieść o dwójce młodych ludzi. Lucjan namiętnie myje ręce i szuka Boga na basenie, Nadieżda jest racjonalistką i masowo zabija motyle. Wszystko wokół się zmienia, a może to oni przechodzą metamorfozę?
W obyczajowo odważnych „Niedoskonałościach” Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji.
Najnowszy komiks Marii Rostockiej, współautorki „Niedźwiedzia, kota i królika".
Najnowszy komiks Michała „Śledzia” Śledzińskiego, autora słynnego „Osiedla Swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Kontynuacja szalonych przygód załogi statku kosmicznego Śpiący Prosiak, który to statek wciąż jest w posiadaniu Papugaty, międzygwiezdnego łotra i pirata.
Dla małych... i dużych, wszystkich tych, którzy kochają zaskakujące historie. Bo każdy wyczyta w „Przyjaciołach” swoją własną opowieść
Druga część pełnej emocji i zwrotów akcji, a przede wszystkim bardzo dzikiej opowieści!
„Sabrina”, pierwszy w historii komiks nominowany do prestiżowej nagrody Bookera, opisuje współczesny świat pozbawiony osobistych relacji i poczucia odpowiedzialności, gdzie związki obdarte są z intymności przez pulsujące komputerowe monitory. Dzieło Drnaso to swoisty akt oskarżenia, ale i próba refleksji nad rzeczywistością, w której rządzą fake newsy.
Szósty tom tej znakomitej serii komiksowej dla dzieci, która rozwija się wraz z czytelnikami. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki.
Druga odsłona serii „Miś Zbyś na tropie”, świetnie przyjętej przez młodych czytelników, to jeszcze więcej akcji, humoru i kolorowych plansz, na których odszukać trzeba ukrywającego się łotra!
„Do bani z takim komiksem” Tadeusza Baranowskiego to album wyjątkowy. Pierwotnie ukazał się w 2005 roku i miał być swoistym pożegnaniem autora z czytelnikami oraz ich ulubionymi postaciami: Profesorkiem Nerwosolkiem, Entomologią Motylkowską, Lordem Hokusem Pokusem...
Drugi tom przeznaczonej dla młodych czytelników serii „Kolekcja mitów profesora Brownstone’a"!
„Bajka na końcu świata. Odległe krainy” to już piąty tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Prawa do serii zostały sprzedane do Francji, gdzie w tym roku mają się ukazać pierwsze tomy. Na jej podstawie powstaje animowany serial.
Druga część niesłychanie popularnego komiksu Guya Delisle o jego życiu z dziećmi.
Najnowsza książka Shauna Tana, autora m.in. „Przybysza”, „Zguby” czy „Opowieści z najdalszych przedmieść” to dwadzieścia pięć opowiadań, które skłaniają do przemyśleń nad relacją człowieka z innymi stworzeniami, które odsunięte na margines ludzkiego życia domagają się naszej uwagi.
Niedźwiedź, dla znajomych „Dźwiedziu”, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z „Osiedla Swoboda”. Wikipedia opisuje go tak: „niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku”.
Trzech górników na prośbę kierownika robót, na którego wołają „Kanarek” przychodzi po robocie do lasu pod Czarną Studnię, w której jak głosi legenda mieszka wiedźma. Mężczyźni nie wiedzą czego dokładnie chce od nich „Kanarek” i bardzo się dziwią, gdy w końcu pojawia się w towarzystwie Julka, syna prezesa przedsiębiorstwa górniczego, w którym pracują.
„Śledziu” wraca do swoich bohaterów i na stare osiedlowe kąty, ale wprowadza też nowe postaci i miejsca, jak choćby tytułowe Centrum. Akcja komiksu dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzednich części i odpowiada na przynajmniej kilka pytań o dalsze losy osiedlowej ekipy.
„Koniec świata w Makowicach”, najnowszy komiks Jana Mazura, autora m.in. „Tam, gdzie rosły mirabelki”, to słodko-gorzka historia o niezapowiedzianej wojnie, więzach rodzinnych, nieporadnej rewolucji i tym, co przypadkiem można znaleźć w lesie.
Trzeci tom autobiograficznego komiksu Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów – Muammara Kaddafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.
Po fantastycznej przygodzie w oceanie tym razem wyruszy do serca dżungli. Ale nie jest to zwykła dżungla – z każdym krokiem Jasia czas zdaje się cofać, aż jego – i czytelnika! - oczom ukażą się skrzypy, widłaki i dinozaury!
W tomie drugim „Jeża Jerzego” znajdują się albumy „Ścigany”, „Ziom”, „In Vitro”, a także dodatkowe ilustracje, szkice, czy alternatywne okładki.
W swoim komiksie Joanna Karpowicz i Magdalena Lankosz pokazują zderzenie wyobrażeń o życiu aktorki z tym, co kryje się za kulisami filmowego biznesu. Opowiedziana w kryminalnej konwencji historia pełna jest suspensu i tajemnic. Dotyczą one zarówno przeszłości bohaterek, jak i mrocznych praktyk Złotej Ery Hollywood.
„Artur i złoty sznur” to pierwszy tom przeznaczonej dla młodych czytelników serii „Kolekcja mitów profesora Brownstone’a”, autorstwa niezwykle utalentowanego brytyjskiego rysownika i pisarza Joe Tooda-Stantona. Prawa do ekranizacji serii kupiła amerykańska wytwórnia DreamWorks Animation znana z takich filmów, jak „Shrek”, „Kung Fu Pana”, „Madagaskar”, czy „Jak wytresować smoka”.