Brak produktów
Wydawcy
Literatura faktu obejmuje różnego rodzaju publikacje non fiction: reportaże, biografie, listy, wywiady, książki podróżnicze itp.
Sądziłem, że o sprawie tajemniczej śmierci Stanisława Pyjasa, która wstrząsnęła Krakowem wiosną 1977 r., wiem całkiem sporo. Po lekturze tej książki widzę, że tak mi się tylko wydawało. Wielowątkową, znakomicie skonstruowaną opowieścią Cezary Łazarewicz po raz kolejny potwierdził, że pozostaje mistrzem reportażu historycznego.Prof. Antoni Dudek
Najtrudniejsze do wyplenienia stereotypy dotyczące płci to te, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Historie zbrodni, które fascynują i przerażają. Szczerze, bez usprawiedliwiania i potępiania
O transpłciowości, gniewie i nadziei
Bezkompromisowy reportaż obnażający cynizm tych, którzy próbowali napisać na nowo historię polsko-żydowską
"Osoby, których życie stanowiło tło dla historii powszechnie uważanych za istotniejsze, wreszcie stają na pierwszym planie. Wspaniała i poruszająca książka." Kacper Pobłocki
"Ha-Joon prosto, zabawnie i zrozumiale mówi o tym, co medialni ekonomiści owijają w bawełnę, a wokół czego kręci się świat" Jacek Żakowski
Małgorzata Nocuń - dziennikarka "Tygodnika Powszechnego", korespondentka w Ukrainie i Białorusi, redaktorka "Nowej Europy Wschodniej". Autorka i współautorka min. książek: "Białoruś. Kartofle i dżinsy", "Łukaszenka. Niedoszły car Rosji"
Iza Klementowska – reporterka i dziennikarka, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Newsweeku”, „Kontynentach”, „Machinie”, „Sukcesie”, „Bluszczu”
"Pozycja obowiązkowa dla wszystkich madridistas!" Kamil Glik
Po raz pierwszy zespół F1 jeżdżący aktualnie w stawce pozwolił swojemu szefowi opowiedzieć pełną historię sezonu wyścigowego.
Seria reporterska Krytyki Politycznej
Seria Reporterska Krytyki Politycznej
Potwory w ciemności. Jak powstawało UFO: Enemy Unknown to opowieść o młodym, obiecującym twórcy Julianie Gollopie, który chciał stworzyć grę strategiczną mogącą dorównać sławą słynnej Cywilizacji.
Z Hanną Krall rozmawia Wojciech Tochman, a do szuflad jej biurka zagląda Mariusz Szczygieł.
Wyspa skazuje na samotność, ale równocześnie wzmacnia poczucie wspólnoty
Opowieść o bojowniczkach z getta warszawskiego
Czy chodzi o ten osobliwy szwedzki strach przed tym, co nienowoczesne? Na to wygląda
W Tajlandii łatwo się zgubić, ale równie łatwo się odnaleźć
STANISŁAW KRYCIŃSKI (ur. w 1954 r.) – z wykształcenia inż. chemik, z zamiłowania – historyk i krajoznawca. Uwielbia zwiedzać wszelkie zakątki Polski i krajów ościennych, jednak najbardziej ukochał Pogórze Przemyskie, choć jak sam mówi: „nie jest to miłość łatwa”. Autor licznych publikacji dotyczących uroków południowo-wschodniego pogranicza.
Kobieta, która zmieniła oblicze kryminalistyki
Na okładce książki wykorzystano zdjęcie wykonane w Janowie Podlaskim w roku 1960 – gdy hodowla arabów nie była bynajmniej priorytetem władz. Jak twierdził bowiem Władysław Gomułka, to konie zjadały Polskę. Janowski „aktyw hodowlany” dbał zaś o to, by nie zboczyć z jedynie słusznej, ideologicznej ścieżki.
Literatura faktu
Na Szewskiej Sprawa Stanisława Pyjasa
Gorsze Jak nauka pomyliła się co do kobiet
Każdy może zabić
Godność proszę. O transpłciowości, gniewie...
Jak nie lubić Żyda?
Chłopki Opowieść o naszych babkach
Ekonomia na talerzu. Głodny ekonomista...
Miłość to cała moja wina. O kobietach z...
Cztery strony drzewa
Real Madryt Królewska era Galacticos
Surviving to Drive Życie dla jazdy Rok z...
Żarnowiec Sen o polskiej elektrowni jądrowej
Nie jestem twoim Polakiem Reportaż z Norwegii
Potwory w ciemności. Jak powstawało UFO...
Krall
Kuba Syndrom wyspy
Kwestia charakteru Bojowniczki z getta...
Wojna z pięknem Reportaż o oszpecaniu Szwecji
Człowiek w przystępnej cenie Reportaże z...
Pogórze Przemyskie w krwawym zakolu Sanu
18 zbrodni w miniaturze Nieznana historia...
Arabska awantura Od Emira Rzewuskiego do...
Literatura faktu to bardzo szeroka kategoria. Znajdziesz w niej - jak łatwo się domyślić - książki opisujące fakty: wydarzenia, miejsca, ludzi itp. Niektóre pozycje nie poprzestają na opisie, ale starają się również analizować rzeczywistość.
Literatura faktu porusza bardzo różne tematy: życie wielkich postaci znanych z podręczników, ale też celebrytów czy przestępców; reportaże z wojen, z egzotycznych dalekich krajów i z polskich miast; wydarzenia historyczne i współczesne; wspomnienia z podróży; fakty naukowe i dociekania filozoficzne; historie powstania znanych firm itd. Wszystkie książki należące do literatury non-fiction łączy jedno - pomagają poznać i zrozumieć świat.
Zapraszamy cię do zapoznania się z naszą ofertą - mamy dziesiątki książek non-fiction z wielu wydawnictw, m.in. z Wydawnictwa Czarne, Dowody na Istnienie, Świat Książki, Wielka Litera, Marginesy, Agora, Krytyka Polityczna itd.