Brak produktów
Zobacz większe
Bajon Kasper
978-83-8396-181-1
Nowy
47 egz.
Sulina
37,33 zł
54,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
| Autor | Bajon Kasper |
| Rok wydania | 2025 |
| Ilość stron | 296 |
| Szerokość (mm) | 125 |
| Wysokość (mm) | 195 |
| Grzbiet (mm) | 21 |
| Wymiary | 125 x 195 x 21 mm |
| Oprawa | miękka ze skrzydełkami |
| Wydawca | CZARNE |
Uważne studiowanie rodzinnych albumów i przyglądanie się znaczkom mogą niekiedy doprowadzić do wstrząsających odkryć. Dla Kaspra Bajona historia rodzinna okazała się źródłem wiedzy o polskim udziale w kolonizacji Afryki.
Gdy pod koniec XIX wieku Cesarstwo Niemieckie, nieco spóźnione, zasiadło do kolonialnego stołu, przypadły mu spore obszary dzisiejszej Tanzanii, Rwandy i Burundi. Nazwano je Niemiecką Afryką Wschodnią. Na przełomie stuleci udawało się tam wielu Polaków, mieszkańców zaboru niemieckiego – przede wszystkim wojskowych, lekarzy, ale też budowniczych i przedsiębiorców. Wśród nich byli stryjeczny pradziadek autora Stanisław Bajon, który postawił kilka kamienic i kościół na poznańskich Jeżycach, oraz jego szwagier Paul Fenster. Sto lat później Kasper Bajon wyruszył ich śladami w podróż do Tanzanii, gdzie obserwował skutki europejskiej eksploatacji tych ziem.
Jego książka to barwna i osobista historia utkana z rodzinnych dokumentów, skrawków pamięci, domniemań, lektur i własnych przygód, ale także opowieść o nieoczywistych związkach Poznania i tamtejszego mieszczaństwa z niemieckim „projektem kolonialnym” w Afryce.
| Nazwa producenta | CZARNE |
| Miasto | Sękowa |
| Ulica, numer domu i lokalu | Wołowiec 11 |
| Kod pocztowy | 38-307 |
| Kontakt mailowy | sekretariat@czarne.com.pl |
| Kraj pochodzenia | Polska |
| Kraj produkcji | Polska |