Brak produktów
Wydawcy
„Wielki Bóg Pan” to kolejna komiksowa adaptacja klasycznej opowieści grozy, autorstwa Adama Fydy.
Rysunki: Bézian, Jean-Christophe Menu, Mazan, Nicolas Keramidas, Patrice Killoffer, Stanislas, YoannTłumaczenie: Wojciech Birek
Tłumaczenie: Małgorzata Fangrat-JastrzębskaKomiks nr 382
Lizbona, lato 1968 roku.Od czterdziestu lat Portugalia żyje pod dyktaturą Salazara.
Poszukując nowego miejsca do życia, Arosen wraz z bliskimi trafia do wyludnionej osady nękanej przez ludzi-szponów.
„Z każdej strony. Rozmowy o polskim komiksie” to 26 wywiadów z artystami, naukowcami, działaczami, wydawcami, kuratorami, marszandami i księgarzami, które w holistyczny sposób pokazują komiks w Polsce jako zjawisko artystyczne, naukowe, biznesowe i kulturowo-społeczne.
Niemy komiks przedstawiający losy człowieka o wielkiej wyobraźni i równie wielkiej cenie, jaką musi przez nią ponieść. Album rzuca nowe światło na historię opowiedzianą w komiksie Głowa, pokazując wcześniejsze wydarzenia z tego świata.
Kończy się XIX w. Europę zalewa fala zamachów organizowanych przez anarchistów. Portugalscy Karbonariusze, frakcja terrorystyczna, mają się dobrze i planują obalenie władzy królewskiej. Na polu sztuki również nie dzieje się najlepiej.
Jedenasty tom filozoficznych przypowieści o kocie rabinie i pięknej Zlabii to komiksowa lektura obowiązkowa.Seria: Kot rabina
„Andy. Opowieść faktograficzna” to powieść graficzna o monumentalnej skali: wielowarstwowa, zabawna i poruszająca. To także wizualne widowisko, pełne ukłonów w stronę sztuki i muzyki z czasów życia i twórczości Warhola.
Masz krwiaka śródczaszkowego. Brzmi poważnie. To jest poważne.Tłumaczenie: Piotr Paczkowski
Mężczyzna budzi się w dziwnym miejscu. Jest pod ziemią, a ciemne, czerwonawe światła nie pozostawiają wątpliwości, gdzie się znajduje. Tym człowiekiem jest Ian McGilles i obudził się w piekle. Co zrobił, żeby tam trafić?
2046. Węgiel i Krzem – najnowsze produkty laboratoriów Tomorrow Foundation – to prototypy nowej generacji robotów, które mają zaopiekować się starzejącą się ludzką populacją.
Po brawurowej akcji na Orranie, Ronan i jego drużyna stają przed kolejnym wyzwaniem. Potężna kobieta, rozdarta pomiędzy polityczną kalkulacją a matczynym bólem, zleci im misję od której sukcesu zależeć będzie jedno, niewinne życie.Seria: Iskry
Jedni po lekturze pierwszego tomu „Dziadostwa” czuli rozczarowanie nagłym urwaniem akcji i mieli nadzieję na szybką kontynuację. Inni modlili się, żeby tej kontynuacji nie było, a Topor porzucił rysowanie, przynajmniej dopóki nie nauczy się tworzyć w stylu „Wielkich Klasyków Polskiego Komiksu”.
Osiedlowe patologie, niepowodzenia w miłości, przeprowadzki, praca na dwie zmiany, marzenia o karierze raperskiej, spaliny, pluskwy i krakowski smog. Czyli jednym słowem... dziadostwo.
Tłumaczenie: Wojciech BirekKomiks nr 364Tym razem Trondheim i Sfar zaprosili do współpracy znakomitych twórców: Waltera, Andreasa i Stephane’a Blanqueta. Dzięki temu powstały kolejne świetne odcinki sagi.
"Kiedy przyjechałem do Niemiec, miałem nadzieję, że będziemy mogli studiować. Wkrótce po przyjeździe zdałem sobie sprawę, że nie o to chodziło. Mieliśmy pracować, i tyle." ~ David Z., mozambicki robotnik kontraktowy w Rostocku
Nowy Jork, 1932.Podawanie się za człowieka, którym nie jesteś, ma swoją cenę.Prawda, prędzej czy później, zawsze cię dogoni.Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Dostąp absolutnego oczyszczenia!Trójka policjantów. Jedna niewyjaśniona zbrodnia. Wysokie dawki cukru!
Mistrzowskie dzieło komiksowego dziennikarstwa o rdzennej Ameryce Północnej, wydobyciu surowców i naszym długu wobec świata przyrody, autorstwa „spadkobiercy Roberta Crumba i Arta Spiegelmana” („The Economist”).
Mocny, baśniowy charakter grafik wprowadza nas w atmosferę sennego marzenia, w którym wszystko jest możliwe, a jedynymi granicami są granice naszej wyobraźni. Kimże jest główna bohaterka? Według autora słów to dziewczynka niegrzeczna, którą spotykają nieszczęścia bo nie słucha dorosłych, mimo to artysta darzy ją niezwykłą sympatią.
W średniowieczu wymieszanym z fantazją, Renart, psotny zbir i słynny kłamca, wyrusza na nowe przygody.
KLUCZE DO NIESKOŃCZONEJ CIEMNOŚCI WPADŁY W ZŁE RĘCE!
Cyril Pedrosa tworzy z malarskich barw i czystych emocji mądrą i pełną siły opowieść o poszukiwaniu tożsamości.
Komiks przedstawia tragizm sytuacji osoby chorej i zarazem jej dążenie do szczęścia wbrew okolicznościom.
Drugi i ostatni tom zbiorczy z tej niezwykłej opowieści przygodowej stworzonej przez Jean-Luca Masbou i Alaina Ayrolesa.
Książka ta otrzymała nagrodę dla najlepszego komiksu portugalskiego w 2001 roku na festiwalu Amadora.
„Księgę czterech kątów i czterech zawiasów świata” przypisywaną Szymonowi Magowi, „Ewangelię Ewy”, inne tajemne apokryfy, czy bliższą nam czasowo „Nieśmiertelność” Stefana Ossowieckiego łączy ze sobą fakt, że wszystkie te książki zaginęły.