Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO W GNIEŹNIE
Szósty tom komiksu „Borka i Sambor”, zatytułowany „Domowiki”, opowiada historię przyjaźni bohaterów z chłopcem z Dani – Svenem, który przybył do Polski, by razem z ojcem walczyć z hordami złych upiorów. Wprowadzenie nowego bohatera pozwala zdynamizować relacje trójki dotychczasowych dziecięcych postaci.
Ta część nie jest inspirowana legendami i baśniami. Przygoda trwa!
Prezentowane w niniejszym tomie artykuły już tradycyjnie stanowią zwartą publikację o wysokich walorach edukacyjnych, napisaną w możliwie przystępny dla przeciętnego odbiorcy sposób. Godny podkreślenia jest fakt, że nie oznacza to utraty wartości naukowych poszczególnych opracowań.
Piąty tom „Studiów nad dawną Polską” wydany przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Przedstawiamy drugą część muzealnego zeszytu ćwiczeń dla dzieci nawiązującego swą tematyką do początków państwa polskiego.
Tytuł nowego tomu „Borka i Sambor. Mieszko” podpowiada czytelnikom, że bohaterowie za sprawą magicznego jaja przenoszą się tym razem w sam środek gnieźnieńskiego grodu i spotykają księcia Mieszka.
Borka i Sambor w drodze po nową przygodę! To już trzecia część popularnego komiksu o sympatycznych bohaterach, o których opowiadają Elżbieta Żukowska i Karol Kalinowski. Tym razem tytułowi Borka i Sambor przenoszą się w sam środek zimowej zawieruchy, jaka zapanowała w grodzie Kraka. Oczywiście, nie obędzie się bez bliskiego spotkania ze smokiem wawelskim.
Drugi tom przygód Borki i Sambora autorstwa Elżbiety Żukowskiej i Karola Kalinowskiego.
Scenariusz komiksu został oparty o opis zawarty w "Kronice polskiej" Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy Muzeum zaprosiło Elżbietę Żukowską, znawczynię literatury, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola Kalinowskiego (znanego także jako KaeReL), jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce.