Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Trzecie wydanie Węzła gordyjskiego zostało wzbogacone ponad pięćdziesięcioma tekstami odnalezionymi w ostatnich latach. przedmowa: Paweł Kądziela
Seria Archiwum Kultury
Ks. Jan Kaczkowski nie obrażał się, gdy nazywano go onkocelebrytą. Przeciwnie – świadomie wykorzystał swoją chorobę i wiedzę zdobytą przy pracy w hospicjum, aby zwrócić naszą uwagę na rolę medycyny paliatywnej.
Zbiór rozproszonych dotychczas w czasopismach i książkach zbiorowych szkiców wybitnego historyka XIX i XX wieku – Jerzego Jedlickiego (1930-2018).
Obrazy, dumy i gawędy z Wierchowiny Huculskiej
Jan jest nieprzewidywalny, ma ostry język i cudowne poczucie humoru .Bywa nieznośny, uparty i ... czuły. Spotkanie z nim to wyzwanie i przywilej.
Od stand-upera i komedianta do pełnego godności i charyzmy męża stanu. Natalia Bryżko-Zapór analizuje fenomen ukraińskiego prezydenta na tle wojny i przemian dokonujących się w Ukrainie.
Rozmowa rzeka z prof. Andrzejem FriszkeRozmowę prowadzą Jan Olaszek i Tomasz Siewierski
Rozmowa rzeka z reżyserem Wojciechem MarczewskimRozmowę prowadzi Damian Jankowski
Kolejny tom zainicjowanej przez Jerzego Giedroycia serii publikacji źródłowych do dziejów paryskiej „KULTURY”.
O witrażach Teresy Marii Reklewskiej
Wybór najważniejszych artykułów historycznoliterackich Tomasza Burka – są wśród nich teksty należące do kanonu badań nad literaturą polską XX wieku: o Przybyszewskim, Irzykowskim, Boyu, o Młodej Polsce, o pokoleniu „Współczesności”.
Książka przynosi eseje o dawnych i współczesnych już klasykach literatury języka niemieckiego.
Kolejny tom zainicjowanej przez Jerzego Giedroycia serii publikacji źródłowych do dziejów paryskiej „KULTURY”.
Obfita korespondencja redaktora paryskiej „Kultury” Jerzego Giedroycia z Wacławem A. Zbyszewskim
Wzajemne uwikłanie prawa karnego, teologii i filozofii każe także na nowo zadać podstawowe pytanie o postawę chrześcijan (i nie tylko) wobec najbardziej okrutnych i niebezpiecznych przestępców.
Irytujące nonszalanckim podejściem do faktów i dat, ale bezkompromisowe, oryginalne w ocenach i interpretacjach, zawsze osobne pisarstwo wspomnieniowe Wacława A. Zbyszewskiego robi wrażenie autentyzmem, erudycją i odwagą.
Autobiograficzna powieść plastycznie opisująca życie społeczności żydowskiej w przedwojennym Otwocku.
Korespondencja stanowi osobliwy dodatek do biografii twórców, a także ukazuje ich relacje i życie codzienne.
Studium o roli Żydów w kulturze polskiej, autorstwa wybitnego eseisty i socjologa. Wydanie IV
Książka Martyny Grądzkiej-Rejak i Jana Olaszka zajmuje miejsce szczególne w piśmiennictwie o Holokauście i o stosunkach polsko-żydowskich w latach okupacji, w tym zwłaszcza o postawach Polaków wobec szukających ratunku i schronienia Żydów.