Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Syn marnotrawny Biografia ocalenia Andrzej Draguła motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Syn marnotrawny Biografia ocalenia

DRAGUŁA ANDRZEJ

978-83-66769-47-2

Nowy

WIĘŹ

111 egz.

Biblioteka Więzi Tom 388

Więcej szczegółów

33,32 zł

49,00 zł

-32%

Autor DRAGUŁA ANDRZEJ
Rok wydania 2022
Ilość stron 274
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 204
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 140 x 204 x 18 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WIĘŹ

Z czym pozostaje czytelnik po lekturze „Syna marnotrawnego”? Czuje się zdruzgotany, bo był pewien, że doskonale zna tę przypowieść, w której wszystko na pozór jest oczywiste. Tymczasem ks. Andrzej Draguła pozbawia go tej pewności. Pokazuje, jak wielką rolę przy interpretowaniu przypowieści odgrywają pozaewangeliczne teksty kultury. Uświadamia, że Wirkungsgeschichte (historia oddziaływania) to nie tylko wpływ tekstu biblijnego na teologię, literaturę, sztuki plastyczne czy muzykę, ale również oddziaływanie tych dziedzin na odbiór tekstu ewangelicznego.

Między słowami radzi, aby spróbować przeczytać historię ojca i jego synów na nowo, na nowo przyjrzeć się rodzinnym relacjom, na nowo utożsamić z bohaterami bez zakładania, że przecież wszystko jest wiadome. Z tej rady mogą, a nawet powinni skorzystać wszyscy zainteresowani rozważaniem Ewangelii i stosowaniem jej w życiu. „Syn marnotrawny. Biografia ocalenia” będzie dla nich doskonałym przewodnikiem na drodze odwracania się od stereotypów, odchodzenia od schematycznego myślenia i powtarzania frazesów, które nie mają zakorzenienia w tekście źródłowym.

To również odświeżająca lektura obowiązkowa dla egzegetów, dogmatyków, moralistów, pastoralistów, kaznodziejów tkwiących w przekonaniu, że nic ich już w przypowieści nie zdoła zaskoczyć. To wreszcie arcyciekawe, niezwykle erudycyjne opracowanie, które zadowoli najbardziej nawet wymagających badaczy kultury.

dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie


Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Syn marnotrawny Biografia ocalenia

Syn marnotrawny Biografia ocalenia

Biblioteka Więzi Tom 388

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii