Brak produktów
Wydawcy
Codzienne rzeczy, które mogą stać się wielkimi. Nowy tom wierszy Wojciecha Bonowicza
Legendarna edycja poezji Bertolta Brechta w wyborze i tłumaczeniu Ryszarda Krynickiego.Wybór i tłumaczenie Ryszard KrynickiBiblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego Tom 116
Kanoniczny zbiór wszystkich wierszy opublikowanych za życia poety, rozszerzony o wiersze odczytane z rękopisów przez Ryszarda Krynickiego.
Ostatni tom Wisławy Szymborskiej w wydaniu polsko-angielskim.
To książka z pogranicza kulinariów i sztuki. To sztuka towarzyskiego gotowania.
Nuala Ní Dhomhnaill jest czołową irlandzką poetką piszącą w języku gaelickim, eseistką, krytyczką literacką, autorką scenariuszy i książek dla dzieci.
Wisława Szymborska w swej poezji urzeka fenomenalnym zmysłem obserwacji, nadzwyczajnym humorem oraz wzruszającą powagą.
Wojciech Bonowicz należy do najbardziej rozpoznawalnych głosów poetyckich polskiej poezji ostatniego ćwierćwiecza.
PREMIERA 10 WRZEŚNIA Przygotowany przez poetkę autorski wybór wierszy – dający do myślenia, nieoczywisty,w wymowie, poruszający,pokazuje, że siła tej poezji nigdy nie była, i nie jest kwestią historycznego kontekstu, pokoleniowych koniunktur, kulturowych mód czy społecznych uwarunkowań. Otrzymujemy tom zwarty i doskonale prezentujący Ewę Lipską – poetkę naszego czasu.
Z przyjemnością przedstawiamy tom wierszy Laureatki Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2019, izraelskiej poetki Agi Mishol. To pierwsza książkowa prezentacja twórczości poetki w Polsce.
To już trzecia – po „Literach” i Wierszach wybranych” książka Tomasza Różyckiego w Wydawnictwie a5.
Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego, Tom 107
Wznowienie świetnie przyjętego przez czytelników wyboru wierszy Zbigniewa Herberta
Jest to pierwszy, tak obszerny, wybór wierszy poetki, poszerzony o wiersze z ostatnich tomów: „Trzecie błyski” i „Jasne niejasne”.
Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego, tom 105
Tomasz Różycki jest jednym z najwybitniejszych poetów swojego pokolenia.
"Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia po co i dlaczego się pisze."
„Ciało wędrowne” jest trzecią książką poety ukazującą się w przekładzie na język polski, tym razem w wyborze i tłumaczeniach z afrikaans Jerzego Kocha.
W roku 2010 Ryszard Krynicki opublikował obszerny tom poezji Herberta, zatytułowany Utwory rozproszone (Rekonesans). Zamieścił w nim wiersze z czasopism; te, które autor uznał za gotowe ale ich nie opublikował; jak i ukończone, ale z różnych powodów porzucone. Książka stała się wydarzeniem, ukazała bowiem wiele właściwie nieznanych oblicz autora Napisu.
W "Zapiskach z czterech lat" żyje ten sam świat, który Montale nazywał i opisywał wcześniej, w wierszach układanych z wielką starannością od 1920 roku. Tyle tylko, że tym razem będzie to świat żyjący poza tym, co zwykliśmy nazywać życiem.
Tom Wiersze wybrane, wprowadzający czytelnika w świat poezji Wisławy Szymborskiej za pośrednictwem jej fenomenalnego zmysłu obserwacji, nadzwyczajnego humoru oraz wzruszającej powagi, jest równocześnie najobszerniejszym istniejącym wyborem jej poezji.
"Zegar szronu i inne wiersze" to pierwszy polski wybór utworów Joachima Sartoriusa, wybitnego niemieckiego poety, dotąd prawie nieznanego w Polsce. Sartorius urodził się w 1946 roku w Fürth, ale prawie połowę życia spędził za granicą.
Kiedy jesienią 2016 roku opublikowaliśmy tom "Drobna zmiana" Marcina Świetlickiego, stało się jasne, że zarówno temperament autora, jak i jego związki ze sceną muzyczną zaowocują kontynuacją projektu książkowego. Tak się też stało. W piątek 13 stycznia 2017 roku w krakowskim Klubie Baza "Drobna zmiana" została nagrana na żywo z udziałem zespołu Zgniłość i publiczności.
Najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. "Wiersze wybrane" pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego – od wczesnych pełnych sprzeciwu utworów z czasów Nowej Fali po refleksyjne i kunsztowne teksty z lat późniejszych.
Wojciech Wilczyk, jeden z najwybitniejszych polskich artystów fotografów, od lat realizuje projekty na pograniczu fotografii i literatury, posługując się z takim samym mistrzostwem językiem obrazu i językiem poezji. Wiersze zebrane w tom „ Realizm” zdecydowanie podejmują aktualne tematy społeczne oraz problemy egzystencjalne.
„Druga ręka” to w pewnym sensie książka jubileuszowa, z wyraźnymi odniesieniami do okrągłej rocznicy 50.urodzin; częściowo książka autotematyczna. Utwory będące ukłonem w stronę amerykańskich obiektywistów (wiersze "społeczne", będące zapisem pewnych scen czy sytuacji) sąsiadują tu z tekstami zainspirowanymi przez czeskich surrealistów.
Dwujęzyczny wybór wierszy Zbigniewa Herberta, pt. Pan Cogito szuka rady/ Mr Cogito Seeks Advice zawiera tłumaczenia na angielski autorstwa Czesława Miłosza i Petera Dale Scotta oraz Alissy Valles...
„Drobna zmiana” potwierdza konsekwencję Marcina Świetlickiego w wyborze motywów i tematów.
Twórczość Tomasza Różyckiego, poety z roczników siedemdziesiątych, nie jest kojarzona z młodą poezją. Jej wyraźna kontynuacyjność każe myśleć o Różyckim jako spadkobiercy gigantów modernizmu, który dzieli poetyckie doświadczenie ze swoimi poprzednikami, a nie z rówieśnikami. Poezja ta jest w sposób dosłowny i metaforyczny związana z przestrzenią.
Nowa książka poetycka Tedeusza Dąbrowskiego „Środek wyrazu” to książka pulsująca życiem...
Książka przybliża mało znane, translatorskie dokonania Stanisława Barańczaka.
To wiersze, z których niemal każdy może stać się przedmiotem medytacji.Julia Hartwig w sierpniu tego roku skończy 95 lat.
Krzysztof Siwczyk należy do autorów, którzy w przestrzeni kolejnych książek starają się penetrować coraz to nowe poetyckie idiomy.