Brak produktów
Wydawcy
Solidne studium prawno-medioznawcze oparte na bogatej literaturze przedmiotu, orzecznictwie sądowym, a przede wszystkim na praktyce i doświadczeniu zawodowym Autorów.
tłumaczenie i ilustracje Halina Teresa Knogler
tłumaczenie i ilustracje Halina Teresa Knogler
Rozwój intelektualny, potrzeba osiągnięć oraz poziom samoakceptacji u chorych z jadłowstrętem psychicznym
Recenzja naukowa dr Małgorzata Nawrocka-Żarnecka Redaktor prowadzący dr Paulina M. Wiśniewska
Aspekty interdyscyplinarne - Zeszyty naukowe 4 - 2022
Książka dla dużych i małych miłośników wszystkich czworonogów. O tym, jak dobrze mieć psa i spędzać z nim czas. I o tym, jak wyglądało życie pewnego czarnego kundelka ze schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Rozwój technologiczny i wszechstronne wykorzystanie technologii cyfrowej praktycznie w każdej dziedzinie życia powodują, że przeobrażeniom podlegają potrzeby zarówno społeczne, jak i jednostkowe. Efektem szerokiego dostępu do nowych technologii jest progresywny rozwój gospodarki.
Prezentowany cykl wierszy jest doskonałym uzupełnieniem podręcznikowej wiedzy o wybranych zaburzeniach klinicznych i można go polecić szerokiemu gronu czytelników, zarówno profesjonalistów, jak i interesujących się tak delikatnym zjawiskiem jak psychika człowieka.Prof. dr hab. n. med. Andrzej Rajewski
Drogi Czytelniku. Cieszę się, że tworzymy wspólnotę interpretacyjną. Ortografia i interpunkcja nie mają najlepszej prasy, kojarzą się wielu osobom jedynie ze zbiorem reguł, które nie zachęcają do czytania, nie mówiąc już o ich zapamiętywaniu. Dla Ciebie jednak z jakichś powodów ortografia ma znaczenie, skoro sięgnąłeś po słownik...
Książka “Efekt Leonarda da Vinci” autorstwa Mateusza M. Bieczyńskiego to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości wielkiego renesansowego mistrza.
Oddawana do rąk czytelników publikacja stanowi zbiór opracowań poświęconych wielowątkowym problemom, jakie pojawiły się na tle pandemii COVID-19. W artykułach składających się na monografię zajęto się całym wachlarzem problemów natury prawnej wywołanych wirusem SARS-CoV-2.
Oddawana do rąk czytelników publikacja stanowi zbiór opracowań poświęconych wielowątkowym problemom, jakie pojawiły się na tle pandemii COVID-19. W artykułach składających się na monografię zajęto się całym wachlarzem problemów natury prawnej wywołanych wirusem SARS-CoV-2.
"Zgrzeszyłem..." - to psychologiczno-obyczajowa powieść, której akcja rozgrywa się w latach osiemdziesiątych XX wieku, ukazująca tragizm egzystencji człowieka i jego wewnętrzne zmagania się ze sobą wobec przeciwności losu.
Okruchy PRL-u. Perspektywa indywidualna to obraz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, wyłaniający się ze wspomnień tych, którzy ją pamiętają i jak można się domyślać, często wracają pamięcią do przeszłości.
Śladami wielokulturowej architektury sakralnej
Egoizm, koszt postępu czy przejaw okrucieństwa
Oblicza Dextera - dyskusja nad sprawstwem, winą, karą
Dr Małgorzata Talarczyk jest specjalistą psychologii klinicznej i certyfikowanym psychoterapeutą z blisko czterdziestoletnią praktyką. Jest autorką książek poświęconych zaburzeniom odżywiania: Bulimia - przepisy, paradoksy i zaklęcia oraz Anorexia nervosa - w sieci pułapek.
Tatuaże pod lupą profesorów medycyny, lekarzy praktyków, prawników i kryminalistyków, politologów i literaturoznawców. Wieloaspektowa publikacja, w której centrum zainteresowania znajdują się tzw. dziary.
Wybrane zagadnienia Treść prezentowanych rozdziałów zwraca uwagę na istotny czynnik w kształtowaniu człowieka, jakim jest wychowanie. Ono bowiem decyduje o całokształcie egzystencji człowieka przez całe jego życie.
Świąteczna opowieść o miłości i spełnianiu marzeń. Julia Czarnecka to młoda i energiczna Polka, stawiająca swoje pierwsze kroki jako właścicielka firmy projektującej wnętrza w Toronto. Czy Julia podoła wielkiemu wyzwaniu? Czy Polka może odnieść sukces, a nawet znaleźć coś więcej, w wielkim mieście?
W dobie pandemii COVID-19 ceniony pracownik działu PR firmy motoryzacyjnej skazany na kwarantanne po przylocie ze Stuttgartu natrafia na skrywane przez rodziców tajemnice. Borykając się z trudnościami izolacji, próbuje uporządkować przeszłość i znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytania. Powieść o samotności i poznawaniu siebie.
Pandemia, epidemia, koronawirus, COVID-19 – od paru miesięcy te słowa budzą we wszystkich strach, wyzwalają poczucie lęku i wyobcowania. Prawie każdy czuje się osamotniony na tym swoistym polu walki z pozoru niewidocznym wrogiem. Wszyscy czekają z niecierpliwością ma szczepionkę oraz skuteczne leki radzące sobie z COVID-19.
Poszukiwania zaginionych jako problem interdyscyplinarny.
Ciemna liczba przestępstw jako problem interdyscyplinarny.
Pięknie napisana książka o koniach uwrażliwiająca szczególnie młodzież na niepotrzebne cierpienie koni pracujących w zaprzęgu czy służących nam ludziom do rekreacji.
Pięknie napisana książka o koniach uwrażliwiająca szczególnie młodzież na niepotrzebne cierpienie koni pracujących w zaprzęgu czy służących nam ludziom do rekreacji.
Czym jest "niepoczytalność"? Dlaczego sprawca zabójstwa może nie być obciążony winą za swój czyn? Czy to prawda, że zabójstwa dokonane przez osoby chore psychicznie są szczególnie okrutne, brutalnie i dziwaczne?
Prawa człowieka. Uniwersalizm a partykularyzm godności
“Wiele się mówi i pisze o kobietach, które trwają w złych związkach. Budzą one zdziwienie, a często patrzy się na nie z politowaniem. Dlaczego nie odejdzie skoro on jest dla niej taki niedobry, po co trwa w tym związku, przecież wystarczy spakować walizki i wyprowadzić się."
Książka jest ważnym i cennym opracowaniem odzwierciedlającym aktualne problemy pedagogiki specjalnej, uwikłanej w przemiany cywilizacyjne i społeczne.