Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Januszowi Adamowskiemu
Seria wydawnicza: BIBLIOTEKI - DZIECI - MŁODZIEŻ
Opinie i postawy bibliotekarzy publicznych względem kontrowersyjnych książek dla dzieci
Nowe zadania – nowe usługi – nowy wizerunek
Badania, zasoby, użytkownicy Seria: NAUKA - DYDAKTYKA - PRAKTYKA Zawarte w książce teksty są zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Audycje Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego: treści, konteksty, interpretacje : na podstawie wybranych nagrań
Pasjonująca publikacja, która za pomocą graficznych przedstawień, wykresów i ilustracji przybliża nam działanie świata, w którym żyjemy, i który w coraz większym stopniu informacjami stoi – czy tego chcemy, czy nie.
Teoria i praktyka w perspektywie open source
Zbiór wywiadów „Praca i pasja” to niezwykła opowieść o tym, jak żyć i pracować z satysfakcją. Bliżej kultury, blisko ludzi.
Solidarność czy polaryzacja – podsumowanie, diagnoza, rekomendacja
Seria: NAUKA - DYDAKTYKA - PRAKTYKA
Seria Literatura dla Dzieci i Młodzieży Studia
Książka z serii Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych
Recenzje wybranych książek dla dzieci i młodzieży (2002-2020)
Publikacja Małgorzaty Kisilowskiej „Biblioteki publiczne w kryzysie: doświadczenie pierwszego etapu pandemii” to bardzo ciekawa analiza pokazująca jak polskie biblioteki publiczne funkcjonowały w pierwszym etapie epidemii COVID-19.
Studia ofiarowane Profesor Barbarze Bieńkowskiej.
Odrodzenie lubuskiego winiarstwa jest faktem, który dociera nie tylko do świadomości mieszkańców całej Polski, ale także poza jej granice. Wina z licznych i coraz lepiej prosperujących lubuskich winnic mają już swoich fanów i koneserów. Mamy już polskie wino, które zachwyca gości i mieszkańców, budując markę województwa lubuskiego.
Wpływ rewolucji cyfrowej na współczesne społeczeństwo oraz funkcjonujące w nim jednostki i instytucje.
Wiedza, gust, kompetencje. Kultura literacka, teatralna, czytelnicza i cyfrowa we współczesnej Bibliotece. (na przykładzie województwa lubuskiego)
Na prezentowaną książkę składa się sześć niepublikowanych dotychczas w języku polskim tekstów Edwarda Potkowskiego z lat około 1980 do 2014.
Monografia poświęcona informacji zdrowotnej.Zawiera obszerną bibliografię oraz liczne przypisy. Odbiór tekstu ułatwiają dobrze opracowane liczne wykresy, tabele i ilustracje.
Publikacja o obecności książki jako rekwizytu, motywu i tematu utworów literackich powstałych u schyłku XX i początku XXI wieku, a także motywów samej książki pokrewnych – portretów ludzi księgi – bibliotekarzy, księgarzy, antykwariuszy, czytelników i miejsc z książką związanych.
„Licz to, co policzalne, mierz to, co mierzalne, a to, co niemierzalne, uczyń mierzalnym” – przypisywana Galileuszowi sentencja wyróżniająca marzenia metodach badawczych umożliwiających precyzyjne mierzenie rzeczywistości, inspirowała przez stulecia przedstawicieli świata nauki.