Brak produktów
Wydawcy
Projekty typograficzne, które rozwiną twoje umiejętności twórcze i urozmaicą portfolio
W książce Sztuka barwy Itten rozszerzył i opisał zagadnienia teorii, filozofii i harmonii barwy.
Litery są wszędzie, ale rzadko zauważamy ich złożoność i ukryte w nich formy. To starannie zaprojektowana i zilustrowana przez autora książka dla wszystkich, którzy kochają litery: pismo typograficzne, kaligraficzne i liternictwo, projektowanie oraz skład publikacji.
Autorka zabiera czytelnika w geometryczną podróż i opisuje podstawowe struktury wykorzystane w różnorodnych projektach – od obrazów Degasa i Seurata po krzesła Miesa van der Rohe i blender marki Braun. Omawia nie tylko dobrze znane proporcje, takie jak złoty podział, lecz także te mniej popularne, na przykład ciąg Fibonacciego.
Ikony i piktogramy są wszechobecne w codziennym życiu. Są to znaki, które przekazują komunikaty bez użycia słów. Dzięki nim uzyskujemy natychmiastowy dostęp do interfejsów naszych urządzeń elektronicznych. Pomagają nam również z pominięciem wszelkich barier językowych i kulturowych odnaleźć się w oznakowanych przestrzeniach.
Książka Jak projektować kroje pisma to rzetelnie i uważnie napisany poradnik dla tych, którzy pragną zmierzyć się z projektowaniem krojów i tworzeniem fontów. Również ci, którzy projektują logotypy, znaki firmowe czy wykonują pojedyncze napisy, znajdą tu wartościową wiedzę na temat budowy i ustawiania liter.
Jak mówi Bringhurst: „Dobra typografia jest jak chleb: pozwala się podziwiać, szanować i spożywać po troszeczku" Życzyłbym sobie, aby ta książka stała się biblią typografów.
Detal w typografii ukazał się po raz pierwszy w 1987 roku w USA nakładem wydawnictwa Compugraphic. Książkę przetłumaczono na sześć języków. Nowe, uzupełnione wydanie ukazało się po niemiecku (Niggli, Zürich 2005) i angielsku (wyd. 2, Hyphen Press, London 2009). Edycja polska zawiera polskie przykłady i omawia wiele zagadnień z punktu widzenia rodzimej typografii.
Trzecia pozycja z serii „Estetyka Książki” porusza znaczenie formy i treści książki w komunikacji.Friedrich Forssman, jeden z najwybitniejszych niemieckich projektantów książek, relacjonuje swoje przemyślenia na temat projektowania książek: typowych i niezwykłych, prostych i skomplikowanych.
Tytuł przywołuje słynny esej Paula Valéry'ego, który stwierdził, że idealna książka jest perfekcyjną maszyną do czytania. Dobra typograficznie książka pozwala na maksymalną oszczędność energii i czasu podczas czytania!
Książka Hendrika Webera zbiera podstawowe wiadomości na temat kursywy, jej budowy, funkcji oraz historii rozwoju. Po raz pierwszy tak wnikliwie przebadano naturę tego pisma oraz jego dzieje - od pisma ręcznego aż po cyfrowe.
Ikony i piktogramy są wszechobecne w codziennym życiu. Są to znaki, które przekazują komunikaty bez użycia słów. Dzięki nim uzyskujemy natychmiastowy dostęp do interfejsów naszych urządzeń elektronicznych. Pomagają nam również z pominięciem wszelkich barier językowych i kulturowych odnaleźć się w oznakowanych przestrzeniach.
Esej o typografii to manifest poświęcony funkcji i formie typografii jako środka wyrazu indywidualności twórcy w uprzemysłowionym świecie, a także przykład praktycznej realizacji postulatów autora.
Keith Houston w książce zainspirowanej jego popularnym blogiem shadycharacters.co.uk opowiada o pochodzeniu znaków typograficznych, zarówno tych używanych powszechnie (i bezrefleksyjnie), jak i tych nieco mniej znanych
Adrian Frutiger jest wybitnym szwajcarskim twórcą i jednocześnie wielką postacią światowej typografii. Należy do najlepszych europejskich specjalistów komunikacji wizualnej. W uprawianej przez siebie ciekawej dziedzinie projektowania przyjął własne, rozległe podstawy intelektualne.
Johannes Itten to legendarny mistrz szkoły Bauhausu, wielki indywidualista, artysta, mistyk koloru, nauczyciel i teoretyk sztuki. Fascynował się kultem ognia, praktykował medytację i był wegetarianinem. Budził rozbawienie otoczenia swym ekscentrycznym ubiorem i wyznawaniem kultu Mazdaznana.
Typografia książki... to przewodnik po zasadach projektowania i składu, zilustrowany i objaśniony ponad tysiącem precyzyjnie dobranych ilustracji...
Trzeba dziś już obalić mit boskiego artysty, tworzącego jedynie arcydzieła przeznaczone dla osób o wybitnej inteligencji. Należy powiedzieć, że póki sztuka nie podejmuje problemów życiowych, póty interesują się nią tylko nieliczni.
Książka Jak projektować kroje pisma to rzetelnie i uważnie napisany poradnik dla tych, którzy pragną zmierzyć się z projektowaniem krojów i tworzeniem fontów. Również ci, którzy projektują logotypy, znaki firmowe czy wykonują pojedyncze napisy, znajdą...
Wszyscy typografowie DTP powinni przeczytać tę książkę. Nie jest to tylko kolejna publikacja na ten temat, lecz lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy zajmują się tą dziedziną, a przede wszystkim dla tych, którzy stawiają w niej pierwsze kroki.
Typografia książki... to przewodnik po zasadach projektowania i składu, zilustrowany i objaśniony ponad tysiącem precyzyjnie dobranych ilustracji...
Wszyscy typografowie DTP powinni przeczytać tę książkę Nie jest to tylko kolejna publikacja na ten temat, lecz lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy zajmują się tą dziedziną, a przede wszystkim dla tych, którzy stawiają w niej pierwsze kroki
Niniejszą książeczkę polecamy wszystkim, którzy chcą, aby przygotowywane przez nich publikacje były nie tylko oglądane, ale też z przyjemnością czytane Jest napisana przystępnie, by była zrozumiała zarówno dla profesjonalnego projektanta jak i każdego czytelnika
„Dla zatrzymania myśli, dla przekazania informacji już od dawna nie wystarczają same znaki alfabetu. Orientacja i komunikacja nie są dziś możliwe bez schematów, znaków i sygnałów (...)"