Brak produktów
Wydawcy
Urocza opowieść o leśnym chochliku, który rusza w drogę przez Karpaty, aby odnaleźć swoje imię. Przy okazji ma wypełnić niezwykle ważne zadanie – zebrać orkiestrę, która zagra na orlim weselu.
Barwa Wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku oraz Legionów Polskich 1797-1807
Bogato ilustrowana opowieść o Epifaniuszu Drowniaku (1895–1968), zwanym Nikiforem, wybitnym łemkowskim malarzu, który stworzył swój niepowtarzalny styl.
Nowe, poprawione i uzupełnione wydanie bestsellerowej, bogato ilustrowanej monografii akcji ,,Wisła"Niniejsze wydanie zostało uzupełnione o rozdział poświęcony działaniom wojskowym przeciwko podziemiu ukraińskiemu oraz akcjom przesiedleńczym przeprowadzanym po formalnym zakończeniu operacji.
Ile wiemy o meduzach? Czy wszystkie parzą? Czy można je jeść? Czy to prawda, że niektóre z nich mogą być… nieśmiertelne? Czym są „zakwity meduz” i dlaczego uważa się je za wyznacznik zmian klimatu?
Oglądając kolejne lądy, czytelnik uczy się rozpoznawać i nazywać emocje. Ta oryginalna, poruszająca i zajmująca książka ta ma ogromną terapeutyczną moc. Może być wspaniałym pretekstem do rozmów o tym, co czujemy i o tym, dokąd prowadzą nas uczucia.
Jak drzewo to sugestywna i poetycka opowieść o pięknie życia w jego różnorodności, o relacjach człowieka z przyrodą. Zawiera ciekawostki i uczy dostrzegania wokół siebie piękna.Wiek 5+
Kim będzie to stworzenie, które właśnie powstaje? Jeśli ma skrzela, czy to znaczy, że będzie rybą? A jeśli ma płetwiaste stopy, czy będzie to kaczka?Wiek 5+
Małopolska Wschodnia i Wołyń w czasie II wojny światowej
"Beskid bez kitu. Zima" to podróż w czasie do lat 20. XX wieku, kiedy Babcia Tekla, jedna z bohaterek poprzedniej książki, jest małą dziewczynką. Kraina jest ta sama, jednak teraz pokrywa ją śnieg.
Książka o fascynujących sposobach komunikacji w królestwie zwierząt
Wszystko co w Roztoczu Wschodnim i jego otulinie najpiękniejsze i najważniejsze
Bohaterami tego kalendarza są mieszkańcy dzikich, leśnych Bieszczadów.
Bohaterami tego kalendarza są mieszkańcy dzikich, leśnych Bieszczadów.
Pieniny są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce.
Tatry najwyższe i najchętniej odwiedzane przez turystów polskie góry, urzekają swym pięknem o każdej porze.
Bieszczady to niezaprzeczalnie magiczny zakątek, zachwycający o każdej porze roku.
"Ludzka codzienność nie ma wymiaru globalnego. Jest szara jak te spatynowane starością deski, z którymi Andrejkow zderza rodzinne fotografie.[...]"
Wszystko co w Roztoczu Wschodnim i jego otulinie najpiękniejsze i najważniejsze znajdziecie na 424 stronach tego monumentalnego albumu, opatrzonego wstępami historycznym dra Zygmunta Kubraka i przyrodniczym Bogdana Skibińskiego.
Wszystko co w Roztoczu Wschodnim i jego otulinie najpiękniejsze i najważniejsze znajdziecie na 424 stronach tego monumentalnego albumu, opatrzonego wstępami historycznym dra Zygmunta Kubraka i przyrodniczym Bogdana Skibińskiego.
O tym jak Łasica Dmytro prowadził dziennikarskie śledztwo w Karpatach
Z dziejów partyzantki antykomunistycznej w powiecie przeworskim w latach 1944-1956
Nowe, uzupełnione wznowienie pierwszej i jedynej do tej pory pełnej biografii Ignacego Łukasiewicza.
Kronika Sotni Ukraińskiej Powstańczej Armii "WOWKY" (24 sierpnia 1944 - 11 lipca 1945)
Trzecia i ostatnia część opowieści o Łemkowszczyźnie, będącą kontynuacją książek Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat i Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju. Opisano tu najdramatyczniejszy okres jej historii, który zaważył na łemkowskim „być, albo nie być”.
Historyczno-kulturowa wędrówka, w której przeczytamy o początkach tutejszego osadnictwa i teoriach z nim związanych, wędrujących figurach Matki Bożej, beskidzkim zbójnictwie, jak również o konfederacji barskiej, która czczona przez Polaków, zupełnie inaczej jawiła się Łemkom. Wydanie trzecie
"Trójkąt bieszczadzki. Tysiąc dni i tysiąc nocy anarchii w powiecie leskim 1944–1947" to historyczno-antropologiczna monografia stosunków polsko-ukraińskich w powiecie leskim w latach 1944–1947, zawierająca niepublikowane dotąd fotografie, dokumenty, archiwalia i relacje.
Różnorodność typów i bogactwo form wprawia w zdumienie każdego, kto zapozna się z tym tematem. Szczególnie zachwycają się nim przybysze z krajów, gdzie buduje się z kamienia, a drewno służy głównie jako opał. Zachwycają, a jednocześnie dziwią, że można budować takie cuda, z tak nietrwałego materiału.
Monografia Ryszarda Daleckiego „Armia "Karpaty" w wojnie 1939 roku” już bez ingerencji cenzury, która odcisnęła piętno na poprzednich edycjach. Wydanie czwarte, poprawione.
Opowieść dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie i o tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać. Przepiękna literacko-plastyczna historia krainy Łemków obecnej i tej sprzed ponad pół wieku. Opowieść o tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie.
Przepych i fantazja epoki napoleońskiej znalazły wyraz również w mundurach żołnierzy Księstwa Warszawskiego. Mundury te, mimo wpływów francuskich, zachowały polski charakter ukształtowany w ostatnich latach Rzeczypospolitej.