Brak produktów
Mateusz Matysiak to przyrodnik, fotograf i filmowiec. Autor licznych publikacji, w tym ilustrowanych encyklopedii zwierząt Polski i ptaków Polski. Wielokrotny laureat oraz juror konkursów fotograficznych.
Zagadki dla młodszych i starszych
Wydanie drugie, uzupełnione.
Nareszcie głos zabiera Naród Roślin, najważniejszy, najbardziej rozpowszechniony i najpotężniejszy naród na Ziemi.
Gianluca Falanga, badacz historii współczesnej, żyje i pracuje w Berlinie jako niezależny naukowiec i pedagog w Muzeum Stasi.
JOLA JARECKA, ur. 1979 r. Pisarka, poetka (ma swoim dotychczasowym dorobku tomy poezji i opowiadań), animatorka kultury, reżyserka teatralna. Zaprzedała duszę Bieszczadom
STANISŁAW KRYCIŃSKI (ur. w 1954 r.) – z wykształcenia inż. chemik, z zamiłowania – historyk i krajoznawca. Uwielbia zwiedzać wszelkie zakątki Polski i krajów ościennych, jednak najbardziej ukochał Pogórze Przemyskie, choć jak sam mówi: „nie jest to miłość łatwa”. Autor licznych publikacji dotyczących uroków południowo-wschodniego pogranicza.
Mirosław Welz - doktor nauk weterynaryjnych, poeta, autor tekstów piosenek, ceniony aforysta.
Album poświęcony cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, jednej z najstarszych drewnianych świątyń obrządku wschodniego zachowanych na terenie Polski, wpisanej w 2013 r. na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Dr Hubert Ossadnik - historyk, regionalista, kustosz dyplomowany Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, autor licznych publikacji
Monumentalny album z fenomenalnymi fotografiami górskimi z kilkudziesięciu krajów na czterech kontynentach. Na jego 448 stronach znalazły się Andy, Alpy, Pireneje, Karpaty, góry Bałkanów, Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz wiele innych rejonów, w tym m.in. Polski.
Monumentalny album z fenomenalnymi fotografiami górskimi z kilkudziesięciu krajów na czterech kontynentach. Na jego 448 stronach znalazły się Andy, Alpy, Pireneje, Karpaty, góry Bałkanów, Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz wiele innych rejonów, w tym m.in. Polski.
(...)Autorzy ukazali problem życia religijno-społecznego przy cerkwi w Tyniowicach na tle dziejów miejscowości, ośrodków administracji parafialnej i skomplikowanych relacji polsko- ukraińskich w XX w. (...)
Większość opisanego w tej książce obszaru położona jest między pasmami Otrytu i Żukowa. Nie ma tu widokowych szczytów, ale za to można spotkać liczne ślady kilkusetletniej historii...
Na kartach ,,Wielkiej księgi zwierząt wymarłych i zagrożonych" opisano stworzenia, których już nie ma i te, które możemy jeszcze uratować. Zastanówmy się, co zrobić, by nie stracić ani kropli z oceanu życia.
Ta książka to przewodnickie opowieści o górach, przyrodzie, historii i ludziach – o wszystkim tym, co w Bieszczadach piękne, wyjątkowe i pasjonujące.
Niniejszy esej przedstawia dziedzictwo ukraińskiej państwowości w rozmaitych formach, które przybierała zarówno przed, jak i po deklaracji niepodległości z 24 sierpnia 1991 roku.
Biografia wybitnego dowódcy generała Stanisława Maczka.
Leon książę Sapieha to jedna z najwybitniejszych postaci XIX w. Polityk, pierwszy Marszałek Sejmu Krajowego Galicji, jeden z dowódców powstania listopadowego na Wołyniu, odznaczony za bohaterstwo Orderem Virtuti Militari (1831). Po klęsce powstania i konfiskacie dóbr kodeńskich, zamieszkał na stałe w Galicji, czyniąc zakupiony zamek w Krasiczynie swą siedzibą rodową.
Urocza opowieść o leśnym chochliku, który rusza w drogę przez Karpaty, aby odnaleźć swoje imię. Przy okazji ma wypełnić niezwykle ważne zadanie – zebrać orkiestrę, która zagra na orlim weselu.
Barwa Wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku oraz Legionów Polskich 1797-1807
Bogato ilustrowana opowieść o Epifaniuszu Drowniaku (1895–1968), zwanym Nikiforem, wybitnym łemkowskim malarzu, który stworzył swój niepowtarzalny styl.
Nowe, poprawione i uzupełnione wydanie bestsellerowej, bogato ilustrowanej monografii akcji ,,Wisła"Niniejsze wydanie zostało uzupełnione o rozdział poświęcony działaniom wojskowym przeciwko podziemiu ukraińskiemu oraz akcjom przesiedleńczym przeprowadzanym po formalnym zakończeniu operacji.
Ile wiemy o meduzach? Czy wszystkie parzą? Czy można je jeść? Czy to prawda, że niektóre z nich mogą być… nieśmiertelne? Czym są „zakwity meduz” i dlaczego uważa się je za wyznacznik zmian klimatu?
Oglądając kolejne lądy, czytelnik uczy się rozpoznawać i nazywać emocje. Ta oryginalna, poruszająca i zajmująca książka ta ma ogromną terapeutyczną moc. Może być wspaniałym pretekstem do rozmów o tym, co czujemy i o tym, dokąd prowadzą nas uczucia.