Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Zagadki dla młodszych i starszych
Wydanie drugie, uzupełnione.
Nareszcie głos zabiera Naród Roślin, najważniejszy, najbardziej rozpowszechniony i najpotężniejszy naród na Ziemi.
Gianluca Falanga, badacz historii współczesnej, żyje i pracuje w Berlinie jako niezależny naukowiec i pedagog w Muzeum Stasi.
JOLA JARECKA, ur. 1979 r. Pisarka, poetka (ma swoim dotychczasowym dorobku tomy poezji i opowiadań), animatorka kultury, reżyserka teatralna. Zaprzedała duszę Bieszczadom
STANISŁAW KRYCIŃSKI (ur. w 1954 r.) – z wykształcenia inż. chemik, z zamiłowania – historyk i krajoznawca. Uwielbia zwiedzać wszelkie zakątki Polski i krajów ościennych, jednak najbardziej ukochał Pogórze Przemyskie, choć jak sam mówi: „nie jest to miłość łatwa”. Autor licznych publikacji dotyczących uroków południowo-wschodniego pogranicza.
Mirosław Welz - doktor nauk weterynaryjnych, poeta, autor tekstów piosenek, ceniony aforysta.
Album poświęcony cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, jednej z najstarszych drewnianych świątyń obrządku wschodniego zachowanych na terenie Polski, wpisanej w 2013 r. na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Dr Hubert Ossadnik - historyk, regionalista, kustosz dyplomowany Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, autor licznych publikacji
Monumentalny album z fenomenalnymi fotografiami górskimi z kilkudziesięciu krajów na czterech kontynentach. Na jego 448 stronach znalazły się Andy, Alpy, Pireneje, Karpaty, góry Bałkanów, Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz wiele innych rejonów, w tym m.in. Polski.
Monumentalny album z fenomenalnymi fotografiami górskimi z kilkudziesięciu krajów na czterech kontynentach. Na jego 448 stronach znalazły się Andy, Alpy, Pireneje, Karpaty, góry Bałkanów, Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz wiele innych rejonów, w tym m.in. Polski.
(...)Autorzy ukazali problem życia religijno-społecznego przy cerkwi w Tyniowicach na tle dziejów miejscowości, ośrodków administracji parafialnej i skomplikowanych relacji polsko- ukraińskich w XX w. (...)
Na kartach ,,Wielkiej księgi zwierząt wymarłych i zagrożonych" opisano stworzenia, których już nie ma i te, które możemy jeszcze uratować. Zastanówmy się, co zrobić, by nie stracić ani kropli z oceanu życia.
Ta książka to przewodnickie opowieści o górach, przyrodzie, historii i ludziach – o wszystkim tym, co w Bieszczadach piękne, wyjątkowe i pasjonujące.
Niniejszy esej przedstawia dziedzictwo ukraińskiej państwowości w rozmaitych formach, które przybierała zarówno przed, jak i po deklaracji niepodległości z 24 sierpnia 1991 roku.
Biografia wybitnego dowódcy generała Stanisława Maczka.
Urocza opowieść o leśnym chochliku, który rusza w drogę przez Karpaty, aby odnaleźć swoje imię. Przy okazji ma wypełnić niezwykle ważne zadanie – zebrać orkiestrę, która zagra na orlim weselu.
Barwa Wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku oraz Legionów Polskich 1797-1807
Bogato ilustrowana opowieść o Epifaniuszu Drowniaku (1895–1968), zwanym Nikiforem, wybitnym łemkowskim malarzu, który stworzył swój niepowtarzalny styl.
Ile wiemy o meduzach? Czy wszystkie parzą? Czy można je jeść? Czy to prawda, że niektóre z nich mogą być… nieśmiertelne? Czym są „zakwity meduz” i dlaczego uważa się je za wyznacznik zmian klimatu?
Jak drzewo to sugestywna i poetycka opowieść o pięknie życia w jego różnorodności, o relacjach człowieka z przyrodą. Zawiera ciekawostki i uczy dostrzegania wokół siebie piękna.Wiek 5+
Kim będzie to stworzenie, które właśnie powstaje? Jeśli ma skrzela, czy to znaczy, że będzie rybą? A jeśli ma płetwiaste stopy, czy będzie to kaczka?Wiek 5+
Małopolska Wschodnia i Wołyń w czasie II wojny światowej
Książka o fascynujących sposobach komunikacji w królestwie zwierząt
"Ludzka codzienność nie ma wymiaru globalnego. Jest szara jak te spatynowane starością deski, z którymi Andrejkow zderza rodzinne fotografie.[...]"
Wszystko co w Roztoczu Wschodnim i jego otulinie najpiękniejsze i najważniejsze znajdziecie na 424 stronach tego monumentalnego albumu, opatrzonego wstępami historycznym dra Zygmunta Kubraka i przyrodniczym Bogdana Skibińskiego.
Kronika Sotni Ukraińskiej Powstańczej Armii "WOWKY" (24 sierpnia 1944 - 11 lipca 1945)
Trzecia i ostatnia część opowieści o Łemkowszczyźnie, będącą kontynuacją książek Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat i Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju. Opisano tu najdramatyczniejszy okres jej historii, który zaważył na łemkowskim „być, albo nie być”.
Historyczno-kulturowa wędrówka, w której przeczytamy o początkach tutejszego osadnictwa i teoriach z nim związanych, wędrujących figurach Matki Bożej, beskidzkim zbójnictwie, jak również o konfederacji barskiej, która czczona przez Polaków, zupełnie inaczej jawiła się Łemkom. Wydanie trzecie
Różnorodność typów i bogactwo form wprawia w zdumienie każdego, kto zapozna się z tym tematem. Szczególnie zachwycają się nim przybysze z krajów, gdzie buduje się z kamienia, a drewno służy głównie jako opał. Zachwycają, a jednocześnie dziwią, że można budować takie cuda, z tak nietrwałego materiału.
Monografia Ryszarda Daleckiego „Armia "Karpaty" w wojnie 1939 roku” już bez ingerencji cenzury, która odcisnęła piętno na poprzednich edycjach. Wydanie czwarte, poprawione.
Opowieść dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie i o tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać. Przepiękna literacko-plastyczna historia krainy Łemków obecnej i tej sprzed ponad pół wieku. Opowieść o tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie.