Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Przyjaciele żyrafy Zobacz większe

Przyjaciele żyrafy

BERENDT J,RYFCZYŃSKA

978-83-63860-25-7

Nowy

COJANATO

27 egz.

Seria: Bajki o empatii

Więcej szczegółów

36,00 zł

45,00 zł

-20%

Autor BERENDT J,RYFCZYŃSKA
Ilość stron 160
Format 170 x 245 mm, oprawa twarda
Wydawca COJANATO

Wyjątkowość bajek o empatii polega na tym, że nie tylko opisują one świat relacji z perspektywy dziecka, ale także uczą odkrywania i nazywania uczuć oraz potrzeb: tych widocznych, wyrażanych spontanicznie, i tych ukrytych głęboko w sercu. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście.

- Skąd wiem, że ktoś mnie kocha?
- Po czym mogę poznać, czego potrzebuję?
- Jak mam mówić, by rodzice usłyszeli, że bardzo nie lubię pobierania krwi?
- Czy zawsze muszę się dzielić?
- Dlaczego mój młodszy brat czasem tak bardzo mnie złości, że mam ochotę spuścić mu lanie?
- No i co to znaczy być grzecznym?

Oto niektóre z ważnych dziecięcych problemów, które pojawiają się w książce „Przyjaciele żyrafy”. Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy, czasem burzliwie.

Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugim człowiekiem – jego emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i wiele innych uczuć. Emocje są bardzo ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa zarówno mały, jak i duży bohater bajki.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Przyjaciele żyrafy

Przyjaciele żyrafy

Seria: Bajki o empatii

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii