Brak produktów
Wydawcy
Jest to pierwszy kompleksowy przewodnik po jednym z najbardziej filmowych regionów Polski. Książka przybliża plenery z ponad 150 filmów rozmieszczonych w 75 miastach i miejscowościach województwa...
Fryderyk Tadanier jego domeną była architektura mieszkaniowa, ale projektował także budynki użyteczności publicznej współtworzące nowoczesną infrastrukturę II Rzeczypospolitej – młodego państwa ambitnie prącego ku modernizacji.
O tym, że warto spojrzeć w górę, po raz kolejny przypomina mieszkańcom Szczecina Michał Rembas – dziennikarz, historyk, przewodnik.
Architektura VII dnia to ponad 3000 kościołów rzymskokatolickich zbudowanych w czasach PRL.
Adrichalim (hebr. Architekci) – publikacja zbiorowa pod redakcją Bogny Świątkowskiej – to mały leksykon żydowskich architektów, którzy w XX wieku wyjechali z terenów polskich i stali się ikonicznymi postaciami architektury izraelskiej.
ARCHITECTURE TODAY to przegląd 140 projektów 40 najważniejszych współczesnych pracowni architektonicznych z całego świata.
Dom współczesny spełnił wymagania, które były mu stawiane na początku ubiegłego wieku. Architektura rozwiązała problemy techniczne, funkcjonalne i ekonomiczne związane z projektowaniem mieszkań i zaspokojeniem potrzeb życiowych współczesnego człowieka.
"W stronę architektury jest książką o architekturze, która zostanie uznana za wielkie dzieło literatury XX wieku"
CASE STUDIES OF CONTEMPORARY ARCHITECTURE to obszerne omówienie wybranych, współczesnych projektów z całego świata.
Katalog towarzyszący wystawie „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność” prezentuje proces kształtowania się nowoczesnego miasta na ziemiach polskich pod zaborami.
W swej klasycznej książce Rudolf Arnheim, autorytet psychologicznej interpretacji sztuk wizualnych, zwraca swój doświadczony wzrok w stronę wizualnych aspektów budowli, przykładając swoją teorię do specyficznych cech medium jakim jest architektura.
Nowy Świat jest traktowany nieco jak ubogi krewny Krakowskiego Przedmieścia. Niby ładnie, niby dużo osób się po ulicy kręci, korzystając z licznych restauracji i sklepów, ale... konia z rzędem temu, kto będzie potrafił cokolwiek powiedzieć o tej ulicy, cokolwiek ciekawego przy niej pokazać.
"W budowaniu przejawia się egotyzm jednostki w najczystszej postaci - to właśnie kompleks gmachu"
Jest na Podhalu jedno miejsce z taką historią i otoczone wielką miłością Górali – Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, Gaździny Podhala. W 1234 roku uzyskano zgodę na wybudowanie kościoła, powstała pierwsza parafia na tym terenie i zaczęła się akcja osadnicza na Podhalu.
Ukazuje się pierwszy tom ilustrowanego wydawnictwa, prezentującego zabytkową architekturę zachowaną na terenie województwa lubuskiego.
Pierwsza przekrojowa publikacja na temat architektury międzywojennego Poznania – miasta, które po odzyskaniu niepodległości świadomie szukało nowego oblicza, własnego miejsca wewnątrz odrodzonego państwa i swojego pomysłu na nowoczesność.
Arseniusz Romanowicz (AR) i Piotr Szymaniak (PS) zaprojektowali jedne z najciekawszych budynków powojennej Warszawy: Dworzec Centralny, Dworzec Wschodni, stacje Ochota, Powiśle i Stadion.
Miasto i wieś należy pożenić, aby z tego radosnego związku powstała nowa nadzieja, nowe życie i nowa Ebenezer Howard
Śródmieście Południowe ma wiele tajemnic - zbyt wiele, jak na jeden tom.
W czerwcu 1949 roku odbyła się Krajowa Partyjna Narada Architektów, która zadecydowała o kształcie polskiej architektury w najbliższych latach. Podjęte działania miały na celu gruntowne przeorientowanie myślenia całego środowiska projektantów o celach współczesnej architektury, sposobach jej tworzenia i kryteriach wartościowania.
Frank Lloyd Wright (1867–1959) – arogancki celebryta, charyzmatyczny geniusz, żarliwy krytyk swoich kolegów – ale przede wszystkim jeden z najważniejszych (obok m.in. Le Corbusiera i Waltera Gropiusa) architektów XX wieku.
tom I: Rozmowy o architekturze. Projekty tom II: Socrealizm, socmodernizm, postmodernizm. Eseje
Reprint książki wydanej w 1886 roku pt. "Klejnoty Miasta Krakowa".
To pierwsza monografia Wacława Nowakowskiego (1888-1955), jednego z najważniejszych krakowskich architektów pierwszej połowy XX wieku.
Kacwin należy do najstarszych wsi Polskiego Spisza. Kościół parafialny powstał na początku XIV stulecia. Ogólny plan kościoła oraz budulec wykazują cechy wspólne ze świątyniami we Frydmanie i Niedzicy.
Przedmiotem książki jest seria akwarel z widokami zabytków Moskwy i okolic, sporządzona przez Giacoma Quarenghiego, znanego włoskiego architekta pracującego w Rosji na przełomie XVIII i XIX wieku.
Prezentowany album powstał jako rezultat realizacji europejskiego projektu Partage Plus, poświęconego sztuce secesji. Jest to próba przedstawienia przykładów architektury secesyjnej, tworzonej w czasie, kiedy Polska znajdowała się pod trzema zaborami...
Autorzy książki "Konserwacja i kreacja architektury" podjęli się niełatwego zadania. Jak pisać o człowieku, który dzięki licznym talentom i pasji spełnia się w życiu zawodowym nie tylko jako architekt, ale jako konserwator zabytków, naukowiec i nauczyciel akademicki...
Wśród ogłaszanych w ostatnich latach konkursów na istotne budynki użyteczności publicznej, zwłaszcza muzea, trudno byłoby wskazać taki, w którym nie pojawiłoby się przynajmniej kilka „blobów”...
Jedyna taka książka na polskim rynku. Fascynująca opowieść o tym, jak powstaje architektura i jak ją rozumieć...
V tom "Studiów z Architektury Nowoczesnej" Między Polską a Rosją przygotowany został z myślą o czytelnikach, zainteresowanych nowymi obszarami badań historii sztuki. Zawiera sześć studiów, poświęconych architekturze Europy Wschodniej...
Niniejszy zbiór tekstów to „podręcznik do oduczania się” – oduczania się różnych sposobów teoretyzowania miasta, które uważamy za naturalne do tego stopnia, że nie postrzegamy ich już jako konstrukcji myślowych, traktując je jako część rzeczywistości...
To pierwsza monografia Adolfa Szyszko-Bohusza (1883-1948), jednego z najważniejszych architektów polskich pierwszej połowy XX wieku. Twórczość Szyszko-Bohusza ukazuje znakomicie kontekst mentalny, kulturowy, artystyczny i polityczny, w jakim rodziła się w Polsce architektura nowoczesna.
Niniejsza książka jest zapisem rozmów z sześcioma architektami, którzy w swojej praktyce projektowej na różne sposoby odnosili się do zagadnienia postmodernizmu. Zestawienie wypowiedzi Czesława Bieleckiego, Marka Budzyńskiego, Jerzego Gurawskiego...
Architektura postmodernistyczna w Polsce pozostaje jednym z najbardziej zaniedbanych przez badaczy współczesności zagadnieniem. Powstałe w latach 80. i 90. budynki przełamujące powściągliwość modernizmu, wciąż utożsamiane są głównie z niezbornością wczesnego kapitalizmu...
Agencja Wydawnicza "PDN" przygotowała trzeci i zarazem ostatni tom przewodnika, w którym autor proponuje wędrówkę po 204 historycznych miejscowościach leżących w powiatach: gorzowskim, słubickim, sulęcińskim, międzyrzeckim oraz strzelecko-drezdeneckim.
Spojrzenie na architekturę, jakie proponujemy, jest niepodobne do powszechnie stosowanych. Punktem wyjścia nie jest historia architektury, wielcy twórcy, przegląd stylów czy przeznaczenie budynków, choć wszystko to jest w książce jakoś obecne, punktem wyjścia są różne...
Polskojęzyczna edycja książki Juhaniego Pallasmy The Eyes of the Skin Instytut Architektury przygotowuje publikację polskiego przekładu zbioru esejów “The Eyes of the Skin: Architecture and the Senses” [‘Oczy skóry: Architektura i zmysły’]...