Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym

WYSOCKA AGNIESZKA

978-83-7306-690-8

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

17 egz.

42,84 zł

63,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor WYSOCKA AGNIESZKA
Rok wydania 2024
Ilość stron 252
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 15
Wymiary 170 x 240 x 15 mm
Oprawa miękka
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

„Kiedy w styczniu 1920 roku Bydgoszcz, na mocy porozumień traktatu wersalskiego, weszła w skład państwa polskiego, miasto, będące podczas zaborów stolicą regencji i siedzibą urzędów państwowych, straciło swoje dotychczasowe znaczenie. Mieszkańcy pochodzenia niemieckiego wyjeżdżali, na ich miejsce pojawiali si nowi, napływający z niedalekiej Wielkopolski, i z dalekich, wschodnich rubieży  odradzającej się Rzeczypospolitej. Bydgoszcz stała się miastem powiatowym i weszła w skład województwa poznańskiego, a tuż przed wybuchem II wojny światowej, w kwietniu 1938 roku, wpisana została w granice województwa pomorskiego.

W 1921 roku Bydgoszcz terytorialnie była trzecim pod względem obszaru miastem – w kraju wyprzedały ją tylko Warszawa i Wilno. Natomiast w 1939 roku była piątą (po Warszawie, Wilnie, Poznaniu i Lwowie). Po pierwszych trudnych latach, od połowy lat 20. XX wieku rozpoczął się rozwój miasta, okresowo zahamowany ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym końca lat 20. i na początku lat 30. XX wieku.”

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym

Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii