Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Historia Izraela Tom 5 Zobacz większe

Historia Izraela Tom 5

JELONEK TOMASZ

978-83-7720-601-0

Nowy

PETRUS

21 egz.

Od upadku świątyni do powstania miszny

Więcej szczegółów

20,33 zł

29,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor JELONEK TOMASZ
Rok wydania 2021
Ilość stron 130
Wymiary 173 x 247 x 15
Oprawa twarda
Wydawca PETRUS

Niniejszy tom poświęcony jest historii Izraela, w śledzeniu której przechodzimy do czasów po roku siedemdziesiątym po Chrystusie, a więc do zagadnień, które już nie interesują biblistyki jako części poznania teologicznego, zwłaszcza zawartego w ramach przygotowania do kapłaństwa, a także w programach studiów teologii dla świeckich, funkcjonujących na wydziałach teologicznych. Rozważania obejmują stosunkowo krótki, ale przełomowy okres około stu trzydziestu lat, w którym życie, religia i struktura dokonały całkowitej przemiany, a równocześnie stały się, nie przekreślając kontynuacji, podstawą istnienia narodu przez długie wieki, właściwie do naszych czasów.
Interesujący nas okres historii Izraela jest okresem względnie mało znanym, przede wszystkim dlatego, że kończy się jej związek z historią biblijną, który to związek sprawił, że historia Izraela stała się integralną części biblistyki jako nauki o Biblii, czyli jednym z największych fenomenów ludzkości, o ile nie należy powiedzieć, że największym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Historia Izraela Tom 5

Historia Izraela Tom 5

Od upadku świątyni do powstania miszny

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii