Brak produktów
Wydawcy
„Powieść, której za nic nie chcesz przeczytać, jest tą, którą za wszystko pragnę napisać.”
"Książka ma charakter eseju historycznego, pomimo to jest zachowany tak zwany „aparat naukowy”. (...) Źródłem nieustającej inspiracji przy pisaniu niniejszej książki były dla mnie nieprzemijające dzieła Pawła Jasienicy, a niedoścignionym przykładem – Dzieje głupoty w Polsce Aleksandra Bocheńskiego."
"Mniemanki zagadanki" to próba „zanurzenia się” w świecie dziecka za pośrednictwem Słowa – potocznego, książkowego, nowego lub starego, lecz nadal obecnego w naszym przebogatym słowniku. Znaczna część wierszyków przeznaczona jest do czytania na głosy, z „dorosłym” włącznie, co niewątpliwie przyczyni się do ich pełniejszego, bardziej aktywnego i urozmaiconego odbioru.
Ireneusz Ruchniewicz – Niepoprawny optymista. Trzeźwo myślący marzyciel. Umysł ścisły o duszy humanisty. Oaza spokoju o wybuchowym charakterze. Zorganizowana spontaniczność. Improwizowany ład. Powaga z poczuciem humoru. Samotnik ciekawy ludzi.
Utwory w sposób dowcipny ale nie przesadnie złośliwy ukazują nie tylko ciemne i śmieszne strony charakteru człowieka, ale też całego zbiorowiska ludzkiego w realiach współczesnych. Dowcip, humor, zręczne posługiwanie się słowem, zaskakująca pointa, inteligentne podpatrzenie zjawisk dotyczących życia jednostki i społeczeństwa.
Składająca się z 49 wierszy opowieść o człowieku i jego relacji ze światem: obojętnym, zaskakującym, a przede wszystkim nieodkrytym. To również opowieść o Bogu, którego człowiek nie potrafi zrozumieć.
"Poezje wybrane" Alicji Patey - Grabowskiej to 344 pozycja wydana w serii Biblioteka Poetów.
Wreszcie odważyłam się na publikację kilkunastu satyr i fraszek. Dzisiaj wiem, że ten gatunek nie jest sprawą łatwą dla raczkującego, jak ja, autora. Sformułowanie tytułu zajęło mi też sporo czasu. W rezultacie dwa tytuły połączyłam w jeden.
Gagarin w poszukiwaniu BogaOjciec, Franciszek, całymi dniami pracował na budowach. Mówiono o nim: „złota rączka”. Zajmował się stolarką, był cieślą, kołodziejem i kowalem. Do chałupy przyjeżdżał tylko na soboty i niedziele. I to nie zawsze. Z czasem zaczął się nawet trochę dorabiać, bo kupił dwie morgi pola. Matkę uderzył tylko raz...
Jest to druga książka autora ukrywającego się pod pseudonimem Adam Gauder. Moje Wuhan to kontynuacja tematu ,,miłość’’ widziana oczami mężczyzny. Pierwsza książka Kocham cię dziewczyno wyraża tęsknotę za miłością ukazaną za pomocą mieszanki prozy i poezji, druga książka to zbiór 6 opowiadań o miłości pisanych z pozycji mężczyzny.
Prezentowany zbiór wierszy jest adresowany do dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat. Zamieszczone w nim utwory wraz z towarzyszącymi im rysunkami mają walory poznawcze, wychowawcze, dydaktyczne i...estetyczne. Inteligentne i dowcipne, pytanki i wydumanki mają pomóc młodemu odbiorcy nie tylko w kształtowaniu wrażliwości językowej, lecz również w rozbudzaniu jego wyobraźni.
Czwarty tom aforyzmów tego autora.Tomik "Cera kurtyzany" zawiera zbiór ciekawych i dających do myślenia aforyzmów, w tym historycznych, biograficznych, geograficznych, politycznych.POEZJA I AFORYSTYKA: SIOSTRZYCE – BLIŹNIACZKI. OBIE SĄ WŁAŚCIWIE NIEPRZEKŁADALNE.
Dostałem wyrok na życie. Bez odwołania lub zawieszenia. Zjawiłeś się, ale masz wybór. Czy rzeczywiście? Tak. Możesz skrócić ucieczką. Chcesz jednak pełną odsiadkę? Wybrałem pełną, bo chyba można tak to nazwać, gdy kalendarz pokazuje mi, że to już osiemdziesiąty pierwszy rok wyroku... Ten ostatni tak się wnerwił, że rozciął mnie jak kurczaka i grzebał w sercu...Co to dało? Być może tę książkę.
Helena Pasławska, urodzona w Jaśle, od lat mieszka i tworzy na Śląsku. Pisze głównie dla czytelniczek – dorosłych, a od kiedy została babcią, także dla dziewczynek. Poza Światem irysów zdecydowała się wydać współczesny romans Miłość z Syrią w tle oraz książeczki dla dzieci: Magiczny świat Ewy i Elenki i Uśmiech Oliwiera.
Od AutorkiNa tradycyjnym „pchlim” targu znaleźć można przeróżne rzeczy. Stare i nowe, mniej lub bardziej ciekawe, do wyboru, do koloru. Podobne wrażenie odniosą być może odbiorcy niniejszego zbiorku, którego tytuł jest nawiązaniem do jednego z zamieszczonych w nim wierszyków.
Wydana w dużym formacie (A-4) i twardej oprawie, kolorowo ilustrowana książeczka dla dzieci, zawierająca urocze, wesołe wierszyki o zwierzętach i przygodach naszych grzecznych i mniej grzecznych milusińskich.Ostatnia strona książeczki to miejsce twój na wierszyk.O zmianach, jakie w lesie przyniosła mieszkańcom jesień
Drogi Czytelniku, przed Tobą niecodzienna podróż w czasie – dwie niezwykłe historie, których scenariusze napisała rzeczywistość wojny. Będzie to zaskakująca wędrówka, bo odbyły ją i opowiedziały o niej dwie małe dziewczynki – Wanda i Maria (Donia), cioteczne siostry z Kresów Wschodnich.
…Jednym z podstawowych założeń jest przyjęcie, że opublikowane przepisy powinny być wszystkim znane. Jest z tym związana zasada, zgodnie z którą nieświadomość prawa szkodzi. Ten, kto narusza obowiązujące przepisy, działając niezgodnie z nimi, nie może powoływać się na ich nie-znajomość.
„Powieść Tadeusza Zająca Dwie twarze kobiety przeczytałem z prawdziwym zainteresowaniem – i nie ukrywam – z przyjemnością. Akcja jest wartka, wciągająca i oddaje współczesne przemiany obyczajowe. W powieści widzimy, że postaci kobiece są mocne, dominujące, wyraźnie górują nad mężczyznami, których większość to żałosne istoty.
Właśnie trzymasz w rękach nieszablonowy zapis wspomnień sprzed lat, który ukazuje obrazy i historie mniej lub bardziej powtarzalne w naszych osobistych przeżyciach z dzieciństwa i okresu dorastania.Przypomina, jak toczyło się normalne życie nastolatków, nieupośledzonych przez smart-fony, egzystujących w świecie prostszym niż teraźniejszy, bliższym naturze...
Erotyki ukazujące różnorodność miłości, od subtelnej, delikatnej, duchowej aż po fizyczną, męską, której spełnienie jest nieomal kosmiczną jednią Dzięki prostocie w wyrażaniu palety uczuć, utwory trafią do serc czytelników, bez względu na wiek. Bo w miłości zatraca się czas. Alicja Patey-Grabowska
Drogi Czytelniku, książka którą trzymasz właśnie w dłoni jest moim debiutem literackim, choć jest to już trzecia z książek składających się na mój „skandynawski tryptyk”. Dlaczego spośród tylu książek, miał(a)byś wybrać właśnie moją? Dlatego, że takiej książki podróżniczo-filozoficzno-rozrywkowej o Norwegii jeszcze nie czytał(a)eś.