Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Literatura piękna to pojęcie szersze niż beletrystyka, jednak na co dzień często używane zamiennie. Obejmuje prozę fabularną, czyli różnego rodzaju powieści i zbiory opowiadań.
Cykl znakomitych prześmiewczych historyjek z życia obywatela ZSRR, potem wolnej Ukrainy − nawiązujących formą do tradycji wschodniej skazki, której mistrzem był, trochę dziś zapomniany, a szkoda, Michaił Zoszczenko.
Pięknie wydany zbiór opowiadań Ester Singer Kreitman - starszej siostry braci Singerów. Po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu.
Czytelniku wejdź do krainy Gottland i zrób sobie raj. Literaturę czeską obdarz laską nebeską. Mariusz Stehlik, czechofil
Mia już nie wierzy w miłość. Od roku w jej życiu brakuje przyjaciela Sebastiana. I radości z jedzenia.
Kiedy znika nastolatka, miasteczko aż kipi od plotek: wszyscy mówią o tym, w co była ubrana - o sukience w kolorze nocnego nieba uszytej z kawałków innych sukienek, sukience z historią...
Współczesna baśń o kobiecie, której magiczna aplikacja w telefonie odmieniła życie.
Joachim Berg, emerytowany funkcjonariusz UB, dla zabawy i zabicia czasu instaluje podsłuchy w Oberży. Obserwuje bywalców ekskluzywnej krakowskiej restauracji również za pomocą ukrytych kamer.
Książka nagrodzona Rosyjskim Bookerem Dziesięciolecia jest nostalgicznym wspomnieniem prawdziwej Rosji sprzed rewolucji bolszewickiej, która zniszczyła kraj wraz z jego dorobkiem kulturalnym, naukowym i duchowym.
„Muza Krasickiego to kolejna powieść przygodowa, opowiadająca o poszukiwaniu skarbów. Tym razem zapraszam do poznania historii lidzbarskiego zamku oraz okolic tego urokliwego miasteczka.
Książka W sercu oceanu to emocjonująca powieść o przygodzie, bohaterstwie i namiętności.
Sabina, zdominowana przez rodziców rehabilitantka, podejmuje pracę w luksusowym domu starości. Szybko okazuje się, że nie radzi sobie z podstawowymi obowiązkami, chociaż za wszelką cenę chce udowodnić, że jest idealnym pracownikiem.
Historia Polski pisana jest krwią bohaterów. Bezwzględny los wielu z nich skazał na zapomnienie. "Tajemnica nocy Dęba" przybliża młodemu pokoleniu jedną z najbardziej dramatycznych kart naszej historii. Los "Żołnierzy Niezłomnych", wojowników za wolność, których władze komunistyczne wyklęły i skazały na zapomnienie.
Polskie 50 twarzy Greya Pani Robinson nowego pokolenia Romans, który wydarzył się naprawdę
Ptak dobrego Boga Jamesa McBride’a to książka, która czerpie z najlepszych tradycji amerykańskiej powieści łotrzykowskiej i twainowskiego humoru.
„Opowieści niedoskończone” Beaty Zalot – jedenaście krótkich tekstów wraz z dopełniającymi je rysunkami Szymona Kruczka, to rzadki we współczesnej literaturze przykład książki koncepcyjnej, choć zrazu mogłoby się zdawać, że opowiadania te są „pozornym nieładem, kamieniami spojonymi tylko siłą magii...”
Jestem pewien, że to wszystko mogło wydarzyć się na przykład w Pradze.
Wschodni Bejrut, dom na wzgórzu Jetawi. Zeynab jest zgorzkniałą kobietą, która chciałaby pomagać biednym, ale w taki sposób, by nie musiała ich dotykać. F
Kod kreskowy to symbol dostatku Zachodu: coś nieosiągalnego, upragnionego. To także metafora kolejnych etapów życia. Każda z piętnastu historii nosi podtytuł „linia” i odnosi się do poszczególnych ról, w jakie wchodzą główne bohaterki – czy to dziewczynki, czy już młode kobiety? – o tym czytelnik decyduje sam.
„Wszyscy troje byli samotni, smutni i bez szans na to, że choć trochę nawzajem się pocieszą, mogli jednak z wielkim staraniem stworzyć świat, w którym znalazłoby się miejsce na ich samotność” – w kolejnym tomie opowiadań Yiyun Li w niedościgniony sposób odkrywa zakamarki ludzkiej duszy.
Quasi-autobiograficzna powieść, a właściwie zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, o doświadczeniach węgierskiej Żydówki, dorastającej w rumuńskim Siedmiogrodzie w czasach dyktatury Ceaușescu.
Rybia krew to także historia przyjaźni trzech kobiet z niewielkiej miejscowości, o pragnieniu przynależności, a także o sile miłości i przebaczenia.
Praga końca XIX wieku. Napięcia między złaknionymi niepodległości Czechami a niemieckojęzyczną ludnością stają się trudne do wytrzymania. Modernizacja żydowskiej dzielnicy, Josefova, przyczynia się do zniszczenia średniowiecznej zabudowy Pragi.
Debiut finalisty Anasoft Litera. Plastyczna opowieść bez jednej ilustracji.
Ostra muzyka, miłość, Kalifornia, wielka sztuka i worek marihuany. Zachary Karabaszliew kreśli niesamowitą, nostalgiczną powieść drogi, w której przegląda się współczesna Ameryka, jakiej nie znajdziecie na pierwszych stronach gazet.
Słowackie przysłowie mówi, że do posprzątanego domu przychodzi śmierć. Do „Domu Głuchego” przychodzi przeszłość, od której nie można się uwolnić.
Lata 50. XX wieku. Świat żyje w cieniu zimnej wojny, dominują dwa kolory: czerwona barwa rewolucji i szara – moralności.
„Entropii” Maroša Krajňaka nie da się opisać, to nie proces fizyczny, a powieść. Ale czy na pewno powieść? Czy nie oniryczna podróż, w której brzmienie frazy jest równie ważne, jak jej znaczenie?
Literackie requiem dla konsumpcyjnego pokolenia, które doprowadziło Grecję do upadku.
Niedawno owdowiały Janis na ulicy, którą codziennie spaceruje, spostrzega pewnego dnia ciąg dziwnych znaków: O7A sEFO. Tajemnicze inskrypcje nie dają mu od tej pory spokoju. Przekonany, że za szyfrem kryje się ważny przekaz, rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Nie myli się, choć w przeciwieństwie do czytelnika nigdy nie dowie się, co znaczy graffiti na murze…
W monasterze na górze Atos świątobliwe życia mnicha mogą prowadzić wyłącznie mężczyźni.
„Rozrywki” Jana Michalskiego to satyry na polskie środowisko artystyczne.
To nie jest książka historyczna, pomimo że jej akcja toczy się dwa tysiące lat temu. Nie jest to reportaż, choć większość opisywanych wydarzeń stanowi prawdopodobne, a nawet realistyczne rozwinięcie sytuacji, znanych z tzw. świętych ksiąg. Nie jest to też książka religijna, ani antyreligijna, mimo że jej bohaterami są postacie, związane z największą religią współczesności.
Dziesięcioletnia Jennifer Day mieszka w małym górniczym miasteczku pełnym tajemnic. W otaczającym ją świecie dorosłych poszukuje przyczyn śmierci swojej nastoletniej siostry Beth.
W 563 roku, po upadku Imperium Rzymskiego i najazdach barbarzyńców Europa pogrąża się w chaosie, ważą się losy zachodniej cywilizacji Kolumba, wpływowy opat i książę irlandzki, zostaje wygnany z kraju do pogańskiej krainy Dal Riata leżącej na zachodnim wybrzeżu dzisiejszej Szkocji.
Ale sam co czujesz? – ale sam co tworzysz? – co myślisz? – Przez ciebie płynie strumień piękności, ale ty nie jesteś pięknością. – Biada ci – biada! – Dziecię, co płacze na łonie mamki – kwiat polny, co nie wie o woniach swoich, więcej ma zasługi przed Panem od ciebie.Z.K.
W dziale Literatura piękna prezentujemy książki (powieści i zbiory opowiadań) autorów polskich oraz zagranicznych, m.in. czeskich, ukraińskich, węgierskich, niemieckich, francuskich, hiszpańskich, włoskich, amerykańskich, kanadyjskich, nigeryjskich, koreańskich, japońskich i tajwańskich. Niektóre nazwiska są bardzo znane, inne mniej, choć ich książki również są godne polecenia.
Celem literatury pięknej jest dostarczenie rozrywki oraz poruszenie czytelnika - jesteśmy przekonani, że powieści i zbiory opowiadań, które są dostępne w naszej księgarni, doskonale to zadanie spełniają, a ich lektura to prawdziwa przyjemność.
Zachęcamy cię do przejrzenia naszej oferty - znajdziesz w niej książki beletrystyczne wydane m.in. przez PIW, Marginesy, Wielka Litera, Tajfuny, Kwiaty Orientu, Książkowe Klimaty, Relacja, Pauza, Mag czy Dowody na Istnienie.