Brak produktów
Wydawcy
Adina Blady-Szwajgier (1917-1993), lekarka o lewicowych przekonaniach, łączniczka Żydowskiej Organizacji Bojowej, uczestniczka powstania warszawskiego
Ta proza jest bezczelnie staroświecka, skandalicznie niemodna. Jest szukaniem urody świata. Mimo wszystko, także w cieniu i ciemności.
"Książkę tę dedykujemy Warszawiakom, którzy pokazali nam swoje gorseciki.
Pierwszy z planowanych trzech tomów autobiograficznej prozy wybitego krytyka i historyk kultury. Bardzo osobista, zarazem głęboko refleksyjna, pokazująca szeroki kulturowo-historyczny horyzont opowieść o powojennym dzieciństwie na Ziemiach Zachodnich.
Nigdzie to opowieść o usilnym poszukiwaniu własnego języka, dziedzictwa i tożsamości.
Druga - po nagrodzonej Nagrodą Literacką im. Gombrowicza debiutanckiej "Mapie" - prozatorska książka Sadurskiej. Tu także w fascynujący sposób nakładają się na siebie odległe czasy i ludzkie losy.
„Jak to u Wojasińskiego, bardzo wciągająca, egzystencjalna, oryginalna proza. To jest znakomita robota pisarska. Dziad zwany Tefilem już w tej próbce jest intrygujący przez swoją starczą nadgniłość, a zarazem energię gadania” ocenił portal zupelnieinnaopowiesc.pl
"To więcej niż dowcipna książka o kuchni. Po prostu dzieło kultury."Tessa Capponi-BorawskaNowe wydanie
Czwarta książka prozatorska i trzeci zbiór opowiadań w dorobku Macieja Miłkowskiego. Jedenaście opowiadań połączonych zarówno tematyką, jak i specyficzną atmosferą.
"Matematycy lubią się śmiać, gdy inni myślą, że śmiać się nie ma z czego" - ze wstępu prof. Wacława Zawadowskiego do książki Katarzyny Akst-Lipszyc "Kryptarytmy, czyli arytmetyka słów"
Furtkę przy dozorcy trudno nazwać powieścią. Powiedziałbym, że jest to raczej „czyn literacki”, dodajmy: najwyższej jakości.
Nowe wydanie fantastycznej książki Jana Gondowicza "Czekając na Golema"
Tom opowiadań opublikowany jako zwycięska praca konkursowa w ramach studiów podyplomowych Szkoła Mistrzów.
Jest to dziesięć historii o tym, co zniewala (religia, płeć, obyczaje) i o chwilach wyzwolenia. O groźnych ludzkich słabościach i poszukiwaniu świętości.
Zraniliśmy Ziemię i zepsuliśmy człowieczeństwo. Ten poemat-reportaż o ludzkiej pysze i zemście natury pulsuje gniewem, który oczyszcza. (Magdalena Grochowska)Metelska łączy w tym poemacie swoje dwie literackie pasje, reportaż z poezją.
Historia młodego biologa Jakoba Rechnitza i jego wybranki Szoszany Ehrlich toczy się wśród żydowskich pionierówi w Jafie na początku XX wieku, ale mogłaby rozgrywać się wszędzie, bo wszędzie ludzie próbują odczytać ukryte poruszenia własnej duszy.
Drugi tomik autora wyróżnionych w Konkursie im. Artura Fryza "Dociekań strefy".
Ta książka wyprowadza czytelnika z błędnego przekonania, że bajki przeznaczone są wyłącznie dla dzieci.
System Sulta to trzyczęściowa powieść, której akcja rozgrywa się w Polsce w niedalekiej przyszłości. Ambicją powieści jest ukazanie problemu religii z wielu możliwych punktów widzenia, co znajduje odbicie w miejscami polifonicznej narracji. Dodatkowym atutem Systemu Sulta jest inteligentny humor.
Mapy niegdyś pokazywały znany świat i jego krańce, koiły lęk. Ale też rozpalały wyobraźnię. Białe plamy wzywały. Mapa Barbary Sadurskiej – literacko zadziorna i odświeżająca, narracyjnie łotrzykowska i nostalgiczna, konstrukcyjnie nielinearna i precyzyjnie domknięta – nie próbuje pokrywać wyślizganego przez pisarzy terytorium. (...)Adam Pluszka
"Wieść" jest szóstym zbiorem wierszy Michałą Sobola, urodzonego w 1970 roku filozofa i historyka Kościoła. Wcześniej wydał "Lamentacje", "Działania i chwile", "Naturalia", "Pulsary" i "Schrony".
Jan Gondowicz uważa się za medium, poprzez które rozmawiają ze sobą inne książki. Gdyby nie on, może by się nie spotkały. Z tych spotkań spisuje fragmenty rozmów tego, co napisane, z tym, co wyczytane, tego, co wyczytane, z tym, co domyślane, tego, co domyślane, z tym, co tylko przypuszczalne, tego, co przypuszczalne, z tym, co zaledwie widmowe.