Brak produktów
Wydawcy
Zuzanna Fruba pozwala nam przeczytać rodzinną korespondencję z czasu po ucieczce ojca z Polski w czerwcu 1982.
Katarzyna Turaj-Kalińska wydała do tej pory 10 książek, w tym: Przepraszam, czy tu głaszczą? (2004), Szept nad szeptami (2016). Jest laureatką kilkunastu ogólnopolskich konkursów literackich.
Jerzy Plutowicz (ur. w 1947 r.) autor 12 tomików wierszy oraz książek esejów
Adina Blady-Szwajgier (1917-1993), lekarka o lewicowych przekonaniach, łączniczka Żydowskiej Organizacji Bojowej, uczestniczka powstania warszawskiego
Ta proza jest bezczelnie staroświecka, skandalicznie niemodna. Jest szukaniem urody świata. Mimo wszystko, także w cieniu i ciemności.
"Książkę tę dedykujemy Warszawiakom, którzy pokazali nam swoje gorseciki.
Pierwszy z planowanych trzech tomów autobiograficznej prozy wybitego krytyka i historyk kultury. Bardzo osobista, zarazem głęboko refleksyjna, pokazująca szeroki kulturowo-historyczny horyzont opowieść o powojennym dzieciństwie na Ziemiach Zachodnich.
Nigdzie to opowieść o usilnym poszukiwaniu własnego języka, dziedzictwa i tożsamości.
Звірята, що з’їли своїх людей
Druga - po nagrodzonej Nagrodą Literacką im. Gombrowicza debiutanckiej "Mapie" - prozatorska książka Sadurskiej. Tu także w fascynujący sposób nakładają się na siebie odległe czasy i ludzkie losy.
„Jak to u Wojasińskiego, bardzo wciągająca, egzystencjalna, oryginalna proza. To jest znakomita robota pisarska. Dziad zwany Tefilem już w tej próbce jest intrygujący przez swoją starczą nadgniłość, a zarazem energię gadania” ocenił portal zupelnieinnaopowiesc.pl
Historia opowiedziane jest lekko, z inteligentnym humorem.
"To więcej niż dowcipna książka o kuchni. Po prostu dzieło kultury."Tessa Capponi-BorawskaNowe wydanie
Czwarta książka prozatorska i trzeci zbiór opowiadań w dorobku Macieja Miłkowskiego. Jedenaście opowiadań połączonych zarówno tematyką, jak i specyficzną atmosferą.
"Matematycy lubią się śmiać, gdy inni myślą, że śmiać się nie ma z czego" - ze wstępu prof. Wacława Zawadowskiego do książki Katarzyny Akst-Lipszyc "Kryptarytmy, czyli arytmetyka słów"
To jest opowieść o umieraniu.
Furtkę przy dozorcy trudno nazwać powieścią. Powiedziałbym, że jest to raczej „czyn literacki”, dodajmy: najwyższej jakości.
Skąd jednak Ideot, skąd ten tajemniczy tytuł?
Nowe wydanie fantastycznej książki Jana Gondowicza "Czekając na Golema"
Tom opowiadań opublikowany jako zwycięska praca konkursowa w ramach studiów podyplomowych Szkoła Mistrzów.
Jest to dziesięć historii o tym, co zniewala (religia, płeć, obyczaje) i o chwilach wyzwolenia. O groźnych ludzkich słabościach i poszukiwaniu świętości.
Zraniliśmy Ziemię i zepsuliśmy człowieczeństwo. Ten poemat-reportaż o ludzkiej pysze i zemście natury pulsuje gniewem, który oczyszcza. (Magdalena Grochowska)Metelska łączy w tym poemacie swoje dwie literackie pasje, reportaż z poezją.