Brak produktów
Wydawcy
Publikacja Współdziałanie powstała z potrzeby zebrania wspólnototwórczych inicjatyw z naszego najbliższego otoczenia. Jest to zatem wybór, któregogłównym kryterium była mentalna i geograficzna bliskość. Wychodzimy z założenia, że procesy zawsze zachodzą w konkretnych kontekstach, choć nie zawsze powiązanych jednością miejsca i czasu.
Niniejsza książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym – zachęcamy do wspólnego czytania i rozmowy o sztuce.
We współpracy ze studentami i absolwentami Compass Project Birkbeck University of London & Leslie Topp.Z esejami Stewarta Motha i Łukasza Kropiowskiego.Tłumaczenie z języka polskiego na angielski: Jarek Fejdych
Zielnik Diany Lelonek różni się zasadniczo od tych znanych z historii.
Książka powstała we współpracy między Galerią Miejską Arsenał a Archiwum Badań nad Życiem Codziennym (ABnŻC) i Kolektywem Wydawniczym Ostrøv, przy wsparciu firmy VOX.
Drugi drukowany wybór tekstów pierwotnie zamieszczanych na stronie magazynrtv.com
Tekst do wystawy powstał kilka miesięcy przed wybuchem pandemii COVID-19. Do wystawowego zestawu chorób dołączyła nowa, wywoływana przez nieznany wcześniej wirus. […] Sytuacja kryzysu tylko pogłębiła istniejące już wykluczenia.
„Rozmowy i teksty krytyczne” Krzysztofa Wodiczki inspirują do czujnego myślenia o miejscu i roli artystów w tworzeniu nowych form komunikacji i pomysłów tak potrzebnych do ratowania zagrożonej dzisiaj idei demokracji."Marek Wasilewski
Magazyn RTV 2019 został wydany w języku polskim i angielskim.
Publikacja podsumowująca program polsko-izraelskich spotkań studentów szkół artystycznych, realizowany w latach 2008–2018, oraz wystawę pod tym samym tytułem, która była prezentowana w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu w dniach od 7 kwietnia do 6 maja 2018 roku.
Książka stanowi podsumowanie wystawy o tym samym tytule oraz sesji naukowej, które odbyły się w Galerii Miejskiej Arsenał w 2017 roku.
Punkt wyjścia tej publikacji stanowi idea "antywzorców", dyskutowana przez Pascala Gielena i Thijsa Lijstera w artykule Kultura - podbudowa wspólnego dobra w Europie (2015).
Punctum – projekt wieży widokowej na Górze Przemysła jest symbolicznym punktem odniesienia dla wystawy Jarosława Kozakiewicza w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Wzgórze, nad którym obecnie góruje neogotycka wieża, oddalone jest od galerii o kilkaset metrów.
Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła Pawła Polusa, którego twórczość czerpie z tradycji sztuki konceptualnej, skupiając się na podejmowaniu problematyki przedmiotu i związków idei z jej wizualną reprezentacją.
Przed Wami zbiór pięknych ilustracji zaklętych w wyjątkowym przedmiocie – książce tworzonej z radością i pasją. Mam ogromną nadzieję, że obcując z nią poczujecie ciepłą i przyjazną atmosferę, która towarzyszyła nam od początku do końca pracy.
Katalog wydany jako uzupełnienie merytoryczne do wystawy „Płot” Dominika Lejmana, a także dokumentacja projektu przygotowanego przez artystę na 57. Biennale Sztuki w Wenecji.
Być może nie ma rzeczy bardziej zafałszowanej współcześnie niż rola i status artysty oraz sztuki. Malarz, poeta i krytyk. Maciej Mazurek niezwykle przenikliwie odsłania sprzeczności w postrzeganiu tych zjawisk. Wskazuje paradoks kultu artysty w społeczeństwie egalitarnym, które kształtują nierozpoznawalne dla niego siły.
Od wielu lat obserwujemy coraz silniejsze oddziaływanie rysunku jako autonomicznej i pełnowartościowej wypowiedzi artystycznej. Dzięki szerokim definicjom, niezamykającym go w ramach płaszczyzny, rysunek wkroczył w relacje z innymi dyscyplinami artystycznymi, dla których wcześniej pełnił funkcję podległą.
Katalog do wystawy pt. „Narodowo-radykalny – Alexander Pushkin” mającej miejsce w Galerii Miejskiej Arsenał w termini 26.08 – 09.10.2016 r.
Galeria Miejska Arsenał z okazji obchodzenia „Urodzin Fotoplastykonu” postanowiła wydać publikację „Fotoplastykon Poznański”.
Katalog wystawy prac Jerzego Kaliny pt. „Wańka Wstańka”, która odbyła się w Galerii Miejskiej Arsenał w terminie od 24.06. do 24.07.2016 r. Kuratorką wystawy była Jadwiga Siatka. W publikacji znajdują się teksty dotyczące osoby i twórczości artysty, a także bogata dokuemntacja fotograficzna.
„Rozrywki” Jana Michalskiego to satyry na polskie środowisko artystyczne.
Katalog wystawy STRATEGIE BUNTU Galeria Miejska "Arsenał" w Poznaniu 28.08.2015 - 11.10.2015
Eksploracja to badanie, zgłębianie, eksploatowanie, poszukiwanie, odkrywanie. Eksploruje się nieznane tereny, by odnaleźć zasoby i skarby. Nawet współczesne gry komputerowe zakładają eksplorację fantastycznych lokacji i wymyślonych geografii.
Adam Gołębiewski to perskusista, improwizator, muzykolog i socjolog, który na czterech utworach dźwiękowych zawarł nietypowy zapis działania artystycznego na skonstruowanym przez siebie instrumencie umożliwiającym binauralny odbiór dźwięku.
Czy bycie dyplomowanym artystą to powołanie, profesja czy zobowiązanie społeczne? Jak widzi dziś swoją rolę młody adept fotografii - twórca obrazów?
„W stronę instytucji krytycznej” to projekt interdyscyplinarny, na który składają się wystawa, rezydencje artystyczno-badawcze, publikacja oraz szereg działań o charakterze krytyczno-edukacyjnym...
„LOKALSI” to roczny projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przy w współpracy z poznańskimi organizacjami pozarządowymi: Jeżycka Fundacja Senioralna, Fundacja Animatornia, Stowarzyszenie „Jasna Rola” oraz ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików (Okręg Wielkopolski)...
Książka problematyzuje proces twórczy, działania podejmowane przez artystki, które mogą być rozpatrywane w kontekście historii sztuki, jej kanonów, kryteriów. Pracę określają również warunki społeczno-ekonomiczne i kulturowe hierarchie wartości, dominujące w danym czasie i miejscach.
Książka ukazuje życie artystyczne Poznania ostatnich dwudziestu pięciu lat w jego dynamicznym i różnorodnym charakterze ,ich oznaką będzie ruch, przemiany, przenikanie postaw, poszukiwanie nowych strategii artystycznych i rodzenie się nowych inicjatyw