Brak produktów
Wydawcy
„Rozmowy i teksty krytyczne” Krzysztofa Wodiczki inspirują do czujnego myślenia o miejscu i roli artystów w tworzeniu nowych form komunikacji i pomysłów tak potrzebnych do ratowania zagrożonej dzisiaj idei demokracji."Marek Wasilewski
Nacisk, błysk, trzask, zdjęcie. Gest, proces. Słowo. Zwycięstwo, porażka. Utrwalenie, zapomnienie.
Publikacja podsumowująca program polsko-izraelskich spotkań studentów szkół artystycznych, realizowany w latach 2008–2018, oraz wystawę pod tym samym tytułem, która była prezentowana w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu w dniach od 7 kwietnia do 6 maja 2018 roku.
Książka stanowi podsumowanie wystawy o tym samym tytule oraz sesji naukowej, które odbyły się w Galerii Miejskiej Arsenał w 2017 roku.
Punkt wyjścia tej publikacji stanowi idea "antywzorców", dyskutowana przez Pascala Gielena i Thijsa Lijstera w artykule Kultura - podbudowa wspólnego dobra w Europie (2015).
Punctum – projekt wieży widokowej na Górze Przemysła jest symbolicznym punktem odniesienia dla wystawy Jarosława Kozakiewicza w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Wzgórze, nad którym obecnie góruje neogotycka wieża, oddalone jest od galerii o kilkaset metrów.
Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła Pawła Polusa, którego twórczość czerpie z tradycji sztuki konceptualnej, skupiając się na podejmowaniu problematyki przedmiotu i związków idei z jej wizualną reprezentacją.
W katalogu zostało zamieszczonych ponad 200 okładek płyt prezentujących rozwój projektowanie okładki płytowej przez polskich grafików od lat 60. do współczesności.
Przed Wami zbiór pięknych ilustracji zaklętych w wyjątkowym przedmiocie – książce tworzonej z radością i pasją. Mam ogromną nadzieję, że obcując z nią poczujecie ciepłą i przyjazną atmosferę, która towarzyszyła nam od początku do końca pracy.
Katalog wydany jako uzupełnienie merytoryczne do wystawy „Płot” Dominika Lejmana, a także dokumentacja projektu przygotowanego przez artystę na 57. Biennale Sztuki w Wenecji.
Być może nie ma rzeczy bardziej zafałszowanej współcześnie niż rola i status artysty oraz sztuki. Malarz, poeta i krytyk. Maciej Mazurek niezwykle przenikliwie odsłania sprzeczności w postrzeganiu tych zjawisk. Wskazuje paradoks kultu artysty w społeczeństwie egalitarnym, które kształtują nierozpoznawalne dla niego siły.
Od wielu lat obserwujemy coraz silniejsze oddziaływanie rysunku jako autonomicznej i pełnowartościowej wypowiedzi artystycznej. Dzięki szerokim definicjom, niezamykającym go w ramach płaszczyzny, rysunek wkroczył w relacje z innymi dyscyplinami artystycznymi, dla których wcześniej pełnił funkcję podległą.
Katalog do wystawy pt. „Narodowo-radykalny – Alexander Pushkin” mającej miejsce w Galerii Miejskiej Arsenał w termini 26.08 – 09.10.2016 r.
Galeria Miejska Arsenał z okazji obchodzenia „Urodzin Fotoplastykonu” postanowiła wydać publikację „Fotoplastykon Poznański”.
Katalog wystawy prac Jerzego Kaliny pt. „Wańka Wstańka”, która odbyła się w Galerii Miejskiej Arsenał w terminie od 24.06. do 24.07.2016 r. Kuratorką wystawy była Jadwiga Siatka. W publikacji znajdują się teksty dotyczące osoby i twórczości artysty, a także bogata dokuemntacja fotograficzna.
Jeśli za datę narodzin kina grozy uznać premierę Studenta z Pragi Stellana Rye (1913), gatunek ten ukończył niedawno sto lat.
„Rozrywki” Jana Michalskiego to satyry na polskie środowisko artystyczne.
pozaPOZNANIEM – cykl wystaw przygotowanych w ramach wspólnej inicjatywy Galerii Miejskiej Arsenał, Galerii Centralne Oko, Galerii Rozruch oraz Think Art – Myślenie Sztuką.
Katalog wystawy STRATEGIE BUNTU Galeria Miejska "Arsenał" w Poznaniu 28.08.2015 - 11.10.2015
Eksploracja to badanie, zgłębianie, eksploatowanie, poszukiwanie, odkrywanie. Eksploruje się nieznane tereny, by odnaleźć zasoby i skarby. Nawet współczesne gry komputerowe zakładają eksplorację fantastycznych lokacji i wymyślonych geografii.
Adam Gołębiewski to perskusista, improwizator, muzykolog i socjolog, który na czterech utworach dźwiękowych zawarł nietypowy zapis działania artystycznego na skonstruowanym przez siebie instrumencie umożliwiającym binauralny odbiór dźwięku.
Czy bycie dyplomowanym artystą to powołanie, profesja czy zobowiązanie społeczne? Jak widzi dziś swoją rolę młody adept fotografii - twórca obrazów?
„Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce” Sebastiana Frąckiewicza to pierwszy w Polsce zbiór obszernych rozmów z polskimi twórcami street artu i murali.
„W stronę instytucji krytycznej” to projekt interdyscyplinarny, na który składają się wystawa, rezydencje artystyczno-badawcze, publikacja oraz szereg działań o charakterze krytyczno-edukacyjnym...
„LOKALSI” to roczny projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przy w współpracy z poznańskimi organizacjami pozarządowymi: Jeżycka Fundacja Senioralna, Fundacja Animatornia, Stowarzyszenie „Jasna Rola” oraz ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików (Okręg Wielkopolski)...
Zawód: kurator to publikacja poświęcona szeroko pojmowanym praktykom kuratorskim. Działania kuratora sytuuje w szerokiej perspektywie interdyscyplinarnej, włączającej w swój zakres szerokie pole praktyk kulturowych, animacyjnych, badawczych...
Wiele osób może być zaskoczonych najnowszymi pracami Piotra Wołyńskiego. Można bowiem odnieść wrażenie, że Wołyński przemyślał i przedefiniował w nich swoje wcześniejsze rozumienie fotografii, a przynajmniej wzbogacił je o nieobecne dotąd aspekty...
8 Biennale Fotografii dotyczyć będzie miłości, fascynacji, pełnego pasji podejścia do sztuki fotografii. Poddajemy pod namysł figurę amatora i pasjonata, analizujemy przygody fotograficznych fetyszystów, miłośników fotografii analogowej i cyfrowej...
„Biały mazur” to zbiór krytycznych esejów o kinie kobiet w Polsce, poświęcony reżyserkom i scenarzystkom filmów fabularnych, począwszy od kontrowersyjnej Wandy Jakubowskiej, przez wtopioną w małżeński tandem Ewę Petelską, ukrytą w historii kina Agnieszkę Osiecką...
Książka problematyzuje proces twórczy, działania podejmowane przez artystki, które mogą być rozpatrywane w kontekście historii sztuki, jej kanonów, kryteriów. Pracę określają również warunki społeczno-ekonomiczne i kulturowe hierarchie wartości, dominujące w danym czasie i miejscach.
Teksty autorstwa teoretyków i praktyków łączy przekonanie o konieczności krytycznej reorientacji i stałej, czujnej obserwacji dynamiki relacji, zachodzących między głównymi aktorami świata sztuki. Dynamiki wymykającej się dziś nierzadko dobrze rozpoznanym na gruncie historii i teorii sztuki opozycjom: autonomia - zaangażowanie.
Jest to książka stawiająca problem edukacji w obszarze instytucji kultury, działań animacyjnych, krytycznego i otwartego Uniwersytetu oraz działalności organizacji pozarządowych.
Książka ukazuje życie artystyczne Poznania ostatnich dwudziestu pięciu lat w jego dynamicznym i różnorodnym charakterze ,ich oznaką będzie ruch, przemiany, przenikanie postaw, poszukiwanie nowych strategii artystycznych i rodzenie się nowych inicjatyw
Kolejna edycja Biennale Fotografii przygotowywanego przez Galerię Miejską Arsenał w tym roku zaistnieje pod hasłem
Monografia jest próbą usytuowania współczesnej „fotografii jako sztuki” w obszarze refleksji kulturowej. Punktem wyjścia jest pojęcie foto-tekstu, wskazujące na ścisły i niejednoznaczny związek pomiędzy znaczeniami wizualnymi i kontekstem narracyjnym obrazów.