Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Fotoplastykon poznański Zobacz większe

Fotoplastykon poznański

Praca zbiorowa

978-83-61886-66-2

Nowy

GALERIA MIEJSKA ARSENAŁ

16 egz.

Galeria Miejska Arsenał z okazji obchodzenia „Urodzin Fotoplastykonu” postanowiła wydać publikację „Fotoplastykon Poznański”.

Więcej szczegółów

31,50 zł

45,00 zł

-30%

Autor Praca zbiorowa
Ilość stron 112
Wymiary 265 x 220 mm, okładka miękka
Oprawa miękka
Wydawca GALERIA MIEJSKA ARSENAŁ

Galeria Miejska Arsenał z okazji obchodzenia „Urodzin Fotoplastykonu” postanowiła wydać publikację „Fotoplastykon Poznański”. Fotoplastykon Poznański to jedyne takie urządzenie funkcjonujące w zachodniej Polsce, które umożliwia prezentowanie trójwymiarowych zdjęć, jak czyniono to powszechnie jeszcze  sto  lat  temu. Publikacja przybliży historię Fotoplastykonu Poznańskiego [„Dzieje wypraw  w głąb trzeciego wymiaru” Georgi Gruew], przedstawiając sposób jego działania, a także podkreślającej jego funkcję edukacyjną [„Wielka brązowa beczka. Przez zabawę  do nauki, czyli fotoplastykon jako narzędzie edukacyjne” Jadwiga Grzybak (Siatka)] i historyczno- artystyczną [„Trójwymiarowe ekspozycje.  O  wystawach  w  Fotoplastykonie Poznańskim” Marcel Skierski]. W książce znajdzie się bogata  dokumentacja fotograficzna obejmująca zarówno stereofotografie, które można było zobaczyć na organizowanych w Galerii wystawach, jak i zdjęcia z przeprowadzonych licznych warsztatów plastycznych dla dzieci, inspirowanych Fotoplastykonem. Wartość książki zwiększy rozdział złożony ze wspomnień poznaniaków [„Migawki ze wspomnień”  Sylwia Jarmuż], dzięki czemu publikacja stanie się jeszcze bardziej wyjątkową i unikatową pozycją na polskim rynku  księgarskim.

Fragment publikacji [z tekstu Sylwii Jarmuż pt. Migawki ze  wspomnień]

„Pamiętam czarną kotarę…

Leszek Jasiński:
 …za nią, w pomieszczeniu, w którym stał Fotoplastikon, było ciemno. Tylko błyszczały w tej ciemności te złote okulary… Światło tak na nie padało, że miało się wrażenie, iż świecą w mroku. Budowało to atmosferę tajemnicy. Gdy człowiek był dzieckiem, to w ogóle działało tajemniczo. Te okulary były jak prześwity do innej rzeczywistości.  (…)”

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Fotoplastykon poznański

Fotoplastykon poznański

Galeria Miejska Arsenał z okazji obchodzenia „Urodzin Fotoplastykonu” postanowiła wydać publikację „Fotoplastykon Poznański”.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii