Brak produktów
Wydawcy
Niniejsza książka to pierwsze albumowe opracowanie o najstarszym wiekiem kościele w Zakopanem.
Po ponad stu latach ukazuje się dzieło Kazimierza Tetmajera Na Skalnym Podhalu, w pełnej wersji, opartej na wydaniu jubileuszowym z 1914 roku.
Drugie wydanie fascynującej historii zakłady hydropatycznego w Ojcowie pióra balneologa, dawnego prezydenta miasta Krakowa Józefa Dietla.
Drugie wydanie fascynującej historii powstania uzdrowiska w Szczawnicy.
Drugie, poprawione pełne polskie wydanie fundamentalnego dzieła Carla Philippa Emanuela Bacha, jest nie tylko kopalnią wiedzy o XVIII-wiecznej technice, ornamentacji i stylistyce gry na instrumentach klawiszowych, ale również podstawową pozycją, bez której nie może się obyć nie tylko muzyk zainteresowany muzyką dawną, ale również współczesny pianista.
Marc Vignal jest autorem wyróżnionej licznymi nagrodami monografii o Haydnie, książek o Mahlerze i Sibeliusie, a także współautorem licznych dzieł zbiorowych. Był także naczelnym redaktorem Larousse de la musique.
"Chorał Kościoła zachodniego – podręcznik" (tytuł ang. "Western plainchant: a handbook", Oxford University Press) Davida Hileya to fundamentalna pozycja, która w sposób systematyczny, jasny i wyczerpujący porusza problematykę związaną z historią, systematyką, notacją, znaczeniem i interpretacją chorału gregoriańskiego.
„Szczawnica. Podróż do kurortu w XIX wieku i dzisiaj” to wyjątkowy album, prezentujący niezwykle ciekawe dzieje uzdrowiska, historię jego tworzenia, dawne widoki, sposoby podróżowania i spędzania czasu „u wód”.
"Czasu nie maczas spaćbyle nie na zawszebyle oczu nie zamykaćbyle nie śnićhuśtana przez wiatrwystukuje taktmoja śmiertelna kołyska"
Czwarte wydanie niezmiernie popularnej książki przewodnickiej Tadeusza Staicha "Góry wołają".
"Królowie pradawnych puszcz... O dzikach, jeleniach, łosiach, niedźwiedziach, rysiach, tarpanach, turach, wilkach i żubrach w kulturze i tradycji polskiej"
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łapszach Wyżnych to kolejna perełka na szlaku kościołów ziemi spiskiej.
Oddajemy do rąk Państwa zebrane w jednym tomie teksty Spiszaka, pasjonata historii Spisza i kultury ludowej Spisza, Michała Balary: Na południowych kresach. Obrazki z przeszłości Spisza, Szkice spiskie z czasów niedawnych, Z historii Spisza i Podhala naszego stulecia. Teksty były już wydane w pojedynczych tomikach.
Kto z nas nie lubi przygód? Każdy wręcz za nimi przepada! Uwielbia je również mały Felek Nowowiejski. Chłopiec mieszka w małej, warmińskiej miejscowości Barczewo. Tam zostaje muzycznie zaczarowany i odkrywa swoje przeznaczenie. Jakie? Dowiesz się, czytając książkę.
"Ilustrowany Leksykon Gwary i Kultury Podhalańskiej" to naukowo opracowany, zapisany w słowie świat kultury duchowej i materialnej Podhala.
Dwadzieścia lat eksploatacji zbiorników i elektrowni w Pieninach to zarazem dwie dekady gospodarowania jednoosobowej Spółki Akcyjnej Skarbu Państwa, początkowo znanej jako Zespół Zbiorników Wodnych Czorsztyn-Niedzica i Sromowce Wyżne, a od 2004 roku noszącej nazwę Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA.
Fascynujący album o historii tej części doliny Dunajca, strasznych powodziach, o historii budowy zapory w Pieninach i o zabytkach tej pięknej ziemi. Fantastyczne współczesne zdjęcia autorstwa Tadeusza Zabrzewskiego uzupełniono o zdjęcia archiwalne sprzed budowy zapory, niektóre pokazane po raz pierwszy.
„Po własnych śladach” to powieść dla dociekliwych, jak również dla tych, którzy pragną poczuć prawdziwy klimat tatrzańskiego miasta, niedostępny dla turystów. Nieoczywista śmierć i zwroty akcji – to zapowiada niezwykłe śledztwo. A wszystko rozgrywa się wśród podmuchów halnego i górskiej zimy.
„Sztambuch Michała Jagiełły” to przede wszystkim świadectwo ludzi, którzy go znali, doświadczali jego wiedzy, obecności, przyjaźni. To zbiór kilkudziesięciu wspomnień ludzi mu bliskich z kręgu warszawskiego, kręgu zakopiańskiego, kręgu tatrzańskiego. To wypowiedzi taterników, fascynatów gór, literatów, artystów, a także osób, dla których świadectwa Michała...
Po przeszło stu latach od pierwszego wydania w roku 2016 ukazuje się drugie wydanie pism taternickich i fotografii Mieczysława Karłowicza. W 1910 roku, rok po śmierci kompozytora, Sekcja Turystyczna Towarzystwa Tatrzańskiego opublikowała w jednym tomie teksty Karłowicza o Tatrach, które zostały dopełnione licznymi fotografiami tatrzańskimi tego przedwcześnie zmarłego artysty.
"Podróże do wnętrza opery barokowej" to książka oferująca czytelnikowi wyjątkowe spojrzenie na operę barokową.
Nie ma nic lepszego niż dobra porcja śmiechu. Śmiech łaskocze najgłębsze zakamarki naszych dusz, jest gimnastyką dla serca. Nasze dusze są zmięte przez negatywne myślenie i brak entuzjazmu, ale śmiech jest w stanie wygładzić je na nowo. Co więcej, śmiech to sygnał, który pozwala innym odczytać nasze odczucia.
I przepadają raje. I znikają Bogowie. Ale zostaje nam jeszcze żar spraw najzwyklejszych. I rytm własnych dróg.
Trudno mówić o Karpatach bez legend o świętych i cudach. Trudno mówić o polskim Podtatrzu i Pieninach bez legend o Matce Boskiej Ludźmierskiej i świętej Kindze. Góralski żywot cechowało bowiem zawsze szczególne nagromadzenie bardzo przyziemnego profanum i szczególne natężenie niezwykle wzniosłego sacrum.
Jest na Podhalu jedno miejsce z taką historią i otoczone wielką miłością Górali – Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, Gaździny Podhala. W 1234 roku uzyskano zgodę na wybudowanie kościoła, powstała pierwsza parafia na tym terenie i zaczęła się akcja osadnicza na Podhalu.
Zamki!Niemi świadkowie dawnych wieków.
„Opowieści niedoskończone” Beaty Zalot – jedenaście krótkich tekstów wraz z dopełniającymi je rysunkami Szymona Kruczka, to rzadki we współczesnej literaturze przykład książki koncepcyjnej, choć zrazu mogłoby się zdawać, że opowiadania te są „pozornym nieładem, kamieniami spojonymi tylko siłą magii...”
Książka Tadeusza Z. Bednarskiego to kopalnia wiadomości o życiu kulturalnym i intelektualnym, mającym miejsce w szczawnickim uzdrowisku za sprawą przyjeżdżających tam na przestrzeni dwóch wieków pisarzy, poetów, malarzy, uczonych, aktorów i spiewaków.
Kacwin należy do najstarszych wsi Polskiego Spisza. Kościół parafialny powstał na początku XIV stulecia. Ogólny plan kościoła oraz budulec wykazują cechy wspólne ze świątyniami we Frydmanie i Niedzicy.
Poezja Jana Krupskiego malarza-poety jest pełna wyrazu, orginalna. Czy jeszcze mamy takich ludzi? W wierszach Krupskiego widać życie codzienne w Tatrach oraz działalność przewodnicką, która jest nierozerwalna z Autorem od przeszło sześćdziesięciu lat.
Oddajemy do Państwa rąk drugie wydanie Modlitw świętej Hildegardy, wielkiej mistyczki Średniowiecza. Papież Benedykt XVI ogłosił w roku 2012 Hildegardę z Bingen doktorem Kościoła ze względu na jej zasługi dla Kościoła i ogromny wkład w rozwój myśli chrześcijańskiej.
Dzisiaj, trzysta lat po konsekracji kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce w 1715 roku, ukazuje się monografia tego jednego z najwspanialszych zabytków Górnej Orawy.
Książka jest pierwszą monografią opisującą zabytki sakralne znajdujące się na terenie wsi Krempachy na Polskim Spiszu. Kościół „farny” św. Marcina oraz usytuowany na cmentarzu kościół św. Walentego są świadkami bogatych dziejów tej ziemi.