Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Łopuszna. Kościół drewniany WYD 2 Zobacz większe

Łopuszna. Kościół drewniany WYD 2

MONITA RAFAŁ

978-83-65686-09-1

Nowy

ASTRAIA

17 egz.

26,52 zł

39,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor MONITA RAFAŁ
Rok wydania 2017
Ilość stron 64
Wymiary 165 x 235 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca ASTRAIA

Drewniana świątynia w Łopusznej zaliczana jest, wraz z kościołami w Dębnie, Grywałdzie, Harklowej i św. Anny w Nowym Targu, do grupy zwanej drewnianymi kościołami podhalańskimi. Książka ta przybliża historię i opisuje zabytek Łopusznej nad Dunajcem, fotografie zaś ukazują piękno łopuszańskiego kościoła, jednego z najstarszych na Podhalu.

Kościół ten był umiłowaną świątynią ks. prof. Józefa Tischnera, który często tu powracał. 
To o tym właśnie kościele pisał: „Człowiek, żeby znaleźć Boga, musi wejść w ciszę. Musi się uciszyć, musi znaleźć sobie takie miejsce, gdzie nie dochodzą hałasy tego świata. Takim miejscem jest w każdej parafii kościół. […] Kiedy tu przychodzimy, musimy się wyciszyć! W tej ciszy dochodzi do nas głos Boga”.
Drugie wydanie książki o kościele Przenajświętszej Trójcy w Łopusznej daje świadectwo, że sacrum tworzone kilka wieków temu ma trwałe wartości, które przemawiają także do współczesnego człowieka z taką samą mocą, jak pięćset lat temu. 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Łopuszna. Kościół drewniany WYD 2

Łopuszna. Kościół drewniany WYD 2

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii