Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Literatura piękna to pojęcie szersze niż beletrystyka, jednak na co dzień często używane zamiennie. Obejmuje prozę fabularną, czyli różnego rodzaju powieści i zbiory opowiadań.
Jest to pierwsza edycja dziennika Czapskiego bez cenzury i skrótów, a także pierwsza edycja pośmiertna. Dotychczasowe wydanie dzienników z różnych lat – Wyrwane strony – było zbiorem fragmentów publi-kowanych na łamach paryskiej „Kultury”, „Zeszytów Literackich” i „ResPubliki” przygotowanych przez autora do druku.
„Bociany. Opowieść o sztetlu” Chavy Rosenfarb, to opowieść w niewielkim polsko-żydowskim miasteczku z początku XX wieku. Poznajemy życie i troski jego mieszkańców, tych głęboko religijnych i tych już nieco odcinających się od wiary ojców, tych zafascynowanych kabałą i mistyką chasydów i takich, których ciągną nowe czasy i miejsca.
„Ciotka Ester” to historia żydowskiego chłopca, Awruma Lajba, który tułając się po okrytych złą sławą Bałutach, odkrywa przed czytelnikami świat pełen magicznych miejsc.
„Koestler. Literacka i polityczna odyseja dwudziestowiecznego sceptyka”, mająca już amerykańskie i brytyjskie wydanie, to dla czytelnika zainteresowanego historią intelektualną XX wieku, a zwłaszcza zjawiskiem komunizmu, pozycja, która ma wszelkie szanse stać się klasyczną. Jej autor, Michael Scammell zyskał światową sławę już w roku 1984 jako biograf Sołżenicyna.
Seria: Opowieści niesamowite AUTORZY: Juana Manuela Gorriti, Esteban Echeverría, Eduardo Blanco, Eduardo Ladislao Holmberg, José María Roa Bárcena, Carlos Monsalve, Rubén Darío, Clemente Palma, Leopoldo Lugones, Horacio Quiroga, Roberto Arlt, Adolfo Bioy Casares, Silvina Ocampo, Carlos Fuente
W nie szczędzącej szczegółów i surowej opowieści (…) Vanessa Springora wraca do traumatycznego związku, jaki łączył ją, wówczas czternastolatkę, z pisarzem Gabrielem Matzneffem, pod pobłażliwym okiem środowiska literatów.Christine Rousseau, „Le Monde”
Petra Soukupová, „specjalistka od krojenia rodziny”, po kilku powieściach skupionych na relacjach między rodzeństwem czy rodzicami a dziećmi w swojej najnowszej książce, Sprawy, na które przyszedł czas, pierwszy raz bierze pod pisarski skalpel parę małżeńską.Przekład: Julia Różewicz
Przystanek kosmos i 29 innych pieśni o rzeczach i ludziach
Subiektywne światy rozwijają się w nas i obok nas w skryte fabuły, które biegną własnymi ścieżkami – najczęściej równolegle, wzajemnie o sobie nie wiedząc, choć nieraz łączą się i zasilają, rozwidlają albo nieoczekiwanie przecinają na kolizyjnych skrzyżowaniach.
"Żeby dobrze pisać o jedzeniu, trzeba mieć porządny apetyt. [...] Drugi warunek zakłada, że swój konsumpcyjny trening odbywasz wówczas, kiedy stać cię na rachunek, ale nie masz na tyle, by jego wysokość była ci obojętna."A. J. Liebling
Chciałem przeczytać tę piątą sekwencję konwulsyjnego poematu Karola Samsela „od deski do deski”, ale – nie ma „desek”. Zatem dałem się porwać nurtowi – przecież nie „rzeki”, ale czy mogę powiedzieć: „płomienia”, kiedy – czytając – płynę i płonę? I tym samym – samowolnie – spokrewniam Autodafe z duchem Heraklita?
"Dzień, w którym umarło słońce" to już piąta przełożona na język polski powieść Yan Lianke - jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy chińskich.Seria: Proza Dalekiego Wschodu Tłumacz: Joanna Krenz
Drugi tom Opowieści naszych dni to efekt starań i wysiłków wielu ludzi, zjednoczonych potrzebą opowiedzenia historii, które narodziły się w ich głowach. Historii fascynujących, niezwykłych, choć czasem pozornie zwyczajnych. To szeroki przekrój twórczości współczesnych pisarzy o różnych doświadczeniach i wrażliwościach.
Opowieść o czterech cichociemnych, których pokochały miliony Polaków.
Opowieść o czterech cichociemnych, których pokochały miliony Polaków.
Opowieść o czterech cichociemnych, których pokochały miliony Polaków.
Historia opowiedziane jest lekko, z inteligentnym humorem.
Opowieść o tajemnicy, odwadze i, oczywiście, prawdziwej miłości.Spotkamy tu uprzejme damy i złośliwe arystokratki, rycerskich mężczyzn i cynicznych bawidamków, oprócz tego kilku ekscentrycznych wynalazców, archeologa amatora i niezbyt miłą staruszkę. A wszystko to na tle smaganych wiatrem wrzosowisk.
Tu byli, tak stali Gabriela Krauzego, w brawurowym przekładzie Tomasza S. Gałązki, to inspirowana życiem autora opowieść o trudnej codzienności młodych ludzi skazanych na nieustanne kombinowanie i życie poza prawem. To również gorzka historia chłopackiego dorastania w czasach, gdy łatwiej być bezwzględnym chuliganem, niż zdjąć maskę agresora i pokazać prawdziwe, wrażliwe oblicze.
Teksty w przekładzie Ewy Kuczkowskiejpod redakcją: Marty Eloy CichockiejJoko świętuje rocznicę (1989)Zima pod stołem (1994)Ja i ja (1996)Roland Topor, Jean-Michel Ribes, Bitwy (1983) Bitwa morska, Bitwa ostatnia, Bitwa na szczycie, Bitwa wewnętrzna, Bitwa w YvelinesPosłowie Łukasz Drewniak
Chimeryczny lokator (1964), NOWY przekład Marta Eloy CichockaKsiężniczka Angina (1967), przekład Agnieszka TaborskaBal na ugorze (1996), przekład Agnieszka TaborskaPosłowie Agnieszka Taborska
Kolejny tom zainicjowanej przez Jerzego Giedroycia serii publikacji źródłowych do dziejów paryskiej „KULTURY”.
"Tę książkę dedykuję moim ukochanym dzieciom: Théo, Julliette i Caroline Wakuluk, które dzielnie sobie radziły w czasiemojej choroby i rekonwalescencji,i które dawały mi siłę w walce o powrót do zdrowia."(Zuzanna Butkiewicz)
Nieznana powieść Simone de Beauvoir publikowana pierwszy raz po ponad pół wieku od powstania.
Zanim przeczytasz Noce i dnie, poznaj Ludzi stamtąd – cykl opowiadań Marii Dąbrowskiej, jednej z najwybitniejszych polskich powieściopisarek.
W ostatnich dziesięcioleciach większość społeczeństw stała się o wiele bardziej represyjna, ich prawa są surowsze względem ubiegłych epok a nawet lat, a sędziowie stali się bardziej nieelastyczni, i to bez bezpośredniego związku z ewolucją przestępczości i systemu wymierzania sprawiedliwości.
„Jeżeli czytałeś Justynę, to bez wątpienia wierzysz, że najbardziej zdeprawowane serce, najbardziej zdegradowany umysł, najbardziej dziwacznie nieprzyzwoita wyobraźnia nie mogą wymyślić niczego, co tak oburzałoby rozsądek, skromność i humanizm. Otóż pomyliłbyś się, albowiem to arcydzieło wszelkiego zepsucia właśnie zostało przekroczone (...)".
"W zimie brązowe miśki zawsze smacznie spały, Ino jeden stał na Krupówkach, ten, co był biały."Marek Zawadzki, Biały Miś z Krupówek
Cykl: Oblicza prowokacji (tom 2)
"Dość powszechnie uważa się, że «Moby Dick», «Kopista Bartleby», «Benito Cereno» i «Billy Budd» to najważniejsze utwory Hermana Melville - pisze Adam Lipszyc - ja zaś chętnie przystaję na te tradycyjne wartościowania. Niemal każdy utwór Melville’a wydaje mi się jednak ważny lub zwyczajnie wspaniały".
Ta zaskakująca, intymna i pochłaniająca książka udowadnia, jak cienkie są granice między pracą i życiem, miłością i nienawiścią, faktami i fikcją. Jednocześnie tworząc portret fikcyjnego (czy na pewno?) artysty, Nevo prezentuje również zniuansowany, prowokujący do myślenia obraz wewnętrznie rozdartego kraju.
Bajki są niezwykle intrygującą i – w przeciwieństwie do wierszy – mniej znaną częścią twórczości literackiej Erny Rosenstein – malarki, poetki. „Poławiacz cieni” to zbiór niemal wszystkich bajek, które udało się odnaleźć w archiwum domowym artystki. W większości pochodzą najprawdopodobniej z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, ale kilka z nich zostało napisanych w kolejnych dekadach.
W dziale Literatura piękna prezentujemy książki (powieści i zbiory opowiadań) autorów polskich oraz zagranicznych, m.in. czeskich, ukraińskich, węgierskich, niemieckich, francuskich, hiszpańskich, włoskich, amerykańskich, kanadyjskich, nigeryjskich, koreańskich, japońskich i tajwańskich. Niektóre nazwiska są bardzo znane, inne mniej, choć ich książki również są godne polecenia.
Celem literatury pięknej jest dostarczenie rozrywki oraz poruszenie czytelnika - jesteśmy przekonani, że powieści i zbiory opowiadań, które są dostępne w naszej księgarni, doskonale to zadanie spełniają, a ich lektura to prawdziwa przyjemność.
Zachęcamy cię do przejrzenia naszej oferty - znajdziesz w niej książki beletrystyczne wydane m.in. przez PIW, Marginesy, Wielka Litera, Tajfuny, Kwiaty Orientu, Książkowe Klimaty, Relacja, Pauza, Mag czy Dowody na Istnienie.