Brak produktów
Wydawcy
WYDAWNICTWO PRÓBY
Przejmująca opowieść o miłości do sztuki, wierności własnym przekonaniom i tragicznych meandrach historii.
Klasyczny zbiór szkiców Hugo von Hofmannsthala zawierający m.in. eseje o Balzaku, Wildzie, Paterze, zapis wrażeń z podróży do Grecji i na Sycylię, tekst o ogrodach oraz kolekcji dzieł sztuki Karola Lanckorońskiego.
Béla Hamvas stoi osobno, nie ma poprzedników ani następców. Należał do najbardziej oczytanych, najgłębiej i najśmielej myślących ludzi na Węgrzech. Po II wojnie światowej skazany na milczenie, wykluczony z kręgu publikujących, największe dzieła napisał pracując jako robotnik i magazynier na wielkich budowach socjalistycznych. Pozostawił bogatą i cenną spuściznę.
Yael Neeman (ur. 1960) – izraelska pisarka, literaturoznawczyni i redaktorka.
Książkę docenią zarówno czytelnicy dopiero odkrywający Iwaszkiewicza, jak i znawcy jego twórczości.
Jest to pierwsza edycja dziennika Czapskiego bez cenzury i skrótów, a także pierwsza edycja pośmiertna. Dotychczasowe wydanie dzienników z różnych lat – Wyrwane strony – było zbiorem fragmentów publi-kowanych na łamach paryskiej „Kultury”, „Zeszytów Literackich” i „ResPubliki” przygotowanych przez autora do druku.
"Żeby dobrze pisać o jedzeniu, trzeba mieć porządny apetyt. [...] Drugi warunek zakłada, że swój konsumpcyjny trening odbywasz wówczas, kiedy stać cię na rachunek, ale nie masz na tyle, by jego wysokość była ci obojętna."A. J. Liebling
„Godziny włoskie” to godziny błogosławione, spędzone na odkrywaniu Włoch, ich klimatu, krajobrazów, scen rodzajowych.
Tuż przed Bożym Narodzeniem stroniący od towarzystwa Anglik zostaje znaleziony martwy w swoim florenckim mieszkaniu.
"Poruszająco przenikliwa książka o miłości" Piotr Anderszewski
Tom szkiców podróżnych Adama Szczucińskiego, to próba stworzenia prywatnego portretu miejsca nie do końca rzeczywistego — miasta wyłaniającego się z wody, z mgły, ale i z literatury.
Robert Byron uchodzi za ojca brytyjskiej literatury podróżniczej. W pierwszą podróż, po Europie, wybrał się w 1924 roku automobilem – z dwójką przyjaciół, równie młodych i beztroskich jak on. Owocem tej wyprawy jest "Europa w zwierciadle".
Po raz pierwszy po polsku powieść historyczna Leonarda Sciascii, autora „Dnia puszczyka”, „Każdemu, co mu się należy (od mafii)”, „Rycerza i śmierci”, w tłumaczeniu Haliny Kralowej.