Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Między lasem a wodą Patrick Leigh Fermor motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Między lasem a wodą

FERMOR PATRICK LEIGH

978-83-970924-0-2

Nowy

WYDAWNICTWO PRÓBY

33 egz.

53,72 zł

79,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor FERMOR PATRICK LEIGH
Rok wydania 2024
Ilość stron 332
Szerokość (mm) 120
Wysokość (mm) 190
Grzbiet (mm) 35
Wymiary 120 x 190 x 35 mm
Oprawa twarda
Data premiery 2024-05-10
Wydawca WYDAWNICTWO PRÓBY

„Między lasem a wodą” to druga część trylogii opisującej wędrówkę Patricka Leigh Fermora przez Europę – od Hoek van Holland aż po Konstantynopol – podjętą w czasie burzliwym i niepokojącym, niespełna rok po dojściu Hitlera do władzy. Ten etap pieszej eskapady Fermor rozpoczął na Moście Marii Walerii przy ówczesnej granicy czechosłowacko-węgierskiej, zakończył zaś u Żelaznych Wrót, oddzielających Karpaty od Gór Wschodnioserbskich.

Proza Fermora łączy tęsknotę za młodością, z dojrzałą erudycją pisarza, to zapis zdarzeń sprzed lat i świata sprzed katastrofy, widzianych z czułością, ale i z dystansem. Świadectwo potęgi pamięci, wyobraźni, odwagi swobodnych dociekań, w których liczy się tylko to, co rzeczywiście przeżyte, przemyślane i zrozumiałe po latach.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Między lasem a wodą

Między lasem a wodą

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii