Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Książki politologiczne, które proponujemy w naszej księgarni, to tytuły przeznaczone są zarówno dla specjalistów, jak i osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat nauk politycznych.
Polityka i polityczność to pojęcia od wielu wieków będące przedmiotem dyskusji i sporów naukowych, a zarazem mające status "notorycznie niejasnych".
Zjawisko polityczne łatwiej jest postrzegać, kierując się przekonaniem, iż "koń jaki jest, każdy widzi", niż wnikać w nie poprzez szukanie uargumentowanej odpowiedzi na pytanie: to znaczy jakie?
Powstanie i ewolucja systemu bezpieczeństwa państw zachodnich.
Po przeczytaniu tej książki nikt nie będzie miał już wątpliwości co do tego, że finansowe elity na trwałe zdominowały scenę polityczną USA.
Wyobrażenia geopolityczne w polskiej muzyce popularnej po 1989 roku.
Studium przypadku sojuszu PO-PSL z 2007 roku
Nowoczesne formy patriotyzmu i nacjonalizmu w kontekście przemian współczesnych systemów społeczno-politycznych.
Studia Historiozoficzno-Antropologiczne
Stosunek państwa i sił politycznych do spółdzielczości w II i III Rzeczypospolitej
Wydanie II, poprawione i uzupełnione
Intelektualiści w polskiej przestrzeni publicznej
Carl Schmitt o problemie porządku światowego.
Książka nagrodzona w 2018 roku European Book Prize.
Przedstawione rozważania zainspirowała znakomita książka jednego z czołowych współczesnych polityków, dyplomaty Stanów Zjednoczonych Ameryki, Henry Kissingera "Porządek Światowy".
Ściana Płaczu, Jad wa-Szem, gwiazda Dawida czy wzięte z Biblii hebrajskie nazwy - to wszystko symbole, które organizują współczesny Izrael. To książka o zarządzaniu symbolami.
Nieprzejednany wolnościowiec, biocybernetyk badający procesy społeczne, nieskorumpowany i ideowy polityk oraz międzynarodowej sławy politolog postanowili wspólnie wydać książkę pod wielce intrygującym tytułem: „Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu”. Inspiracją była bieżąca sytuacja polityczna w naszym kraju.
Czy katastrofa w Czarnobylu przyczyniła się do upadku komunizmu? Skąd wziął się polski ruch ekologiczny i dlaczego po 1989 roku nie stworzył silnej politycznej reprezentacji?
Tematem niniejszej książki jest transfer zachodniej technologii do komunistycznego Bloku Sowieckiego. Autor pomijając główną narrację historyczną o konflikcie pomiędzy komunizmem a kapitalizmem ukazuje nieprzerwany program transferów zachodniej technologii pozwalający na budowanie zdolności produkcyjnej, ekonomicznej a następnie militarnej sowieckiej Rosji.
Kto chce lepiej zrozumieć współczesną Polskę, powinien uważniej przyjrzeć się jej modelom patriotyzmu.
Studia o kryzysie światowym i strategii lewicy.
Monografia podsumowuje aktywność Polski w instytucjach międzynarodowych na przestrzeni minionego stulecia
Niniejsze opracowanie jest pierwszą w polskiej literaturze monografią poświęconą problematyce zarządu komisarycznego, zarówno jako konstrukcji prawnej, jak i praktyki jej stosowania.