Brak produktów
Wydawcy
QBS
Czy wiesz dlaczego nie wiesz kto jest prezydentem Szwajcarii? Tytuł książki Joanny Lampki otwiera wrota do zainteresowania się tym szczególnym państwem. Europejskim – a przecież nie do końca zrozumiałym.
Krytyczny raport o stanie systemu oświaty, zawierający analizę problemu i rekomendacje zmian.
W książce autor tłumaczy mechanizmy ewolucji biologicznej. Poddaje je ścisłej, niemal matematycznej, analizie, w wyśmienity sposób budując uproszczone modele poszczególnych zjawisk, które w niej występują, tłumacząc zarazem w bardzo prosty sposób samą istotę tych mechanizmów. Wydanie 2
Ekonomia nie musi być nudna, a rozważania o systemach politycznych nie muszą wymagać pomocy słownika wyrazów obcych. Wystarczy, że tymi tematami zajmą się rezolutni młodzi ludzie i już stają się one proste i zrozumiałe.
Pierwsze wydanie Planowanego chaosu ukazało się zaraz po II wojnie światowej, w roku 1947. W czasach PRL książka była, tak jak zresztą i inne książki Ludwiga von Misesa, objęta zakazem cenzury. Już chociażby to powinno stanowić zachętę do jej przeczytania.
Nieprzejednany wolnościowiec, biocybernetyk badający procesy społeczne, nieskorumpowany i ideowy polityk oraz międzynarodowej sławy politolog postanowili wspólnie wydać książkę pod wielce intrygującym tytułem: „Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu”. Inspiracją była bieżąca sytuacja polityczna w naszym kraju.
„Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?” to pozycja wydana w cieszącej się szerokim zainteresowaniem czytelników serii „Biblioteka Rządzących i Rządzonych".
W gruncie rzeczy jest to książka przerażająca. Mówi bowiem o metodach zniewalania jednych przez drugich. Rządzonych przez rządzących. Temat ten znany jest od tysięcy lat. Dawniej zniewalano przemocą fizyczną, a dzisiaj mechanizmy są bardziej subtelne.
59 kluczy do zrozumienia zagadki życia to pierwsza książka, która przedstawia tak spójną teorię powstania życia na Ziemi. Według autora, życia nie da się zrozumieć wyłącznie w oparciu o jedną dyscyplinę naukową i dlatego spośród wielu dziedzin wybrał te zagadnienia, które są według niego najważniejsze w zrozumieniu zagadki życia.
Drugie wydanie dyskusji na temat systemów organizacji społecznej w naszym społeczeństwie.
W książce prof. Mirosława Matyi pt. „Szwajcarska demokracja bezpośrednia szansa dla Polski?” przedstawiony został system polityczny Szwajcarii oparty na demokracji bezpośredniej, czyli woli ludu. Autor pisze o „demokratycznym fenomenie” szwajcarskiego ustroju politycznego, który jest unikatowy w skali światowej.
Czy wiesz dlaczego nie wiesz kto jest prezydentem Szwajcarii? Tytuł książki Joanny Lampki otwiera wrota do zainteresowania się tym szczególnym państwem. Europejskim – a przecież nie do końca zrozumiałym.
„Zamknijmy wszystkie uniwersytety. Wtedy uratujemy Europę. I weźmy się do ciężkiej pracy.” Czy podobne nawoływania można by traktować serio? A co ważniejsze, czy można zapanować nad historią?
Na kartach książki Jak zostać tygrysem Europy Magdaleny Spendel Czytelnik odkryje historię niewielkiego narodu, który doświadczony latami okupacji dostał szansę na suwerenność i... genialnie tę szansę wykorzystał!
Jak uchronić demokrację przed… demokratycznie wybranymi politykami, czyli nowozelandzkie reformy antyetatystyczne.
Książka "Zapadnia - człowiek i socjalizm" nie jest typową ideologiczną krytyką systemu socjalistycznego, ale próbą głębszej analizy i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.
„Fizyka Życia” jest książką, która w sposób ścisły i pełny opisuje elementy składowe występujące w organizmach żywych oraz mechanizmy składowe występujące w ewolucji biologicznej. Jest to prawdopodobnie pierwsza udana próba zbudowania pełnego, ścisłego modelu życia.