Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Nowe Państwo. Porozumienie Centrum w dokumentach (1990–2001) Zobacz większe

Nowe Państwo. Porozumienie Centrum w dokumentach (1990–2001)

CHMIELECKI ADAM

978-83-956667-0-4

Nowy

FUNDACJA TOŻSAMOŚCI I SOLIDARNOŚCI & PARTIA MEDIA

124 egz.

34,93 zł

49,90 zł

-30%

Autor CHMIELECKI ADAM
Ilość stron 272 + 64 aneks ilustracyjny
Format 175 x 250 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Rok wydania 2020
Wydawca FUNDACJA TOŻSAMOŚCI I SOLIDARNOŚCI & PARTIA MEDIA

Książka zawiera kilkadziesiąt niepublikowanych nigdy, poza drukami wewnątrzpartyjnymi, najważniejszych dokumentów programowych Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego, poprzedzonych wstępem autora. Choć trudno w to uwierzyć, to pierwsza publikacja książkowa poświęcona w całości PC, jeśli nie liczyć wydanych wcześniej wspomnień niektórych polityków tej partii.

Publikacja zawiera przede wszystkim uchwały czterech kongresów krajowych, które miały miejsce w dziejach PC, a także uchwały Zarządu Głównego i Naczelnej Rady Politycznej PC. Zbiór zawiera również materiały i programy wyborcze kolejnych koalicji zbudowanych przez PC – Porozumienia Obywatelskiego Centrum w wyborach parlamentarnych w 1991 roku i Zjednoczenia Polskiego w wyborach parlamentarnych w 1993 roku. Autor zamieszcza również program wyborczy Lecha Kaczyńskiego z 1995 roku, gdy przyszły prezydent po raz pierwszy wystartował w wyborach prezydenckich, jako kandydat zgłoszony właśnie przez Porozumienie Centrum. Publikacja jest bogato ilustrowana, zawiera 64-stronnicowy aneks ilustracyjny. Mecenasem wydania książki był bank PKO Bank Polski.

Jak pisze autor, w 1990 roku powstało Porozumienie Centrum, pierwsza partia, której twórcą i przywódcą był Jarosław KaczyńskiUgrupowanie bardzo szybko wypracowało program, któremu konsekwentnie dochowało wierności do końca swojej działalności. Program budowy Nowego Państwa, wolnego od postkomunistycznej sieci zakulisowych powiązań, nomenklaturowej gospodarki, skrajnej eskalacji przestępczości zorganizowanej, neoliberalnych rozwiązań gospodarczo-społecznych.

Program Nowego Państwa dążył do zbudowania Polsku bezpiecznej i podmiotowej na arenie międzynarodowej, obecnej w strukturach politycznych i militarnych Zachodu. Polski z nowoczesną gospodarką kapitalistyczną, w której premiowane są umiejętności i aktywność, a wszyscy mają równe szanse, ale także prawo do bezpieczeństwa socjalnego. Polski o sprawiedliwym ładzie społecznym opartym na rozliczeniu z okresem komunistycznym i na wartościach chrześcijańskich, wolności i godności każdego człowieka. Polski nowoczesnej, ale modernizującej się w zgodzie z tradycją patriotyczną, a nie mimo lub przeciw niej. Polski z silnym instytucjami państwowymi, walczącymi z patologiami nomenklaturowych biznesów, zaangażowaniem służb specjalnych w politykę, korupcją życia publicznego i przestępczością.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nowe Państwo. Porozumienie Centrum w dokumentach (1990–2001)

Nowe Państwo. Porozumienie Centrum w dokumentach (1990–2001)

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii