Brak produktów
„Rośliny do każdego ogrodu” – to nowa pozycja firmowana przez Związek Szkółkarzy Polskich skierowana do amatorów i hobbystów, a szczególnie do rozpoczynających przygodę z ogrodem.
Książka obejmuje teksty dotyczące założeń przedwstępnych w badaniu polskiej sztuki najnowszej. Tytułowe założenia przedwstępne dotyczą rozmaitych uwarunkowań, które zostały tak mocno zinternalizowane przez historyków sztuki, że umykają ich uwadze, ale jednocześnie silnie wpływają na przyjęte pozycje badawcze.
W opowiadaniach Jarka Wastermarka sprawność konstruowania wciągającej fabuły idzie w parze z zamiłowaniem do literackiego eksperymentu, z poczuciem humoru i z wyostrzonym zmysłem obserwacji. Większość tekstów tego tomu sytuuje się na pograniczu literatury popularnej i wysokoartystycznej. Autor czerpie z obu obiegów liter
Esej nagrodzony główną nagrodą w III edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi.
Publikacja pt. Pierwsze ćwiczenia zawiera treści wychowania i nauczania dotyczące kluczowych edukacji, takich jak: edukacja polonistyczna, matematyczna, społeczna, przyrodnicza, a także elementów edukacji muzycznej oraz plastycznej.
Zbiór zadań dla klasy 1 jest propozycją adresowaną do nauczycieli, rodziców i uczniów, to zbiór dodatkowych ćwiczeń przydatnych w nauczaniu matematyki, w doskonaleniu matematycznych umiejętności oraz wyrównywaniu braków w tym zakresie.
W zeszycie znajduje się 10 testów z zadaniami ujętymi w bloki tematyczne, które odnoszą się do różnych obszarów edukacji i wymagają od uczniów nie tylko rozumienia i przetwarzania przeczytanych informacji, nie tylko rachowania i rozwiązywania prostych zadań arytmetycznych, ale także kojarzenia związków przyczynowo - skutkowych...
Nauka czytania i pisania jest jedną z kluczowych umiejętności gwarantujących sukcesy szkolne. Jednak należy pamiętać, iż efektywne uczenie się wymaga systematyczności i wytrwałości.
Lektura najnowszej książki Michalkiewicza może porazić bezwzględnym obnażeniem mechanizmów rządzących polską polityką, gospodarką i życiem publicznym.
Kluczową umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem. Zgodnie z zasadą, że „podróże kształcą” przygotowaliśmy dla Waszych Wychowanków zbiór tekstów będących zapisem wirtualnej wycieczki dookoła Polski.
Książek, artykułów czy opracowań dotyczących polskiego antysemityzmu publikuje się w Stanach mnóstwo. Antypolonizm, na którym skupia się Goska, to temat, o którym mówi się rzadko albo wcale.
W niniejszej książeczce główny akcent położono na pomoc dziecku w zdobywaniu umiejętności rysowania. Książeczka zawiera proste i jasne wskazówki oraz wzory wyjaśniające, jak krok po kroku można narysować rozmaite zwierzęta, pojazdy, rośliny, przedmioty bądź postacie.
Ćwiczenia rozwijające umiejętność rozumienia czytanego tekstu.
Sprawa Adama Humera wstrząsnęła opinią publiczną. Po jednej stronie kaci, po drugiej żyjące ofiary, pomiędzy nimi opieszały sąd. Piotr Lipiński kreśli losy Humera od młodości przez karierę w UB po głośny proces o zbrodnie stalinowskie.
Dzieci mają okazję do ćwiczenia swojej wytrwałości w dążeniu do celu, do rozwijania wrażliwości estetycznej, a przede wszystkim do zaspokajania dziecięcej ciekawości świata.
Zbiór zadań dla klasy 2 jest propozycją adresowaną do nauczycieli, rodziców i uczniów, to zbiór dodatkowych ćwiczeń przydatnych w nauczaniu matematyki, w doskonaleniu matematycznych umiejętności oraz wyrównywaniu braków w tym zakresie.
Nasze państwo stało ostatnie 25 lat po stronie silniejszych w grze rynkowej, w przekonaniu, że wszystkim się to opłaci (przypływ miał wszak podnosić wszystkie łódki). Dziś widać wyraźnie, że było w tym wiele naiwności. Skutek uboczny tej wieloletniej polityki to poczucie osamotnienia i bezsilności wielkiej części społeczeństwa...
Ferma ciał Jarosława Maślanka to powieść znakomita. Pod płaszczykiem popularnej formy (wszak to niemal horror – tym bardziej przerażający, że nie ma w nim nic nierzeczywistego) autor przekazuje ważne obserwacje społeczne i psychologiczne.
Ta historia jest niewiarygodna, ale – uwierz mi na słowo – wydarzyła się naprawdę. W miasteczku nad rzeką mieszkała rodzina: mama, tato i dwoje dzieci, starszy chłopczyk i mała dziewczynka. Była to najbardziej strachliwa dziewczynka na świecie.
Jeśli spodziewasz się, że ta książka odpowie na twoje najważniejsze pytania lub ukoi twoje widzenie siebie i świata, to się mylisz. To w najwyższym stopniu niepoprawna politycznie książka wolnej Polski, w której Robert Gong dotyka spraw najbardziej bolesnych.
Przyjaciele z krainy Tuko Tuko uwielbiają się bawić. Przewodzi im Dyzio, pełen energii i szalonych pomysłów, któremu towarzyszy wierny Majtek. Zwykle dołącza do nich rezolutna Nusia i przemądrzały Krostek. Tylko Ryfek nie zawsze może uczestniczyć w zabawie, ponieważ mieszka daleko i często choruje.
W ostatnim albumie serii porucznik Bruce J. Hawker wraz z przyjacielem George'em Lundem próbują uratować ojca Bruce'a, lorda Hawkera, z rąk bezwzględnych bandytów.
Maria Jastrzębska - poetka, tłumaczka, redaktorka i animatorka kultury. Urodziła się 28 marca 1953 roku w Warszawie, cztery lata później wyemigrowała na stałe z rodziną do Londynu, w latach 1973 - 76 studiowała psychologię w Sussex.
Autor Ksiąg - kimkolwiek naprawdę jest - mało tego, że nie podziwia dzieła stworzenia, ale jestem przekonany - bo to jasno, myślę, wynika z jego utworów, choć nie wypowiedziane wprost - że nie tylko całe literackie dzieło Szekspira, ale i całe twórcze dzieło Boga uważa za niewarte nawet jednej łzy skrzywdzonego dziecka.
Zakochany Tęgomir Tłuszcz postanawia schudnąć dla dziewczyny, lecz nie ma pojęcia jak się do tego zabrać. Z pomocą przyjdą mu przyjaciele i jeszcze ktoś z blond lokami.
Masz wrażenie, że ta wojna toczy się między czystym dobrem a czystym złem? Myślisz, że ona się toczy w jakims konkretnym kraju? Iraku? Afganistanie? Syrii? Libii? Wydaje Ci się, że to naprawdę Brian Turner, żołnierz 3 Brygady patrzy przez lunetę na kobietę wieszającą pranie? Czy to Ty, ja i wszyscy inni?
Przekłady zamieszczone w tej niewielkiej książeczce powstawały w róznych latach na marginesie moich rozmaitych zajęć, nie jestem bowiem zawodowym tłumaczem. Nie zadbałem też - poza niektórymi - aż do schyłku życia, by je opublikować.
Numer II utworzonego w poprzednim roku czasopisma ilustruje mniej znane epizody z życia Jana Sobieskiego i to głównie w okresie poprzedzającym jego rządy w Rzeczypospolitej, do sejmu koronacyjnego w 1676 r.
Opracowany przez prof. Wiktorię Śliwowską szkicownik z rysunkami autorstwa Cypriana Dunin-Wąsowicza przedstawiającymi współwięźniów i współzesłańców z lat 1850–1857. Powstawały one w Cytadeli Warszawskiej oraz na zesłaniu w Omsku.
W 2013 roku zdiagnozowano u mnie raka piersi. Sprawa jawiła się jako poważna, tumor był agresywny i nietypowy, a ja miałam wtedy 39 lat i oniemiałam ze zdumienia.
Wyznanie i przebaczenie ukazane zostało jako dynamiczna i często kontrowersyjna „instytucja” Kościoła charakteryzująca się wielością form i rytów. Punktami zwrotnymi w historii spowiedzi okazały się Sobór Laterański IV oraz reformacja.
W książce została przedstawiona idea równouprawnienia kobiet w polskiej kulturze z naciskiem na prawa polityczne. To praca o rozwoju idei emancypacji kobiet od powstania styczniowego 1863 r. do pierwszych wyborów parlamentarnych w 1919 r...
Co było zamurowane w modelarni? Jakie osiedlowe tajemnice wychodzą na jaw po trzydziestu i więcej latach?
Pierwszym autorskim zbiorem opowiadań w nowej edycji "Magazynu Fantastycznego" jest "Poznasz mnie po głosie" Tomasza Kaczmarka. To w większości teksty nowe, do tej pory niepublikowane, o szerokim spektrum tematycznym - zarówno horrory, jak i fantasy czy science - fiction.
Trening rekomendowany jest przez psychologów i lekarzy ginekologów do codziennego stosowania.
Album pod powyższym tytułem prezentuje wybór gobelinów, tkanin i haftów zmarłejw 2012 roku artystki Delfiny Krasickiej.
Niezwykła wyobraźnia literacka Wiśniewskiego oddaje hołd Calvino, Borgesowi czy twórcom z grupy OuLiPo. Pozornie zwykła i oswojona rzeczywistość ma swoja absurdalną, groteskową, czasem przerażającą podszewkę. Jego proza to odświeżający powiew niekonwencjalności.
Dziewczynka - stonka i inwazja martwiaków to pierwsza część cyklu ksiażek o nietypowej dziewczynce i jej przygodach. Pełna ironii surrealistyczna opowieść z wątkiem kryminalnym przeznaczona dla czytelników z poczuciem humoru i bujną wyobraźnią - od 13. do 113. roku życia.
Każda społeczność ma swoją historię i postacie, które w tej historii zapisały się w sposób szczególny. Ludzkie dążenia, działania, pasje, wykonywane z sercem i zaangażowaniem zmieniają rzeczywistość w różnych wymiarach. Historia Huciny jest tego pięknym przykładem. (...)