Brak produktów
Wydawcy
Diariusz kancelaryjny 1649-1655
Seria wydawnicza Młodzi historycy IDMN
Koedycja z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej
Słownik składa się z sześćdziesięciu dziewięciu biogramów postaci kluczowych dla dziejów ruchu katolicko-społecznego w Polsce. Dobór bohaterów jest bardzo zróżnicowany, znajdują się tam zarówno osoby świeckie, duchowne, ludzie polityki, czy akademicy, których wiara wpłynęła na działalność w przestrzeni publicznej.
Organizacje. Wydarzenia. Pojęcia.
Opracowanie Marian Marek Drozdowski
Najważniejsza część sporu o Ordynację Zamojską toczyła się w latach 1665-1673 i była istotnym konfliktem politycznym w państwie polsko-litewskim w tym okresie.
Ustanowienia, praktyki, rekonstrukcje - szkice ofiarowane Profesorowi Markowi Prejsowi
Wstęp i opracowanie Krzysztof Kosiński
Przełożyła i komentarzem opatrzyła Elwira Buszewicz
Biografia żołnierska z burzliwą historią XX wieku w tle
"Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego”, który powstał z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego to publikacja wyjątkowa. Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym ukazuje się naukowe kompendium wiedzy zawierające biogramy osób związanych z najliczniejszym nurtem politycznym II Rzeczpospolitej.
„Książka Marceliny Koprowskiej jest pracą ważną i pożyteczną. Jest to pierwsze kompleksowe opisanie życia religijnego podczas Powstania Warszawskiego."Fragment recenzji dr. Karola Mazura, MPW
Magnackie zakupy i świat rzeczy paryskich w XVIII wieku
Ameryka Roosvelta i Trumana w II wojnie światowejDzieje polityczne Stanów Zjednoczonych od roku 1900
Porządek płci w polskiej kulturze akademickiej w pierwszej połowie XX wieku
Przyczynki historyczne. Polemiki i wspomnienia
Życie obok systemu Maciej Święcicki (1913-1971)
"Bohaterowie przedstawianego tomu, jako działacze Komitetów Obywatelskich i innych stowarzyszeń społecznych oraz politycznych tworzyli na wielu poziomach społeczeństwo obywatelskie – strukturę społeczną, której cechą wyróżniający jest podzielany przez jej uczestników określony kanon idei demokratycznych.(...)"
Publikacja zawiera wybór dokumentów wraz z omówieniami będących zapisem działalności koalicyjnego Rządu Obrony Narodowej Wincentego Witosa i Ignacego Daszyńskiego, powołanego przez Naczelnika Państwa 24 lipca 1920 r.
Historia Sekcji Polskiej Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE)
"W moim przekonaniu monografia autorstwa Profesorów Sikorskiego i Wątora nie tylko porządkuje dotychczasowy stan badań, ale przede wszystkim jest pierwszą w historiografii próbą- dodajmy udaną-kompleksowego ukazania dziejów Ligi Narodowej w zaborze pruskim..."
Prostota franciszkańska i rokokowa ekspresja w założeniu pielgrzymkowym w Ratowie nad Wkrą
Trzeci tom źródeł dotyczących bizantyńskiego ikonoklazmu zawiera polskie przekłady – wraz z ich opracowaniem – greckich i łacińskich źródeł ukazujących jego dzieje od synodu w Hierei (754) do soboru nicejskiego II (787).
„Słownik biograficzny polskiego katolicyzmu społecznego”, który powstał z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego to publikacja wyjątkowa, a jej celem jest próba rzetelnego oddania fundamentalnego znaczenia katolicyzmu społecznego w najnowszej historii Polski minionego stulecia.
Pamięć o nieheteronormatywnych ofiarach obozu
To drugi tom źródeł do dziejów długiego sporu ikonoklastycznego w cesarstwie wschodniorzymskim (726-843).
"Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego” to historie ludzi niezwykłych, którzy w zamyśle wrogów Polski mieli zostać wyrzuceni z narodowej pamięci i pozbawieni należnej im sprawiedliwości.