Brak produktów
Wydawcy
Eseje o fotografii w kulturze popularnej
Kres życia w perspektywie medialnego zapośredniczenia
„Skoczyński, (...), formuje program »jak pisać historiografię filozoficzną; wszak składają się na nią nie tylko idee, hipotezy czy teorie, ale również to, co towarzyszy ‘na co dzień i od święta’, tworząc swoisty ‘kontekst dla tekstu’, w którym przychodzi przebijać się przez zapory polityki, instytucji, gremiów opiniotwórczych, układów towarzyskich itp. (...)”. Z recenzji prof. Zbigniewa Opackiego
Książka ta powstała, aby zachęcić rodziców i wychowawców do odpuszczenia – konieczności dopilnowania zawsze tej samej godziny snu, dbałości o każdy pełnowartościowy posiłek, zrobienia zadania domowego na czas, świadectwa z piątkami od góry do dołu.
Poetyzowanie zwyczajności PRL-u w studenckich teatrach Wybrzeża: Co To, Bim-Bom, Cyrk Rodziny Afanasjeff
O polskim oświeceniowym czytaniu tragedii Jeana Racine’a
"Poznanie jest procesem paradoksalnym, począwszy od momentu kształtowania się ludzkiej podmiotowości, poprzez jego relację z Drugim, Bliźnim, Innym (...) oraz światem aż po ontologiczny status świata jako takiego."
Książka "(Nie)zapomniane zwierzęta", czwarty tom z serii "Zielona Historia Literatury", to interdyscyplinarna monografia, w której głos zabierają historycy literatury, językoznawcy, kulturoznawcy, etycy oraz osoby walczące o prawa zwierząt.
Autor kilku książek i tomów pod redakcją oraz kilkunastu artykułów naukowych na temat aktywizmu społecznego w Polsce i w Europie Środkowej.
Zjawisko, historia, oddziaływanie.
Polskie kino fabularne lat trzydziestych XX wieku
Pomimo wzrostu społecznego znaczenia fanostwa i organizacji fanowskich, dotychczasowe opracowania nie podejmują problemu poprawnego zdefiniowania podstawowych pojęć i wpisania analizowanych zjawisk w szerszy kontekst społeczny.
Książka Teraźniejsze przyszłości. Współczesne wyobraźnie lewicowe jest próbą przemyślenia projektu społecznej zmiany systemowej w socjalistycznych nurtach lewicowej radykalnej filozofii politycznej za pomocą narzędzi wypracowanych w poststrukturalistycznych teoriach kultury.
Książka ukazuje, jak zmieniały się przedstawienia związków miłosnych człowieka i maszyny w filmach science fiction.
Obraz w życiu osoby niewidomej Obraz w kierowaniu zespołami ludzkimi Obraz w edukacji
Rozważania łączą metody typowe dla współczesnej antropologii obrazu Hansa Beltinga, historii kultury jako rekonstrukcji kontekstowej oraz analizy ikonologicznej. Jak się wydaje, pozwala to w nieco inny sposób spojrzeć na historię rocka i sztuki popularnej jako sferę wizualnych fantazji.
Edukacja jazzowa i popkulturowa w perspektywie antropologicznej.
czyli sztuka ludowa Podhala jako źródło inspiracji we współczesnym wzornictwie.
Historie muzyki w kręgu współczesnych dyskursów.
Kilka słów o człowieku… Co starsi mogą przekazać młodym na temat otaczającego ich świata
Swój, obcy, wróg w Trzeciej Rzeszy – perspektywa konstruktywistycznej socjologii wiedzy