Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Jezus Opowieść o słowie Serge Bloch Frederic Boyer motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Jezus Opowieść o słowie

BLOCH SERGE, BOYER FREDERIC

978-83-8150-434-8

Nowy

DWIE SIOSTRY

3 egz.

Kontynuacja książki "Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu"

Więcej szczegółów

67,93 zł

99,90 zł

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor BLOCH SERGE, BOYER FREDERIC
Rok wydania 2023
Ilość stron 296
Szerokość (mm) 220
Wysokość (mm) 370
Grzbiet (mm) 35
Wymiary 220 x 370 x 35 mm
Oprawa twarda
Wydawca DWIE SIOSTRY

Opowieść o Jezusie i jego przesłaniu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie, która przemówi do każdego: starszych i młodszych, laików i znawców Biblii. Kontynuacja książki "Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu"

W tej książce słowa i obrazy są równie ważne: niemal każdemu zdaniu towarzyszy osobna ilustracja. Serge Bloch, światowej sławy ilustrator, oraz pisarz i znawca Biblii FrédéricBoyer, przedstawiają i interpretują wielką historię sprzed dwóch tysięcy lat, wydobywając ogromną siłę, nowoczesność i literacką nośność Ewangelii. Opowiadają o Jezusie z Nazaretu, który przekazał swoim współczesnym skarb: nowe Słowo, dziwne, potężne i niezwykłe. Jak zostało odebrane, co zmieniło, jaka pozostała po nim spuścizna?

Ewangelia jest tu pełną znaczeń i emocji, przemawiającą do wyobraźni opowieścią o życiu wyjątkowego człowieka, który stał się symbolem nadziei i odnowy, ponieważ miał odwagę podążyć drogą wolności, miłości i sprawiedliwości i wzywał innych, by za nim podążyli. To także opowieść o nas wszystkich: o szacunku dla człowieczeństwa każdego z nas, o egoizmie i empatii, wykluczeniu i wspólnocie, nierównościach i dzieleniu się, arogancji i pokorze – obecnych i ważnych w naszym życiu tak samo jak przed tysiącami lat.

Ogromna wiedza i świadomość tradycji biblijnej, jaką dysponują autorzy, nie dodają ich opowieści ciężaru. Oszczędna, aforystyczna, skłaniająca do namysłu narracja, pełne wyrazu i lekkości ilustracje tworzą przestrzeń do refleksji, każą zatrzymać się na dłużej. Dobrze znana historia oczekiwania, zwiastowania, narodzin, potem nauczania i cudów, a wreszcie uwięzienia i śmierci Jezusa zyskuje nową siłę i staje się zaproszeniem, by każdy z nas poczuł się jednym jej bohaterów i posłuchał Jego wciąż aktualnego wezwania.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Jezus Opowieść o słowie

Jezus Opowieść o słowie

Kontynuacja książki "Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu"

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii