Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Zbrodnie? Tragiczny, nieszczęśliwy wypadek? Czy ktoś znowu będzie musiał zginąć? Kto mówi prawdę, a kto kłamie?
Dzięki tej książce przenosimy się w sam środek historii – PRL, „Solidarność”, przemiany ustrojowe. O tym pisze Paweł Klin w fascynującej opowieści o Wrocławiu sprzed lat – miejscu oryginalnym, niepokornym, które staje się dla narratora symbolicznym centrum inspirującym do odkrywania swojej tożsamości i do poznawania świata.
Człowiek, który wiele w życiu przeszedł, chciałby, by zgromadzony przez niego bagaż doświadczeń nie poszedł na marne, by młode pokolenie mogło wyciągnąć wnioski z jego czynów – zarówno z tych, które przyniosły otoczeniu wiele dobrego, jak i z tych, które uważa za życiowe błędy.
Książka jest poematem o historii naszych przodków
Czy poezja wciąż ma dla nas wartość? Czy w świecie wypełnionym prozą codzienności wiersze są w stanie dać nam coś więcej niż tylko chwilową przyjemność z lektury?
Wojenne błyski to wspomnienia polskiego podchorążego i oficera, artylerzysty i korespondenta wojennego.
Wiesław Budzyński. Pisarz. Biograf Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Brunona Schulza.
„Moje 0-1” to trudna, ale pełna nadziei i optymizmu opowieść o człowieku i jego walce z chorobą nowotworową.
Historia opisana przez Antoniego Włodzimierza Piotrowskiego to opowieść o walce z chorobą i o tym, jak się nie poddać.
Druga odsłona kolejnego uderzenia Waldemara Łysiaka w Salon!
Druga odsłona kolejnego uderzenia Waldemara Łysiaka w Salon - precyzyjna analiza wszystkich brudnych trików oraz strategicznych metod działania "postępowej elity" globalnej (świat), kontynentalnej (Europa) i rodzimej (Polska), tresującej społeczeństwa wedle szulerskich kanonów "politycznej poprawności".
Oto drugi tom bajek pióra Waldemara Łysiaka, wydany równie luksusowo co poprzedni i równie bogato ilustrowany przez wybitnych malarzy i grafików...
Czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje?Oczywiście!
Co jest dla ciebie najważniejsze? Czego boisz się najbardziej? A jeśli nic już nie będzie takie samo?
Interaktywna książka obrazkowa przeznaczona dla dzieci, które uwielbiają zimowe zabawy.
Kocia miłość, kradzież cennych eksponatów, porwanie samiczki, zapchleni terroryści. Zaskakująca intryga i nieoczekiwane zwroty akcji. Trzeci tom dziko śmiesznego zwierzęcego kryminału!
Tak jak opowieści obrazkowe cechuje mnogość strategii autorskich (o czym zaświadcza otwierający książkę artykuł Tomasza Pstrągowskiego), tak zgromadzone tu teksty są dowodem na zróżnicowanie refleksji komiksoznawczej.
Oddawana do rąk Czytelników książka Miłość uczyniła mnie poetą jest niejako podsumowaniem dociekań literackich męża, zwłaszcza wokół Czarnolasu i Jana Kochanowskiego. Dowodzi, że miłość, nawet nieszczęśliwa, może być źródłem mocy twórczych i wielką inspiracją.
“Odkrywcy zapomnianych śladów” to książka o przyjaźni, przygodach i dziejach polskiego narodu. Grupka jedenastoletnich chłopców zbudowała domek na drzewie – w nim rodziły się ich niesamowite pomysły. Pewnego dnia do Miasteczka, w którym mieszkają, przyjeżdża pewien intrygujący nieznajomy…
Książka prof. Grzybowskiego jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, którzy chcą zrozumieć mechanizmy stojące za pandemią, z którą mierzymy się obecnie.
Oto najprawdziwsza historia miłosna. Historia pary dwudziestolatków – polskiej Żydówki, która zrządzeniem losu i mielących młynów wielkiej polityki zmuszona została do wyjazdu pamiętnego Marca 1968 roku, i Polaka, który porzucił całe swoje dotychczasowe życie i wyruszył za ukochaną. Opuścili swój kraj bez szans na powrót.
"Ponidzie, kraina położona w południowej części województwa świętokrzyskiego, obejmuje (...) obszary rozciągające się po obydwu stronach rzeki Nidy."
Jest to przecież poemat dygresyjny, bogaty w aluzje, niedopowiedzenia, przypomnienia, opisy napięcia i sytuacji oryginalnych, często o podtekstach politycznych i społecznych.
Pierwsza grenlandzka powieść przetłumaczona na język polski!
UWAGA! ZAKUPY HURTOWE TYLKO NA FAKTURY Z PRAWEM ZWROTU 10%
Książka autorstwa prof. Stanisława Achremczyka, historyka związanego z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Ogród to zbiór piętnastu opowiadań po raz pierwszy dostępnych w tłumaczeniu – historii o rodzinie, macierzyństwie, starości, o skomplikowanych relacjach z bliskimi.
„Wszystkie wojny świata” to wielopoziomowy, bogato ilustrowany esej sytuujący się na przecięciu antropologii, literatury i refleksji o fotografii. To jednocześnie efekt wieloletnich badań, zapis podróży i próba odzyskania pewnych obrazów (z) dzieciństwa po to, by lepiej zrozumieć siebie i swoje miejsce wobec historii.
Książka autorstwa Stanisława Achremczyk, historyka i profesora związanego z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Intrygująca opowieść kryminalna z historią sztuki w tle
Zagraj mi na drogę to trzecia część serii ze śledczym Mariánem Holiną.
Intrygująca opowieść miłosna z historią sztuki w tle
Kawaleryę mieliśmy nadwerężoną... Konie i remonta w Wojsku Polskim w latach 1788–1794 i 1806–1814 w świetle opinii administracji cywilno-wojskowej i relacji z epoki.