Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wędrówki drogami Ponidzia Zobacz większe

Wędrówki drogami Ponidzia

BUGAJNY WITOLD

978-83-205-5787-9

Nowy

LSW

20 egz.

"Ponidzie, kraina położona w południowej części województwa świętokrzyskiego, obejmuje (...) obszary rozciągające się po obydwu stronach rzeki Nidy."

Więcej szczegółów

21,00 zł

30,00 zł

-30%

Autor BUGAJNY WITOLD
Rok wydania 2021
Ilość stron 91
Szerokość (mm) 149
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 5
Wymiary 149 x 210 x 5 mm
Oprawa miękka
Wydawca LSW

Witold Bugajny, autor 3 książek z literatury faktu, urodził się 24.06.1929 r. w Wojsławicach powiat pińczowski. Ukończył szkołę podst. w Chrobrzu, a szkołę średnią w III Państwowym Gimnazjum i Liceum im. Kr. Jana Sobieskiego w Krakowie. W roku 1950 ukończył prawo na Uniw. Warszawskim z dyplomem magistra prawa. Przez 6 lat pracował w Kancelarii Rady Państwa, a następnie w organach Prokuratury na stanowisku prokuratora. Przejściowo pracował w dyplomacji. W roku 1964 był delegowany do pracy w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Królestwie Laosu, a w 1971 r. do pracy w podobnej komisji w Wietnamie. W latach 1980–1985 był II sekretarzem Ambasady Polskiej w Angoli. Po zakończeniu pracy w dyplomacji powrócił do Prokuratury. Mianowany prokuratorem Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie, pełnił obowiązki naczelnika jednego z wydziałów organizacyjnych tej Prokuratury. W 1990 r. przeszedł w stan spoczynku. Później krótko pracował w zawodzie radcy prawnego na podstawie umowy cywilnoprawnej. Kombatant misji pokojowych ONZ, major rezerwy WP, uhonorowany odznaczeniami państwowymi, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Za pracę na misjach pokojowych został uhonorowany odznaczeniami wietnamskimi. Autor publikacji książkowych: Migiem przez życie (2015), Migiem przez życie. Aneks (2016), Ponidzie – moja ziemia rodzinna (2019).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wędrówki drogami Ponidzia

Wędrówki drogami Ponidzia

"Ponidzie, kraina położona w południowej części województwa świętokrzyskiego, obejmuje (...) obszary rozciągające się po obydwu stronach rzeki Nidy."

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii