Brak produktów
Zobacz większe
ŚWIRSZCZYŃSKA ANNA
978-83-67790-98-7
Nowy
1 Przedmiot
81,53 zł
119,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
Ostatnie egzemplarze!
| Autor | ŚWIRSZCZYŃSKA ANNA |
| Rok wydania | 2023 |
| Ilość stron | 928 |
| Szerokość (mm) | 165 |
| Wysokość (mm) | 225 |
| Grzbiet (mm) | 65 |
| Wymiary | 165 x 225 x 65 mm |
| Oprawa | twarda |
| Data premiery | 2023-11-08 |
| Wydawca | MARGINESY |
Wiersze wybitnej poetki, która zrewolucjonizowała polską poezję.
Debiutowała w 1936 roku. W czasie wojny pracowała jako robotnica, kelnerka, pielęgniarka i salowa w szpitalu, roznosicielka pieczywa. Po wojnie stale współpracowała z Polskim Radiem, pisała scenariusze do filmów animowanych, sztuki poetyckie i wiersze dla dzieci.
Choć wcześnie została pisarką, dopiero po sześćdziesiątce znalazła język, którym potrafiła nazwać cielesność i doświadczenie miłości oraz macierzyństwa – wyzute z romantyzmu. Była nowatorką, która dokonała przełomu w poezji polskiej. Po latach Czesław Miłosz uznał ją, obok Mirona Białoszewskiego, za wielką odnowicielkę poetyckiej polszczyzny.
Tom zawiera wszystkie wiersze Anny Świrszczyńskiej z wydanych tomów poetyckich z lat 1938–1985, a także utwory rozproszone: libretta, słowa piosenek, dramaty poetyckie i spisane z rękopisu niewydane dotąd wiersze.
| Nazwa producenta | WYDAWNICTWO MARGINESY SP. Z O.O. |
| Miasto | WARSZAWA |
| Ulica, numer domu i lokalu | Mierosławskiego 11A |
| Kod pocztowy | 01-527 |
| Kontakt mailowy | marginesy@marginesy.com.pl |
| Kraj pochodzenia | Polska |
| Kraj produkcji | Polska |