Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Film - ciało - historia Zobacz większe

Film - ciało - historia

JACHYMEK JACEK

978-83-65155-10-8

Nowy

KATEDRA

1 Przedmiot

"Film - ciało - historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych" to przejmująca książka o kinie polskim. Autor bardzo głęboko bada fenomen rodzimej kinematografii.

Więcej szczegółów

34,00 zł

50,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor JACHYMEK JACEK
Ilość stron 754
Wymiary 120 x 195 mm, okładka miękka
Oprawa miękka
Wydawca KATEDRA

„Rozprawa Karola Jachymka jest niezwykle rzetelnym tekstem o filmie polskim lat sześćdziesiątych, dającym z jednej strony bardzo szeroką panoramę tego zjawiska, z drugiej zaś szereg pogłębionych i ciekawych analiz […]. Lata sześćdziesiąte definiowane przez film tego okresu jawią się – czego jak dotąd w piśmiennictwie poświęconym historii filmu zdecydowanie brakowało – jako epoka w istocie zróżnicowana i pełna wewnętrznych napięć”.

prof. Barbara Głębicka-Giza

 

„Karolowi Jachymkowi udała się sztuka trudna – powiedział coś nowego o epoce, która doczekała się już mnóstwa opracowań i jest (pozornie) świetnie znana i naukowo rozpoznana. Praca ta skutecznie dowodzi, że można jeszcze odnaleźć w latach sześćdziesiątych dzieła i twórców zapomnianych lub konsekwentnie pomijanych, a także zinterpretować twórczość filmową sprzed pół wieku w sposób nowatorski i otwierający nieeksplorowane dotychczas pola i obszary badawcze”.

prof. Arkadiusz Lewicki

 

Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych. Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2013). Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, zagadnieniem filmu i innych przekazów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Film - ciało - historia

Film - ciało - historia

"Film - ciało - historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych" to przejmująca książka o kinie polskim. Autor bardzo głęboko bada fenomen rodzimej kinematografii.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii