Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Książki politologiczne, które proponujemy w naszej księgarni, to tytuły przeznaczone są zarówno dla specjalistów, jak i osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat nauk politycznych.
Książka stanowi podsumowanie sześcioletnich badań naukowych autorki nad najnowszą historią Słowenii - niewielkiego słowiańskiego państwa zajmującego południowo-zachodni róg Europy Środkowej, ale przez kilkadziesiąt lat należącego do Jugosławii razem ze słowiańskimi narodami bałkańskimi i pod względem rozwoju znacznie wyprzedzającego wszystkie te kraje.
Obraz współczesnej Francji to słabość tradycyjnych instytucji, które tworzyły wcześniej kulturę i historię.
Książka - w moim najgłębszym przekonaniu - jest projektem ważnym i radykalnym.
Książka jest ponurą kroniką zbrodni dokonywanych na obywatelach Polski przez SB i UB w okresie czterdziestolecia PRL, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego jej dziesięciolecia (lata 1944-54), a następnie lat 1970-84.
Unia Europejska a obywatele. Relacje komunikacyjne w internecie a unijna strategia komunikowania się
Lektura najnowszej książki Michalkiewicza może porazić bezwzględnym obnażeniem mechanizmów rządzących polską polityką, gospodarką i życiem publicznym.
Nasze państwo stało ostatnie 25 lat po stronie silniejszych w grze rynkowej, w przekonaniu, że wszystkim się to opłaci (przypływ miał wszak podnosić wszystkie łódki). Dziś widać wyraźnie, że było w tym wiele naiwności. Skutek uboczny tej wieloletniej polityki to poczucie osamotnienia i bezsilności wielkiej części społeczeństwa...
Po przestudiowaniu setek dokumentów autorzy bezspornie udowadniają, że konfidenci są wśród nas.
Często, łatwo i powszechnie liberalizmem, liberałami, gospodarką liberalną straszy się dziś w Polsce dzieci i dorosłych, jak Babą Jagą i chorobą wstydliwą.
Publikacja dotyczy ciągle aktualnej problematyki, jaką są szczególne kompetencje podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego, którym mocą ustawy przyznano prawo do użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.
„Czerwona trucizna” to zbiór esejów historyczno-politycznych z ostatnich kilkunastu lat, traktujących o naszej sytuacji po 1989 roku, przypominających również o tym, co było wcześniej. Jest on kontynuacją pierwszego tomu pt. „Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, komunizm 1939–2012” (Capital, Warszawa 2012).
Zbiór artykułów młodych naukowców dowodzących, że przejawem europejskości są właśnie te wszystkie ruchy protestu, rewolucje, oddolne inicjatywy społeczne, które zarówno w przeszłości, jak i obecnie starały się ulepszać rzeczywistość, w jakiej żyjemy.
Książka traktuje o Polakach i polskości na Białorusi. Jest to kraj wyjątkowo bliski mojemu sercu. I to nie tylko ze względów rodzinno-sentymentalnych. Od kraju tego zacząłem swoją przygodę ze Wschodem, gdy istniał jeszcze Związek Radziecki, a Białoruś nieśmiało wybijała się na niepodległość.
Książka ma za tło z jednej strony szeroki konteks thistoryczny, a z drugiej, bieżące wydarzenia polityczne od 1999 r. (naloty na Serbię, debata nad amerykańskim interwencjonizmem). Jej celem nie jest sucha synteza owej myśli, lecz przedstawienie aktualnych konserwatywnych analiz oraz odpowiedzi na współczesne wyzwania polityczne i kulturalne.
Hoppe nie był nigdy publicystą i politykiem jednoznacznie zdeklarowanym ideowo. Sam określał siebie jako państwowiec, nacjonalista, chrześcijański-demokrata. Nie sposób znaleźć dla jego pisarstwa jakiegoś wspólnego mianownika, który łączyłby różne konteksty i ideowe intuicje, tak wyraźne w jego twórczości, ale również działalności politycznej.
Odsłaniamy kulisy największej i najmniej znanej afery III RP: Co wydarzyło się naprawdę podczas niedawnej epidemii grypy? Szokujące dane i nieznane dokumenty, które pokazują prawdziwą liczbę ofiar. Czy obecna premier, a wcześniej minister zdrowia Ewa Kopacz, odpowie za swoje decyzje, które doprowadziły do śmierci naszych rodaków?
XVIII-wieczni myśliciele, krytykując ówczesny system sprawowania władzy i bezczynność rządzących, prezentowali tragiczne konsekwencje tych zjawisk, w tym zbiorową i indywidualną pauperyzację, i domagali się reform w zakresie szkolnictwa oraz higieny i zdrowotności.
Książka pt. Misja. Polityczna biografia Andrzej Dudy próbuje odpowiedzieć na pytanie - jak to możliwe? W jaki sposób człowiek nieznany, kreowany przez mainstreamowe media na trzeciorzędnego, "plastikowego", czy "teflonowego" polityka zdobywa w trakcie trwającej niespełna pół roku kampanii wyborczej zaufanie większości Polaków i mandat od narodu do sprawowania najważniejszej funkcji w państwie?
"Chińczycy grają w go". Globalne centrum gospodarcze i polityczne coraz bardziej przesuwa się znad Atlantyku na wybrzeża Oceanu Spokojnego. Położone tam, dynamicznie rozwijające się państwa Azji Wschodniej są jednak uwikłane w liczne konflikty, prezentowane w polskich mediach najczęściej jako ciekawostki.
Szkice Agnieszki Kołakowskiej, składające się na projektowany tom, poświęcone są kilku istotnym i wielce niebezpiecznym bolączkom współczesnej cywilizacji Zachodu.
Książka przedstawia pasjonujące losy b. żołnierza AK, adwokata w handlu zagranicznym, jako attache handlowego, specjalisty d/s procesowych antydumpingowych ambasady PRL w Waszyngtonie, centrum polityki międzynarodowej.
Książka jest zbiorem felietonów Pawła Kukiza napisanych dla tygodnika Do Rzeczy od początku istnienia czasopisma.
„Paszkwil Wyborczej” jest polemiką z artykułem zniesławiającym Powstanie Warszawskie, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej”. Myślą przewodnią tego artykułu było stwierdzenie, że „AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta”. Leszek Żebrowski podjął się obrony dobrego imienia Polskiego Państwa Podziemnego i uczestników Powstania Warszawskiego.
Pierwsze na rynku omówienie historii żydowskiego lobby politycznego w Polsce. Zapewne wiele osób zdziwi się zarówno tym, jak długo ono już w naszym kraju funkcjonuje, jak i tym, że walczyli z nim nie jacyś czarnosecinni „antysemici”, ale tacy ludzie jak Stanisław Staszic, Jan Ursyn Niemcewicz, Roman Dmowski, Bolesław Prus, a nawet Józef Piłsudski.
„Praca podejmuje bardzo ważny – z perspektywy socjopedagogicznej – problem funkcjonowania mediów studenckich w Polsce. Wpisuje się znakomicie zarówno w debatę na temat społecznej roli mass mediów, jak i dyskusję na temat różnych aspektów upodmiotowienia młodzieży współczesnej (…)."
Opublikowana przed stu laty książka Emmy Goldman Anarchizm i inne eseje ukazuje się po polsku po raz pierwszy. [...] Nie brakuje [...] poświęconych „czerwonej Emmie” książek biograficznych, ale rzadko pojawia się ona pośród wielkich teoretyków anarchizmu: Proudhona, Bakunina, Kropotkina.
• Posthumanizm• Gender studies• Nienormatywność
Od kilkunastu lat Ameryka Łacińska przeżywa historyczne zmiany. W wielu krajach kontynentu szczególnie boleśnie doświadczonego panowaniem dyktatur i neoliberalizmu do władzy dochodzą siły lewicowe. Efektem ich rządów jest bezprecedensowe zmniejszanie się biedy, nierówności i zadłużenia, uniezależnianie się od wpływów Waszyngtonu, a także wejście na scenę polityczną ludności...
Książka Andrzeja Grabarczuka sytuuje się na przecięciu kilku dyscyplin: kulturoznawstwa, medioznawstwa oraz politologii (ujmującej zjawiska marketingu politycznego). Jej tematem są zaś wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a więc wydarzenie szczególne w świecie globalnej polityki, ogniskujące nie tylko uwagę Amerykanów, ale, można powiedzieć bez wielkiej przesady, całego świata.
Czy obecność Polski w Unii Europejskiej rzeczywiście zmieniła lokalną rzeczywistość? Na czym polegają i w czym wyrażają się te zmiany? Czy są to zmiany postępowe czy też nowe okoliczności systemowo-polityczne jeszcze bardziej domknęły konserwatywną skorupę chroniącą polskie stereotypy, mentalność i archaiczny sposób organizacji życia zbiorowego?
Bezpieczeństwo jest pojęciem abstrakcyjnym i zarazem subiektywnym, bo dotyka sfery odczuć i psychiki ludzkiej. Nauka próbuje je jednak precyzować i systematyzować. Ze względu na przedmiot wyodrębnia się więc bezpieczeństwo polityczne, militarne, ekonomiczno-społeczne i kulturowe. Z kolei w sensie podmiotowym można mówić o bezpieczeństwie państwa, narodu, społeczeństwa, wewnętrznym...
Przedstawiona praca stanowi bardzo interesujące i wartościowe studium na temat zachowań politycznych mieszkańców Dolnego Śląska. Autor oparł swoją analizę na podejściu kulturologicznym.
Książka "Ramy prawne funkcjonowania administracji publicznej w Polsce", którą oddajemy w ręce Czytelnika składa sie w sumie z trzynastu artykułów, które wyszły spod pióra różnych autorów, reprezentujących różne osrodki i różne dyscypliny naukowe oraz specjalności zawodowe...
Historyczny porządek Izraela popada w kryzys zarówno na poziomie duchowym jak i pragmatycznym, kiedy zdano sobie sprawę, że w porządku zdominowanym przez Objawienie z Góry Synaj pominięto wymogi egzystencji w świecie...
Na pierwszy tom serii Współczesne Transgresje, zatytułowany Zmiany medialne i komunikacyjne. W stronę innowacyjnościi, składają się prace polskich medioznawców i komunikologów inspirowane przewodnim tematem medialnych i komunikacyjnych przeobrażeń...
Celem, jaki postawili sobie autorzy drugiego tomu serii Współczesne Transgresje, zatytułowanego Zmiany medialne i komunikacyjne. Media, wizerunek, biznes, jest interdyscyplinarne opracowanie problematyki zmiany komunikacyjnej w kontekście rozwoju mediów...
Funkcjonowanie człowieka we wspólnocie narodu i państwa dowodzi, że rozdzielenie sfery politycznej i religijnej nie jest możliwe, a podejmowane w tym kierunku działania owocują zarówno konfliktem sumienia, jak i konfliktem politycznym; prowadzą do destrukcji w obrębie konkretnego bytu ludzkiego...
„Historia bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach” – pisał Czesław Miłosz. Najlepszą ilustracją słów poety jest epopeja Solidarności – ruchu, którego uczestnicy zmienili bieg historii ostatnich dekad XX wieku...
„Historia bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach” – pisał Czesław Miłosz. Najlepszą ilustracją słów poety jest epopeja Solidarności – ruchu, którego uczestnicy zmienili bieg historii ostatnich dekad XX wieku...
„Historia bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach” – pisał Czesław Miłosz. Najlepszą ilustracją słów poety jest epopeja Solidarności – ruchu, którego uczestnicy zmienili bieg historii ostatnich dekad XX wieku...