Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
PODRÓŻOWNIK to seria map łączących aktualne informacje drogowe w skali 1 : 250 000 z informacjami o ciekawych miejscach, w tym obiektach zaliczanych do najcenniejszych dóbr kultury i natury.
To idealny prezent dla twoich bliskich... i dla ciebie!
Nowe przygody Taluli, dowcipnej bohaterki książki "Chcę kota i normalnych rodziców".
"Piękna Litera" zdobyła wyróżnienie w 57. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2016!
Rozważania nad dziełem „U stóp Mistrza”
Rozważania nad dziełem „U stóp Mistrza”
Miki Klapnięte Uszko to wzruszająca historia o sile psiej miłości. W sam raz na długie jesienne i zimowe wieczory!
„Grzegorz Czarnecki – fotografie” – wyjątkowe pejzaże Szczecina w nowym albumie szczecińskiego artysty fotografa.
„Tymczasem gdzieś daleko stąd” to satyryczna komedia fantasy dla dorosłych i młodzieży. Nonsens goni nonsens, nawiązania do popkultury zdarzają się na porządku dziennym, a zbieżność osób i nazwisk zdecydowanie nie jest przypadkowa. Zabawa właśnie się zaczyna.
Wewnętrzni Władcy świata – autorka opisuje Istoty sprawujące rządy nad naszym układem słonecznym, jak i nad naszą planetą. Biała Loża i jej Wysłannicy – wiele milionów lat temu z Wenus na naszą planetę przybyły Świetliste Istoty, Synowie Ognia, Władcy Płomienia, które utworzyły trzon tzw. Białej Loży, Hierarchii Mistrzów.
Gdyby ktoś wam powiedział, że umrzecie pod koniec dnia, co byście zrobili? Czy nie staralibyście się przeżyć życia jak najpełniej? – pyta autor.
„Ciężar korony" to książka, która odpowie na pytania czym jest choroba COVID-19, jak przebiega ona u dorosłych, a jak u dzieci, czym jest zespół pocovidowy i kim są „covidowi długodystansowcy".
Jak pozostać sobą i żyć akceptując szorstkość bezwzględnego społeczeństwa, jego obcesowość, jego hiperrealizm? Oto właśnie temat tej zachwycająco napisanej powieści!Yves Simon, Paris Match
Była jedną z ikon XX wieku, najbardziej znaną twarzą wszech czasów. Kochała ją publiczność, kochali ją też filmowcy, pisarze i sam prezydent Stanów Zjednoczonych. A jednak umarła samotna i niezrozumiana, w wieku ledwie trzydziestu sześciu lat.
Pewnego dnia NIErożec poczuł się tak znudzony lukrowaną krainą, że ruszył w drogę.
Ptaszyna to uznana przez krytyków opowieść sci-fi stworzona przez wielokrotnie nagradzany zespół pisarza/filmowca Darcy'ego Van Poelgeesta i artysty Iana Bertrama.
David Bowie to nie tylko piosenkarz, który sprzedał sto trzydzieści sześć milionów płyt i nie tylko artysta eksperymentujący z najróżniejszymi stylami i definiujący kulturę pop. Jak to ujął jego biograf David Buckley, „zmienił życie większej liczbie ludzi niż jakakolwiek postać publiczna”.
Ilustrowana biografia lidera zespołu Queen, jednej z największych ikon popkultury.
Zajadamy bez mamy to opowieść o tym, jak pomóc dzieciom i rodzicom w tej ważnej sprawie.
Czy miłość naprawdę potrafi wybaczyć wszystko? Czy piękna Polka odmieni rockandrollowe życie Miguela?
Ptaszyna to uznana przez krytyków opowieść sci-fi stworzona przez wielokrotnie nagradzany zespół pisarza/filmowca Darcy'ego Van Poelgeesta i artysty Iana Bertrama.
Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. W Milanówku giną córka i żona gangstera. Dowody wskazują na podkomisarza Kochana, ale Mortka w to nie wierzy. W śledztwie łączy siły z aspirantką Suchą: jeszcze nie wiedzą, że ich sprawy się zazębiają…
„Chmury” znajdują się na liście lektur dla osób przygotowujących się do matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.
Dobrze znana dzieciom bohaterka misia Marysia ze swym przyjacielem Gryzkiem przeżywa małą przygodę na dużej elektrycznej karuzeli.
Dialektyka wartości w Opisie podróży do Stambułu Macieja Stryjkowskiego
Poczucie koherencji maturzystów a ich zachowania zdrowotne na podstawie badań w makroregionie lubelskim
Oto kolejne spotkanie z rezolutną misią Marysią, jej rodzicami i chomikiem psotnikiem.
Jesienią 1960 roku na nowojorskiej Piątej Alei o piątej rano padł pierwszy klaps na planie jednego z najsłynniejszych filmów w historii – „Śniadania u Tiffany’ego”.
Egoizm, koszt postępu czy przejaw okrucieństwa
Uzależnienie od telefonów i mediów społecznościowych jest zmorą dzisiejszych czasów.
Z wiarogodnych i autentycznych źródeł zebrał i napisał P. J. K. Podlasia